MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Vahşet: Osmaniye'de Serçeyi Boğazından Bağlayıp Astılar

2.10.2019 19:00:34

Osmaniye ilinin Kadirli ilçesinde bir site inşaatında görevli olan kişi, temizlik yapmak için daireye geldi. Binanın banyosunda, elektrik teli ile boğazından asılmış bir serçe gördü ve şok yaşadı.

İlçede yapılan henüz inşaat halindeki bir siteye apartman görevlisi, temizlik yapmak için geldi. Görevli, banyoda gördüğü manzara karşısında şoka uğradı. Eve giren serçeyi yakalayan kişi veya kişiler elektrik teli ile kuşu boğazından bağlamış ve o şekilde banyoda bırakmış. Durumu hemen patronuna anlatan temizlik görevlisi, telef olan kuşu asıldığı yerden indirdiler.

Bu hadiseyi insanlık dışı ve canilik olarak niteleyen Kadirli Kafes ve Süs Kuşları Sevenler Derneği Başkanı Mustafa Sarıbaş olaya tepki gösterdi ve sözlerine şu şekilde devam etti,  “Ben bir serçenin resmen idam edildiğini fotoğraflardan gördüm. Bu olayı bir insanın yapmış olabileceğine inanmıyorum. Artık nasıl bir caniliktir, nasıl bir insanlıktır bunu anlamıyorum.

"Böyle İnsanlarla Yaşamaktan Korku Duyuyoruz!"

Böyle insanlarla iç içe yaşamaktan artık korku duyuyoruz. Bu hayvanlar birer can taşıyor, onların da yaşamaya, özgürce hareket edip yaşamalarının hakları olduğunu düşünüyoruz.

Şahsım ve derneğim adına bu olayı kınıyorum. Yetkililere çağrıda bulunuyoruz. Bunu yapan kişinin bulunmasını istiyoruz ve konunun da takipçisi olacağımızı beyan ediyoruz” dedi.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar