MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Pet Oteli Pansiyonu Nedir? Dikkat Edilmesi Gerekenler

4.12.2019 11:41:14

Yoğun iş hayatı, yurtiçi ya da yurtdışı gezileri, evcil dostunuzu geçici süre bırakabileceğiniz bir yakınınızın olmaması gibi sebepler bu tip bir sektörün ortaya çıkmasına neden oldu. Evcil hayvanlarınızı bırakıp, konaklama, günlük bakım, kuaför ve banyo dahil hepsini bir arada bulabileceğiniz Pet Oteli hizmeti.

Evcil hayvan sahiplerinin sıkıntılı durumlarda kurtarıcısı olan bu pet otelleri, dostlarının bakımlarının tam olarak yapıldığından dolayı gözleri arkada kalmaz. Kimi otel sahipleri 7/24 kamera sistemi ile dostunuzu izlemenize olanak sağladığından dolayı çok daha fazla güven vermektedir.

Pet Pansiyon veya Pet Otel Hizmetleri

Kısa süreli ya da anlaşma neticesinde uzun süreli bakım hizmeti sunulan bu sektörde, evcil dostunuzun huzurunun bozulmaması ve depresyona girmesinin nitekim önüne geçmektedir. Gün içinde ihtiyaçları olan aktivitelere sahip olabilmekle birlikte rahatça oynayabileceği aynı cins diğer hayvanlarda bulunabilir. Kediler de dahil olmak üzere köpekler üzerinde hizmet sunulan bu otellerde, özellikle köpeklerimizin tek başına bir gün bile yalnız başına kalması mümkün görünmediğinden oldukça isabetli bir tercih olabilir.

 Günlük Bakım

Temel ihtiyaçlarının karşılanmasının yanında, yürüyüşe çıkarma, bahçede özgürce oynamaları, gün içerisinde yeterince enerji harcamalarını destekleyici egzersizler yapmasına olanak sağlanmaktadır. Yalnızlık çekmemesi ve stres yaşamaması adına birçok şey sunulmaktadır. Mamasının değişmemesi konusunda rica etmeniz halinde evinizde kullandığınız mamayı onlara vermelerini sağlayabilirsiniz.

Kuaför ve Bakım Hizmeti

Dostlarını bu otellere bırakan kişiler istekte bulunmaları halinde, evcil dostunun yıkanma, tüy bakımı ve kesimi işlemlerini de bu süre içerisinde talep ederek, uygulanmasını sağlayabilirler. Konaklama hizmetinden yararlanmadan sadece bundan yararlanabileceğiniz gibi hepsini bir arada sunan birçok işletme bulunmaktadır.

Transfer Hizmeti

Bazı oteller evcil dostunuzu evinizden alıp, evinize geri bırakabilmekteler.  Ayrıca gittiğiniz farklı bir bölgeye otel içerisinde nakledilmesini güvenli bir şekilde isteyebilirsiniz.

Pet Oteli Seçimi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Seçim yaparken ruhsat ve çalışma iznine sahip olduğuna öğrenmeniz ve yerlerini canlı olarak gidip görmelisiniz.
  • Köpeğiniz ya da kediniz başka kedilerle yan yana gelebileceği için aşılarının tam ve eksiksiz olmasına dikkat ediniz.
  • Tedavisi süren ya da devamlı ilaç kullanmakta olan bir evcil dostunuz var ise bunu onların da takip edeceğinden konuşarak emin olunuz.
  • Acil bir durum karşısında nöbetçi veterinerleri olup, olmadığını ya da oraya bağlı çalışan bir veterinerin bulunduğundan emin olun.
  • Size her daim ulaşabilecekleri kişisel adres ve iletişim bilgilerinizi onlarla paylaşın. Sizde evcil dostunuzun devamlı kontrollerini sağladığınız veterinerin bilgilerini otel yetkilileriyle paylaşın.
  • İrtibata geçeceğiniz Pet Pansiyonu hakkında, sosyal medyadaki yorumları mutlaka okuyun.
  • Ücretine aldanmadan, ev konforu sunan ve profesyonel bakıcıları olan firmaları listenize eklemekte fayda var.
  • Yatacakları alanların konforlu ve temiz olmasına, taze mama ve günlük taze suya erişim imkanlarının ne derece olduğuna hem sorarak hem de görerek ikna olmanız kesinlikle önemlidir.
  • Ticari kaygıları nedeniyle limitlerinden fazla evcil hayvan kabul eden kedi ve köpek otelleri evcil dostunuzun huzursuz olmasına, hastalık kapmasına ya da çeşitli bahanelerle başına bir şey geldiğinin söylenmesine sebep olabilir.Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar