MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpeklerde Tuvalet Eğitimi İçin Bilinmesi Gerekenler

11.09.2019 10:19:31

Köpeklerde tuvalet eğitimi en fazla zorlanılan köpek eğitimleri arasında yer almaktadır. Her canlıda olduğu gibi köpeklerde de doğaları gereği bir tuvalet ihtiyacı olmaktadır. Fakat bu ihtiyaç apartman arasında ya da evde beslenen köpekler için sıkıntılı bir durum oluşturmaktadır. Bu bakımdan özellikle yavru köpeklerden başlamak üzere köpeklere tuvalet eğitimi verilmektedir. Yavru köpek tuvaleti eğitimi verirken bazı konulara dikkat etmek ve bazı konularda hassas davranmak gerekmektedir. Köpeklere verilecek eğitim için hassas ve sabırlı bir yaklaşım benimseyenler bu konuda gerekli ortamı sağlayacaktır. Hatta bu durumda köpek psikolojisine dahi asla zarar getirmeyeceklerdir.

Köpeklerin Tuvalet Eğitiminde Sabır

Köpeklerine tuvalet eğitimi vermeye başlayacak her birey ilk olarak bu eğitimin ne kadar sürede sonuçlanacağını merak etmektedir. Köpek tuvaleti eğitimi ne kadar sürer? Sorusu bu kişiler tarafından ilk sorulan sorudur. Fakat bu soru oldukça yanış bir başlangıca neden olmaktadır. Çünkü tuvalet eğitiminde köpek ya da farklı bir canlı için sabır en önemli unsurdur. Bu eğitimin ne kadar süreceği ile ilgili sorularda daha yolun başında sabrı zorlayacak olan bir başlangıca neden olmaktadır. Kısa zamanda büyük beklentiler ile yola başlamanız köpeğinizde ve sizde hayal kırıklıkları yaratacaktır.

Köpek Tuvalet Eğitimi Yolları

Köpek tuvalet eğitiminde sadece kendiniz değil daha pek çok alternatif bulunmaktadır. Köpek tuvaleti eğitimi sprey bunun için üretilen ve pek çok açıdan kolaylık sağlayan bir alternatiftir. Bunun yanı sıra etrafa zarar vermeden köpekler için verilecek olan tuvalet eğitiminde Köpek tuvaleti pedi de bir başka alternatif olacaktır. Bu şekilde verilecek tuvalet eğitiminde hiçbir şekilde çevreye zarar gelmeyecektir. Fakat eğitimden tam sonuç almak için bir müddet sonra ped konusunda daha mesafeli olmanız gerekecektir. Köpek tuvaleti eğitimi damlası da köpekler için verilen eğitimde bir başka kolaylık sağlayacak unsur olarak yer almaktadır. bu damla ile verilecek eğitim daha rahat bir şekilde atlatılacaktır. Fakat doğal yollardan verilecek olan Köpek tuvalet eğitimi daha iyi bir sonuç doğuracaktır.

Köpek Tuvalet Eğitimi Veren Yerler

Köpek tuvalet eğitimi ile bireysel olarak uğraşmak istemeyen ve  köpeğinin psikolojisini bozmak istemeyenler için Köpek tuvaleti eğitimi veren yerler bulunmaktadır. Buradan alınacak olan destek ile kısa sürede ve en keskin şekilde köpek tuvalet eğitimi verilmektedir. Bu gibi hizmetler için belirli bir fiyat çizelgesi de bulunmaktadır. Köpek tuvaleti eğitimi fiyatları bölgeden bölgeye ve eğitim veren yerlere göre değişiklik göstermektedir. Fakat başka bir yerde değil de evde köpek tuvalet eğitimi vermek isteyenler için bu eğitim Köpeklerin tuvaleti geldiğini nasıl anlarız? Sorusu ile başlamaktadır. Bu soru sonrasında yavru köpekler için daha kolay eğitim verilmektedir. Yavru köpek tuvalet eğitimi evde verilirken köpeğin eğitiminin kısa olmayacağına dikkat edilmelidir.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar