MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Köpek Sahiplerinin Çantasında Bulundurması Gerekenler

18.11.2019 12:04:23

Evcil dostlarımızın temel ihtiyaçlarının yanında bunlara yardımcı ek hem onlara yardımcı hem de çevreyi korumak adına özellikle, biz köpek sahiplerinin dikkat etmesi ve çantamızda bulundurmamız gereken bazı ihtiyaçlar bulunmaktadır.

 

Islak Mendil ve El Temizleme Dezenfektanı

Beklendik sürprizlere açık durumlara her an tetikte olmak gerekmektedir. Herhangi kafede kahve içerken, masaya ya da üzerimize bir şey dökülebileceği gibi, köpeğinizin temizlik anında hijyen konusunda hem ona hem kendinizi temizleme amaçlı müdahale etmeniz gerekebilir. Özellikle bebekler için olan ve kimyasal seviyesi çok düşük oranlar içeren ıslak mendiller kullanmanız o anı kurtarmanıza yeterli olacaktır. Toplu taşımalarda birçok insanın indikten ve bindikten sonra bunu kullandığına şahit olmuşsunuzdur. Kalabalık yerleşim bölgelerinde el temizliği oldukça önemli olup, herhangi virüs ve bakteriyel problemlere karşı kendimizi korumak için oldukça kullanışlı bir üründür. Köpek sahiplerinde ise bu risk biraz daha fazladır. Atlayıp hoplayan, gezerken dışkısını yapan, çamurlar içerisinde koşan bir köpeğiniz olacağını düşünürsek ne kadar hayat kurtarıcı bir ürün olduğunu yaşayarak göreceksiniz.

Kaka Torbası Poşeti

Genelde köpeklerimizle yaptığımız yürüyüşlerin ana amacı, onların tuvalet ihtiyacını gidermeleri için yardımcı olmamız ve temiz hava almalarını sağlamak olmaktadır. Yemek sonrası yapılan yürüyüşlerin, gerekli rutinlerle alışmış köpeğin, tuvaletlerini yapması olasıdır. Bu hem çevreye zarar verirken, diğer canlıların ve insanlara duyarlı olmak adına, dışkısını toplayıp, çöpe atmamız asli görevlerimizden birisidir. Bunun için oldukça pratik ürünler olmakla birlikte, oldukça hoş dışkı kokusunu bastıran seçenleriyle, rahat bir şekilde yanınızda taşıyabileceğiniz ürünler mevcuttur.

Köpek dışkı toplama poşetleri için buradaki linkten seçeneklere göz atabilirsiniz. 

Köpek Ödül Kemik ve Maması

Köpek sahibi olmak biraz dikkat ve sabır gerektirir. Hem ona hem de çevremize karşı bir takım sorumluluk yükler. Köpeğinizle dışarı çıkmak, onun egzersiz çalışmaları yapması, tuvalet ihtiyacını gidermesi ve diğer canlılarla sosyalleşmesi adına oldukça önemlidir.

Köpeğinizin dikkatini dağıtan şeylerde size odaklanmasını sağlamak, verdiğiniz eğitim sonucu onu ödüllendirmek, yaptığı olumlu davranışlarda kuru bir “aferin” ya da “güzel oğlum/kızım” demenin yanında onu daha fazla teşvik etmek için kurtarıcınız olacaktır.

Çeşitli köpek bisküvisi, ödül kemikleri ve mamalarına marketimizde listelediğimiz ürünlerden göz atabilir ve ihtiyacınız olması halinde sipariş verebilirsiniz. 

Yedek Tasma ve Zincir

Nasıl bir çocuğumuzla gezmeye giderken yedek elbise ya da giysi alıyor isek, evcil dostlarımızda da tasma konusu bazen hayat kurtarıcı olabilir. Mekanizması bozulan, kopan tasma, eskiyen onlarca tasmanın olabileceğini düşünürsek her daim yedekte ve yanınızda bir tane bulundurmanız kötü durumlar yaşamanızın bazen önüne geçebilir. Onu eve geri getirmek yerine gezmeye, dolaşmaya ve aktivitenize devam etmek çok daha kolay olacaktır.

Alternatif tasma ve zincir modelleri 

Seyahat Su Kabı ve Matarası

Gezi ve yolculuk esnasında özellikle çok susayan köpekler için oldukça pratik bir üründür. Yıkanabilir olması, çantada fazla yer kaplamaması, evcil dostlarımız için su içmeyi kolaylaştırması sebebiyle, park gezintilerinde kesinlikle sahip olunması gerekmektedir.

Ürüne buradan göz atabilirsiniz.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar