MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Forum Kedi Sorunları Kediye pekmez verilir mi?

Üye

Fimelya


Kayıt Tarihi :
13.11.2019 22:50:43

Toplam Mesaj :
0


Toplam Konu :
4
24.10.2020 08:01:50

Merhaba

8 yaşında dişi bir siyam kedim var. Doğduğundan beri hastalıklarla uğraştık, veteriner hekimimiz doğuştan zayıf olduğunu söyledi. Şimdi yaşı ilerledi ve en sonki veteriner hekim ziyaretimizde hekimimiz bize kedimizin anemisi olduğunu söyledi.

Kedimde bulunan sıkıntıları da sıralamam gerekirse;

-Ağızda akıntı ve yaralar

-Zayıflık(bunun ağzındaki yaralardan ötürü mama yiyemediği için olduğunu fark ettim ve kuru mama yerine yaş mama alarak biraz toparlanmasını sağladım)

-Gözlerde akıntı

-Patilerde yara oluşumu

-Kulağında sivilce gibi oluşumlar

Ben kedimi küçükken sahiplendim ve fazla bilinçli olmadığım için iyi bakamadım belki de bilmiyorum. Ama şu an yetişkin bir birey olarak elimden geldiğince ona iyi bakmaya çalışıyorum. Yaşam kalitesini yükseltmek için internette bir sürü araştırma yapıyorum.

Okuduğum bir forumda birisi hasta kedisinin kendiliğinden gidip pekmez içtiğini ve birkaç gün sonra toparlanmaya başladığını yazmış. Pekmez insanlar için yararlı olarak biliniyor ama kediler üzerinde etkisi nedir bilemedim. Sizce kedime pekmez vermeli miyim?

Bir de kedimi veteriner hekim kontrollerine götürüyorum ama kendimin de evde uygulayabileceğim, kedime iyi gelecek, yaşam kalitesini yükseltecek uygulamalar var mıdır bunu merak ettim. 

Son olarak veteriner hekimlik çok güzel bir meslek. Burada bizlere yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. 

Veteriner Hekim

mujgancevik

Kayıt Tarihi :
13.03.2019 14:40:21
Toplam Mesaj :
68
Toplam Konu :
0
27.10.2020 12:14:29

Merhabalar,

Pekmez şeker oranı yüksek gıdalardan birisidir. Kedinize faydadan çok zarar verecektir. Tadımlık vermenizin bir sakıncası yok ama miktar ve sıklık artarsa ciddi sorunlara yol açabilir.

Hekiminiz mutlaka viral hastalıklar yönünden kontrolünü yapmıştır ama ağız yaralar yazmışsınız, kedilerde sık görülen viraller yönünden kan testi yapılmasını öneririm.

Güzel sözleriniz için de ayrıca teşekkür ederim.

Geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum.