MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedinizle Hisleriniz Acaba Karşılıklı mı?

8.09.2021 14:43:49

Bizler kedi dostlarımızı evde ya da sokakta fark etmeksizin çok severken onların hislerinin de karşılığının olup olmadığını düşündünüz mü? Kediler her ne kadar ketum ve karşı tarafa renk vermeyen canlılar olsalar da onların beden dilini ve davranışlarını iyi anladığımız takdirde birçok sorunun cevabını vermektedirler.

Kedilerin Sahiplerine Karşı Gösterdiği Sevgi İşaretleri

Kedim beni seviyor mu sorusunun cevabını bulmak köpeklere nazaran zor gibi görünse de aslında son derece basittir. Kediler kendi iç dünyalarında herkesten bağımsız ve duygularını belli etmeyen varlıklar gibi görünse de aslında olayın iç yüzü hiç de öyle değildir.

Gözlerini Kırpma

Kediler bildiğiniz üzere sevdikleri insanlarla iletişime geçerler ve göz kırpma onları sakince iletişim kurma yöntemlerinden biridir. Yavaşça gözlerini kırparak size selam veriyorsalar bilin ki sizi seviyor ve yanınızda çok huzurludur.

Sizi Yalaması

Kediler bildiğiniz üzere kendilerini günün büyük bir yalayarak temizlerler. Bu davranışı eğer başka bir kedi üzerinde ya da sizin üzerinizde de deniyorsa hiç şaşmaz "kediniz sizi fazlasıyla seviyordur."

Kafasını Size Sürtüyorsa

Kediler aslında kafasını sürterken yanaklarında bazı koku bırakma feromonlarıyla size kokularını da bırakmaktadır. Bu durum ayrıca sizin onu sahiplendiğiniz kadar onun da sizi sahiplendiğini ve sevdiğini gösterir.

Göbeğini Sevdiriyorsa

Kediler için karın bölgeleri son derece hassas ve korumaları gereken noktalardır. Kendisini eğer size karşı savunmasız hissediyor ve sevmenize herhangi bir pati atmadan izin veriyorsa aranızdaki ilişki kesinlikle mükemmele yakın demektir. Sıkça bu harekete müsaade ediyorsa ayrıca size fazlasıyla da güvendiğinin bir diğer belirtisidir.

Sırtını ve Kuyruğunu Dikiyorsa

Kedinizi severken eğer kuyruğunu anten gibi dikiyorsa ve sırtını üçgen biçimde havaya kaldırıyorsa sizin onu sevmenizden çok hoşnut olduğunu gösterir. Genelde kediler sevilmek istemediklerinde genelde kaçma ya da ısırma eğiliminde olabilir. Bazen yalandan da olsa onunla temas kurmanızdan hoşnutmuş gibi davranabilir fakat severken bedeni bu pozisyona geçiyorsa bilin ki o da sizi fazlasıyla seviyordur.

Masaj Hareketi Yapıyorsa

Kediler bu hareketi kesinlikle çok sevdiği kişilere istemsiz biçimde sevgilerini gösterme amaçlı yapmaktadırlar. Kendilerini güven altında hissetmeleri ve güven duyduğu kişilerle durmalarını ilk olarak annelerinin yanında süt emerken annelerinin karnına masaj yaparak da yaşadıklarını belirtmek isteriz.

Mırlıyorsa

Kediniz severken o da karşılık vererek mır mır ses çıkartıyorsa mükemmel bir ilişkiye sahipsiniz demektir. Ayrıca sizi çok sevmesinin yanı sıra ne kadar keyifli olduğunu da sesli biçimde belirtir.

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar