MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedime Araba Çarptı, Ne Yapmalıyım?

3.09.2021 11:35:09

Ülkemizde gün içerisinde çokça yaşanan araba kazaları kötü sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle olası bir kaza da acil müdahele de bulunmak gerekebiliyor. Kedinizin durumu iyi olsa da bir veteriner kliniğine gitmeniz kesinlikle tavsiye edilir. Aksine kedinizin durumu ağır ise en yakın veteriner kliniğine doğru yola çıkın. Ve yolda kedinizin durumu hakkında gerekli bilgileri veteriner kliniğine aktarın. Sizin de bu durumlarda panik yapmadan süreci doğru yönetmeniz için birkaç gerekli bilgiyi aşağıda belirttik. Yazımızı okumaya devam edin.

Veteriner kliniğine geldim, peki ya şimdi?

Öncelikle durumun acil olduğunu ilgili kişilere aktarın ve bilgi sahibi yapın. Veteriner hekimizin doğrudan müdahaleye başlayacaktır.

Tedaviler Nelerdir?

Öncelikle herhangi bir yaralanma veya kanama var ise bandaj ve basınç uygulanabilir. Ayrıyetten veteriner hekiminiz sizlere gerekli tedaviler hakkında bilgi verecektir. Bu süreçte ağrı kesici tedavisi uygulanabilir. Harici olarak kediniz şokta ise ve nefes almakta zorlanıyor ise oksijen veya sıvı tedavisi yapılabilir. Bu onların iyiliği için olacaktır telaş etmenize gerek yok.

Tedaviler Götürdüğüm Veteriner Hekimine Yaptırılabilir mi?

Tabi ki trafik kazalarında götürdüğünüz veteriner hekimi tedavileri yapabilir. Çoğu durumlarda herhangi bir veteriner yardımcı olabilse de klinik imkanlarına göre yapılamayacak bazı tedavilerde var. Bu durumlarda kedinizin başka bir uzmana sevk edilmesi gerekiyor. Klinikten sizi bu süreçte mutlaka yönlendireceklerdir.

Kedim İyi Olacak mı?

Trafik kazalarında alınan yaralanmalara göre sonuç değişiklik gösterebiliyor ancak tedavi edilebilecek durumda ise gerekli tedaviler sonucunda minik dostunuz sapasağlam olacaktır. Herhangi bir trafik kazasında kediniz de bir problem yok gibi gözükse de mutlaka bir veteriner hekimine götürün. Herhangi bir iç yaralanma durumunda erken müdahele hayat kurtarabilir. Erkenden müdahele ve doğru tedavi ile kötü sonuçları bertaraf edebiliriz.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar