MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedim Çok Az Uyuyor. Sebebi Ne Olabilir?

7.01.2023 12:11:38

Minik kedi dostlarımızın uyuyabilmesi adına okumuş olduğunuz bu içerik tam size göre. Bu içerik sayesinde kedi dostlarımızın uyuması için neler yapabileceğinizi tartışacağız. Minik patili dostlarımız zannedilenin aksine oldukça insancıl ve duygusal canlılardır. "Kedim Çok Az Uyuyor. Sebebi Ne Olabilir?" diyorsanız bu içerikte bu konu hakkında konuşacağız. Kedi dostlarımızın da tıpkı biz insanoğlu gibi çeşitli hastalıklar ve huzursuzluk sebebi ile uykusu kaçabilir. Kedi dostlarımızın beslenme ve uyku bozukluğu tehlikeli sorunlara yol açabilir ve bu sebepten dolayı da mutlaka ciddiye almanız gereken bir konudur. Uyku her şeydir. Evcil kedi dostlarımızın sürekli olarak ev içerisinde huzursuz olması, iyi beslenemiyor oluşu ve uyumaması kedi dostlarımızın sahipleri için oldukça zor bir durum olabilir. Minik patili dostlarımızın uyuması adına biçok yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin uygulanması adına hem kedi dostlarımızın hem de kedi sahiplerinin huzurlu olması sağlanabilir.

Kediler Neden Uyumaz?

Kedi dostlarımızın uykusuzluk sebeplerini madde madde sıralamak istiyoruz. Bu madde madde sıralayacağımız liste sayesinde uykusuzluk belirtilerini çok daha kolay anlayabileceksiniz.

  • Minik patili dostlarımızın ateşinin çıkması ve ateşe bağlı hastalıklar, hastalıklara bağlı olarak çıkabilecek ağrılar da kedi dostlarımızın uyumamasına sebebiyet verebilir.
  • Uzun süre aç kalan kedi dostlarımız açlık sebebi ile uykusuzluk çekebilir. Bu durumda derhal onları beslemelisiniz.
  • Kedi dostlarımız gürültülü ya da kalabalık ortamlarda uyumaları çok zorlaşır. Kalabalık ailenin olduğu ev içerisinde uyku konusunda problem yaşayabilirler.
  • Kedi dostlarımız oldukça soğuğa ya da sıcağa maruz kaldığı vakit uyumasında problem oluşabilir.
  • Kedi dostlaımız alışık olmadığı ortamda uyumakta zorluk çekebilir. Onları farklı bir eve bıraktığınız zaman ya da yeniden sahiplendirdiğinizde (asla önerilmeyen bir durumdur) uyku problemi çekebilirler.
  • Fareler kedi dostlarımız için en dikkat çekici av olarak bilinmektedir. Ev içerisinde farkında olmadığınız bir fare olabilir. Bu tip durumlarda kedi dostlarımız onları kolayca fark edebilir. Gece yarısı oradan oraya koşup uyumayıp sizi de uyutmayan bir kedi dostunuz var ise ev içerisinde bir fareyi yakalamaya çalışıyor olabilir.

Kediler Nasıl Uyutulur?

Kedi dostlarımızın uyuyabilmesi için öncelikle ortamından ayırmamanız gerekir. Gün içinde enerjisinin atılması ve yorulması uykuya dalmasına sebep olur. Onları oyunla yorarak rahatça uyumasını sağlayabilirsiniz. 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar