MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedim Bana Güveniyor mu? Kedimin Bana Güvendiğini Nasıl Anlarım?

15.06.2022 13:09:30

Her ilişki durumunda mutlaka olması gereken ana temel kavramlardan bir tanesi güvendir. İnsanlar arasında dahi güven olmadan ilişkiler nasıl bir yere kadar ilerleyip duruyorsa hayvanlar için de bunu tıpkı bu şekilde algılamak gerekebilir. Normal bir ilişki düşünün, bu ilişkide güvenin olmaması ilişkinin tam olarak güzel ve huzurlu bir şekilde ilerleyebilmesi adına büyük engeldir. Kedi dostlarımız ve bizler arasında oluşan güven, onlarla iletişimimiz açısından çok önemlidir. Ayrıca kedi dostlarımızın güvenini kazanmak gayet mümkündür. Fakat, bunu hemen bir anda elde etmeyi beklemek de yanlış olmaktadır. Kedisi olan insanlar, kedilerinin kendilerine ne zaman güveneceği ile ilgili sorular sormaktadır. Ancak, bu kedinizin karakterine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Çok hızlı ilerleyen bir süreç olmadığının farkına varmak gerekir. Ayrıca güven ilişkisi tamamen kedinizin karakteri ile ilgili bir durumdur. Bunun yanında kedim bana ne zaman güvenecek? Sorusunun cevabı tam olarak bilinmese de size bu yazımızda bazı bilgiler aktarmaya çalıştık. Onlara her zaman sıcak ve sevgi dolu yaklaşıldığı zaman güven duygusunun daha hızlı artacağı konusunda şüpheniz olmamalıdır.

Kedim Bana Güveniyor mu? Nasıl Anlarım?

Köpek ve kedi dostlarımız arasında bağlılık, sadakat ve güven duyguları arasında ciddi farklar oluşacağını söylememiz yanlış olmaz. Ayrıca köpek dostlarımız sosyal davranışları ile aile fertleri arasında yakın ilişkiler kuran canlılar olarak tanınıyor olsalar da aslında kedi dostlarımız da kendi dünyaları içerisinde epey sosyal varlıklardır. Bir kedi dostumuz birlikte yaşadığı insanlar ile arasındaki mesafeyi uzun süre boyunca koruyabilecek kapasitededir. Bunun yanında yakın dostluklar kuran, birlikte yaşayan insanlara derin sevgi besleyen kediler olduğunu söylemek hatta bunun çok fazla sayıda olduğunu söylemek de yanlış olmamaktadır. Kedi dostlarımız ile iletişim kurma şeklini ve verdikleri iletişim sinyallerini anlayabilmek çok önemlidir.

Kedim Benimle Zaman Geçirmek İstiyor

Kedi dostlarımızın insanlara güvenmesinin en bariz işaretinden birisi olan sizinle zaman geçirmek istemesi olağandır. Tıpkı insanlarda olduğu gibi kedi dostlarımızda da güvenmediği ya da sevmediği insanlar ile vakit geçirmek istemezler. Kedi dostlarımız insanlara güveniyorsa insanların yanına gidecektir. Eğer kediniz size güveniyorsa kesinlikle yanınıza gelir. Kedi dostlarımız onlara bağlı kişiler ile yakın olmak hatta beraber uyumak ister. Bu durum güven duygusunun en önemli işaretidir. 

Kedim Bana Yemek Getiriyor

Kedi dostlarımızın en belirgin güven şekillerinden birisi de avladığı canlıları getirmesidir. Bunun yanında kedi dostlarımızdan aldığınız hediye karşısında maalesef üzülebilirsiniz. Fakat, onların doğasını küçümsememek gerekiyor. Kedi dostlarımızın güven duygusunu zedelememek adına tepki kontrolü önemlidir. Kedi dostlarımız onlara bakan kişilere avladığı bir varlığı getirdiğinde sizin iyiliğinizi düşündüğünü unutmamalısınız.

Sizlere bu yazımızda kedinizin size güvenmesi ile alakalı bilgiler paylaşmaya çalıştık. Onlara her zaman sıcak ve sevgi dolu yaklaştığınızda güven duygularını da tetiklersiniz. Minik dostlarımızla güven dolu musmutlu yıllar diliyoruz. Bizi takip etmeyi unutmayın.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar