MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Kedilerin İnsanlara Göre Üstün Olduğunu Gösteren 7 Özelliği

16.04.2021 12:10:20

Kedilerin birçok hareketi evimize neşe ve pozitif enerji getiriyor olsa da onlardan alabileceğimiz dersler ve onlardan geri kaldığımız bazı konular maalesef ki bulunmaktadır! Kimi zaman asıl evin sahibinin onlar olduğunu düşünsek ve onlar için gündüz çalışıp gece mamalarını önlerine koyan bir köle gibi hissetsek de bu zeki hayvanların bizlerden iyi oldukları bazı noktalar bulunuyor. Zaten üstün oldukları taraflar olmasa kendilerini bu kadar kısa sürede bizleri aşık edemezlerdi değil mi?

1- Herzaman Temiz ve Bakımlı Olmaları

Onlara dokunup çok az kısa süre sevmemize rağmen sanki onları kirletmişiz ki saatlerce kendilerini temizlediklerine mutlaka şahit olmuşsunuzdur. İşin aslı kediler günün büyük bir bölümünü uyuyarak geçiriyor olsalar da kendilerini temizleme işlerine de çok fazla vakit ayırırlar. Temizlenmemiş tuvalet kabına girmeyen tazeliğini kaybetmiş suyu içmeyen bu dostlarımızın titizliği bizlere örnek olacak cinsten.

2- Kendi İstekleriyle Evcilleşen Tek Hayvan Olmaları

Başına buyruk ve laf-söz dinlemeyen kedilerin başka türlü evcil hale gelmesini beklemek zaten hayalperestlik olacaktı. Onlar geçmişte bizlerle kendileri için yakınlaştı ve birlikte yaşamlarına devam ediyor. Kendilerini açlıktan ve diğer yırtıcılardan korumak için evcilleşiyorlar ve hayatımızda yer ediniyorlar.

3- Meraklı Olup Etraflarını Keşfetmeye Oldukça Meraklı Olmaları

Onlar için etrafı gezmek ve her bir deliği görmek için çeşitli bahaneler yoktur. Yeniliklere son derece açık olan kediler, yaşamlarında asla risk almaktan çekinmezler. Konfor alanlarının dışına çıkmakta beis görmeyen dostlarımız sadece çevreye karşı değil bu çevrede olup biten her şey hakkında bilgi sahibi olmak ve üstünlük kurmayı becerirler.

4- İstediklerini Elde Etmeyi Bilirler

Canı oyun oynamak istiyorsa mutlaka sizin en keyifli anınızı bozarak kandırır. Karnı acıktıysa kapıları patileyerek o mama kabını doldurur. Tuvalete girmesi gerektiğinde eğer kumunu temizlemediyseniz siz onu temizleyene kadar dibinizden ayrılmaz. Bol bol miyavlar ve kapılarını aşındırır. İstediğini aldıktan sonra da yüzünüze bakmadan günlük rutinlerine devam eder.

5- Dört Ayak Üstüne Düşme Konusunda Çok İyiler

Korkudan ödünüz kopsa da kediler evin kapılarının üzerinden ya da gardıropların tepelerinde oynamayı ve vakit geçirmeyi çok severler. Düşeceği ve kendini inciteceği konusunda ne kadar gerginlik yaşasanız da onlar patilerinin üstüne kibarca inmeyi her seferinde başaracaklardır.

6- Azla Yetinmeyi Her Zaman Felsefe Haline Getirirler

Kediler küçük şeylerden mutluluk çıkarma konusunda oldukça başarılı hayvanlardır. Onlar için pahalı ve lüks oyuncaklar almanıza gerek yoktur! Ufacık bir kâğıt parçasını buruşturup önüne atmanız halinde saatlerce onunla oynayabilir. Temel ve günlük ihtiyaçları karşılandığı sürece fazlasını istemeyen bu tüylü minik dostlarımızın sıkıntılı ruh hallerini görmeniz son derece güçtür!

7- Kolay Kolay Hiçbir Şey Onların Keyfini Bozamaz

Bizler için olumsuz şekilde etkilenecek birçok faktör bulunsa da kediler için dünya kendi eksenlerinde dönmelidir. Yataktan iki dakika tuvalet için kalktığınızda o sıcacık boşluğunuza tüylü dostunuz çoktan kurulmuş olabilir. Tamam madem deyip birlikte yatmayı teklif ettiğinizde ise ona çok fazla temas ettiğinizi düşünerek yanınızdan kaçıp gidebilir.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar