MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Japonya'da Kediler İçin Minyatür Mobilya Tasarlayan Marka

17.07.2019 13:34:08

Kedilerin hayatlarına konforlu ve aynı zamanda dekoratik bir dokunuş yapabilmek adına tasarlanan kedi mobilyaları son dönemde oldukça popüler hale geldi.

Japonya merkezli Koawa Kagu isimli dizayn şirketi bu sıkalayı bir üst seviyeye taşıdı ve firma kediler için gerçek görünümlü minyatür mobilyalar üretiyor. Firmanın kediler için tasarladığı koleksiyonun adı "Craftsman MADE" Bunlar bizim sektörel olarak gördüğümüz ilk ürünler olmasa da mukavvadan yapılmış kedi kulübelerinden tutun da şatoya benzer mobilyalara dek uzanan bir ürün yelpazesine sahip. 
Kedi mobilyalarındaki çılgınlık Ikea'nın son olarak çıkardığı LURVIG isimli koleksiyondan sonra bunun gerçekten büyüyen bir trend haline geldiğine ikna olmuş hâldeyiz.

İşte son zamanlar da evcil hayvan dostu tasarımların sahibi Okawa Kagu'nun üretmiş olduğu efsaneler.

Craftsman MADE isimli koleksiyonun tamamı yerel zanaatkarların elinden çıkma. En iyi ve yeni malzemeler seçerek yüksek kalite üretim anlayışına. Aslında bu küçük mobilya üretimi bir zamanların oldukça başarılı zanaat endüstirisini yeniden canlandırma amacı gütmekte. Okawa Kagu'da bu şekilde çalışma prensibi edinmiş durumda.

Firma internetteki kedilere olan aşkı ve yerel zanaatkarların hünerlerini birleştirerek mükemmel işler ortaya çıkarıyor.

Tasarım süreci ise tıpkı standart mobilya üretildiği şekilde başlıyor ve ilerleyen aşamalarda küçük boyutlara uyarlanıyor. Öyle ki gerçekten en huysuz tüylü dostunuzu bile mutlu edecek bir kaliteye sahip. Koleksiyonun içerisinde çam kullanarak yapılmış ahşap kanepeden tutun da meşe kedi yataklarına kadar birçok seçenek mevcut durumda.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar