MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Irish Terrier Cinsi Köpek Özellikleri ve Bakımı

10.05.2023 10:40:39

Bugün sizlere oldukça tatlı olması ile bilinen ve mükemmel bir görünüme sahip olan bir köpek dostumuzdan bahsedeceğiz. Irish Terrier cinsi köpek dostlarımız İrlanda'ya özgü orta boy bir safkan köpek olarak biliniyor. Başlangıç olarak su samuru ya da su fareleri gibi canlılarımızı avlamak adına yetiştirildiler. Tüyleri ve görünümlerinin sevimliliği ile öne çıkan bir ırktır. Oldukça sevecen olan Irish Terrier cinsi köpek dostlarımız, enerjik ve sevgi dolu bir tür olması sebebi ile küçük yaştaki çocuklar ile arası pek iyidir. Aile üyelerine, sevdiğini direkt belli ettirebiliyor. Sıcak ya da soğuk hava durumu fark etmeksizin ısıya hemen alışan bir ırktır.

Irish Terrier Cinsi Köpek Karakter Özellikleri Nelerdir?

Irish Terrier cinsi köpek dostlarımız oldukça dikkatli olması ile bilinir ve herhangi davetsiz bir misafir evinizin içerisine girmeye çalıştığında ise bunu size bildirmek adına havlarlar. Çok fazla korkusuz ve cesur yapıları ile bilinmektedir. Aile üyelerine karşı koruma içgüdüsü ağır basar. Bu sebeple evini ya da sizleri savunabilmek adına hızlı bir şekilde harekete geçmesi ile biliniyor. Irish Terrier cinsi köpek dostlarımız yeni köpek sahiplenecek kişiler için 'en iyi tür' değildir. Açıkçası bir köpek bakma deneyiminizden sonra Irish Terrier cinsi köpeklere bakmanız doğru olacaktır. Zeki, cesur, sadık ve enerjik bir köpek dostumuzdur.

Kendilerini ailesine adamıştır. Eğer bir rol üzerinde Irish Terrier cinsi köpek dostlarımızı çalıştırıyorsanız o rolü en iyi şekilde yapabilmek adına çabalar. Onların daha inatçı ya da istekli hale getirebilecek bağımsız bir yanı da vardır. Eğer sizlerle zaman geçiriyorsa çok mutlu olur. Aile ile birlikte zaman geçirdiği takrdirde hayattan adeta zevk alıyor. İnsanları sevip bunun yanında iyi huylu ve meraklı yapısı ile tam uyumludur. Irish Terrier cinsi köpek dostlarımız cesur teriyerlerin başında gelmektedir. Fakat yabancılarla, onlardan emin olana kadar uyanık ve uzaktır. Irish Terrier cinsi köpek dostlarımız hava sıcaklığından pek etkilenmemektedir. Sevgi dolu bir türdür.

Irish Terrier Cinsi Köpek Bakımı

Irish Terrier cinsi köpek dostlarımızın sırt ve baş bölgesinin haricindeki tüm tüyler oldukça oğundur. Bir hafta içerisinde 2 ya da 3 defa mevsim geçişini de hesaba kadar her gün olacak şekilde taranması gerekebilir. Banyo düşmanlığı yoktur bu sebeple ara ara banyo yaptırmak çok iyi gelecektir. Tırnaklarının rutin kontrolü önemlidir. Ev içerisinde yaşıyorsa her gün mutlaka en az bir ya da iki saat egzersiz ve yürüyüşe çıkarmalısınız.

En Yeni Ürünler

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar