MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Hindistan'da Hamile Fil Patlayıcı İçeren Ananasla Öldürüldü!

8.06.2020 11:56:11

Dünya çapında ses getiren ve tepki çeken olay Hindistan’da yaşandı. Güney Hindistan'da yer alan Kerale eyaletinde gerçekleşen bu olay tüm hayvan dostu insanlar tarafından yakın uyandırmaya devam ediyor. İçerisinde kestane fişeği bulunan ananas meyvesini yiyen fil hayatını çok acı şekilde kaybetti.

Dünya’nın her yerinde vahşi ve evcil hayvanlar farklı şekilde katlediliyor fakat bu sefer ki üzücü olayın etkisi çok daha büyük! Hamile bir fil içerisinde patlayıcı yerleştirilmiş olan ananası yemesi sonrası yaşamını kaybetti. Yetkililer olay hakkında soruşturma başlatıp olayın iç yüzünü ortaya çıkartmaya çalışırken bu durumun kaza ya da kasıtlı olarak yapılıp yapılmadığı konusunda araştırmalara başladı. Dünya gündemine oturan bu olayın detayları ise şu şekilde!

15 yaşları civarında olduğu tahmin edilen fil bölgedeki Milli Park içerisinde yaşıyordu. Yakınlarda bir köyün etrafına gitmiş olan fil kimliği belirlenemeyen kişilerce içerisinde patlayıcı fişek bulunan ananası yedi. Kasıtlı olup olmadığı henüz netlik kazanmayan bu durumun genellikle bölge çiftçilerinin domuzları uzak tutmak için kullandığı bir yöntem olarak biliniyor. Yaralanan fil günlerce o şekilde yardım beklerken yapılan ihbar üzerine yetkililer olay yerine intikal etti. Yapılan tüm müdahalelere rağmen anne film kurtarılamadı. Ağzında patlayan ananas 2 aylık olduğu tahmin edilen filin acı çekerek ölmesine sebep oldu. Hindistan sınırları içerisinde tahmini 27 bin filin olduğu söyleniyor. Hindistan’ında gündemin oturan bu üzücü durum karşısında tüm sanat camiası, sporcular ve siyaset insanları tepki gösterdi. Olay sonrası anne ve karnındaki yavru fil de ölürken yetkiler tarafından 3 şüpheli tespit edilmiş durumda. Bölge halkının tarım ürünleri korumak için kullandığı bu yöntem maalesef ki istenmeyen sonuçların da ortaya çıkmasına neden oluyor.

Kaynak: NTV

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar