MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Hayvanların Tüylerini Alan Eldivenler

20.07.2019 11:17:22

Evde hayvan beslendiğinde şüphesiz en büyük sorun evcil hayvanların tüylerinin dökülmesi. Hem onların hem de insanların sağlığı açısından buna bir çözüm bulmanın şart olduğu ortada. Her ne kadar mevsim geçişlerinde tüy problemi iyice kendini gösterse de aslında her mevsim bununla karşılaşmak kaçınılmaz. Nasıl ki insanların saçları dökülüyor, evcil dostlarımızın da tüylerinin dökülmesi son derece normal olan ve kabullenilmesi gereken bir durum.

 Peki, Ne Yapılmalı?

Tüy problemini ortadan kaldırmak ya da en azından azaltmak için en etkili yöntem hayvanların sık sık taranması. Hayvanların vücutlarından kopan tüylerin hayvanlar silkelendiklerinde bir yüzeye, koltuğa ya da halıya uzandıklarında veya sadece koşuşturduklarında etrafa dökülmeleri son derece kaçınılmazdır. Hayvanlar tarandıkları zaman etrafa dökülen tüy miktarında ciddi bir azalma olacaktır. Taramanın bir diğer yararı da küçük dostların tüylerinin ve vücutlarının havalanmasıdır. Ayrıca tarama işlemi sayesinde kıl köklerine masaj yapılmış olacak ve bu da daha sağlıklı tüylerin çıkmasını sağlayacaktır. En önemlisi ise onlara vakit ayrılması onları mutlu edecektir.

Tarama Yöntemi

Bunun için çeşitli taraklar satın alabilmek mümkün; ancak en etkilisi bu iş için özel olarak üretilen taraklı eldivenler. Bu eldiven sayesinde hayvanları taramak daha kolaydır. Her eldiven gibi ele geçirilip kullanılan bu eldiveni diğer taraklardan ayıran en önemli özelliği kullanım kolaylığı. Elde tutulan ekstra bir tarak yerine, bu eldiven sayesinde, eliniz tarak işlevi görüyor. Tek yapılması gereken eldiveni ele geçirip hayvanın tüylerinin sevilmesi. Eldivenin, elin ayasının bulunduğu kısmına denk gelen tarafı taraklı ve bu kısmın malzemesi sayesinde toplanan tüyler oraya yapışıyor ve etrafa dökülmüyor.

Bu sayede bir yandan hayvanla vakit geçirip ona sevgi gösterirken bir yandan tarama işlemi yapılacak, yani bir taşla iki kuş vurulmuş olunacak.Tarama işleminden sonra eldivenin iç kısmında biriken tüyleri diğer elle toplanıp tarama işlemine devam etmek mümkün. İşlem hem pratik hem işlevsel hem de neticesinde ortaya çıkan tüy miktarı şaşılacak cinsten. Eğer eldiven kullanılmasaydı tüm o biriken tüylerin etrafa saçılacak olması gerçeği kişiyi hem şaşırtacak hem de rahatlatacak.

Eğer böyle bir ürüne sahip olmak istiyorsanız marketimiz üzerinden sipariş verebilirsiniz.

True Touch Kedi ve Köpek Tüy Toplama Tarama Eldiveni
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar