MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Günün Kahramanı Kedinin Tek Yavrusunu Büyütmesine Yardımcı Olarak Hiç Ayrılmamalarını Sağlayan Kadın

7.07.2019 18:36:42

Bir kadın, anne kedinin tek yavrusunu büyütmesine yardımcı oldu. Böylece hiç ayrılmayacaklar..!


Bir veteriner hemşiresi olan ve 'Perth Rescue Angels' ( hayvan kurtarma kurumu) gönüllüsü olan Tara, dört küçük yavru kedi doğuran bir anne kediyi (Molly'i) aldı.Yavrulardan sadece biri hayatta kalmayı başardı ve mücadele ediyordu. Molly yavrusuna bakmayı başaramadı ve yavrunun gözünde 'Oftalmia Neonatorum' (dogum sonrası ve ilk aylarda gelişen bir çesit göz infeksiyonu) gelişti.

''Molly iyi annelik yapamayan bir kedi gibiydi, onuda kaybetmesine izin veremezdim'' diyor sahibi Tara.''Yavru için antibiyotikli göz damlası kullanmaya başladık.Yavru kediyi besler ve ilaçlarını verirdim, Molly de onu temizler, tuvaletini yaptırır ve sıcak tutardı, harika bir ekip çalışmasıydı'' diye ekliyor.

''Molly bu tek kalan yavrusu için oldukça koruyucu bir anne..''

Tara ilk birkaç gün yavruyu biberonla besleyeceği için oldukça endişeliydi.Çünkü Tara,küçük yavruyu beslerken anne Molly dikkatlice izledi ve gözlerini onlardan ayırmadı.Tara'nın onlara yardım ettiğini fark ettiğinde ise ona güvenmeye başladı.

Bu güven duygusuyla Molly nin gardı yere düştü hatta bu rahatlıkla kendini sevdirip göbek ovdurmanın tadını bile çıkarmaya başlamıştı.Molly her seferinde kısa bir mola verirdi ve Tara yardım için içeri girerken onları huzur içinde izlerdi.

Tara, "Kediler çok zeki yaratıklar ve sevimli küçük yüzüne baktığımda,yavru kedilerinden birinin hayatta kalmasını sağladığım için ne kadar minnettar olduğunu görebiliyorum" dedi.''Molly onu besleyemeyebilir ama herşeyi mükemmel yapıyor''
 
Ek bakımla haftalarca,24 saat süren beslemelerin ardından,Sir adlı yavru kedi sağlığa,belirli bir ağırlığa ve güce kavuştu.Dört haftalıkken yürümeyi öğrenmeye başladı.'Sir' küçük ama güçlü bir adamdı.Hala uzuvlarını nasıl kullanacağını anlamaya çalışmasına rağmen, hiçbir şey onun maceracı olmasını engelleyemezdi.

Bu ufak adam kum kutusuna ilk girdiğinde annesi tam yanıbaşındaydı.''Molly'nin cıvıl cıvıl ve cesaret verici yolu muhteşemdi'' diyor Tara.

Çöpün etrafını kazırken onu teşvik etmek için başını hafifçe dürttü ve kutudan tek başına çıktıktan sonra küçük yüzünü sevgi ile yaladı.

Yavru kedi her geçen gün büyüyor ve güçleniyor.Anne Molly dizginleri biraz gevşetmeye başlıyor ama güvende olduğundan emin olmak için her zaman gözünü üstünde tutuyor.

Anne ve oğulun arasında inanılmaz bir bağ var.Molly iyice büyüdü ve yavrusu hazır olduğunda kısırlaştırılacak. "Artık bu tatlı kız için daha fazla yavru kedi yok.Tüm yaşadıklarından sonra birlikte olacak olmaları çok hoş."

Tara, “Molly bebeğini çok seviyor.Diğer üç yavru kediyi kaybetmiş olabilir, ancak bir tanesini kurtarmayı ve ikisini birlikte tutmayı başardık bu yüzden bu kendi içinde bir zaferdir''

 

 

 
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar