MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

En Kaliteli Köpek Tasması Modelleri Hangileridir?

7.12.2022 10:31:18

Köpek tasmalarının farklı türleri olduğunu biliyor muydunuz? Her boydaki hayvanın güvenli ve konforlu bir şekilde sokakta yürümesi için üretilmiş çok çeşitli ebat ve malzemelerde aksesuarlar bulunmaktadır.

Evcil köpeği olanlar için tasma önemli bir öğedir. Hem tanımlama amaçlı hem de yürüyüşe çıkarmak için evcil hayvan sahipleri tarafından en çok aranan aksesuarlardan biridir.

Birçok köpek tasması çeşidi bulmak mümkündür ve her birinin kendine has özellikleri vardır. Cinsine, boyutuna ve hatta amacına (yürüme veya antrenman gibi) bağlı olarak biri diğerinden daha uygun olabilir.

Ama sonuçta, dört ayaklı arkadaşınız için hangi seçeneğin en iyi olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Okumaya devam edin ve küçük hayvanların hayatında çok yaygın olan bu madde hakkında biraz daha bilgi edinin.

Köpek tasması çeşitleri

Köpek tasması çeşitleri çok fazladır. Yalnızca tanımlama için kullanılan basit modellerden, hayvanın güvenliğini sağlamaya yardımcı olan elektronik modellere kadar değişebilirler.

Evcil hayvan tasması son derece önemli bir aksesuardır. Sonuçta, hayvanı yürüyüşler sırasında güvende tutmanın yanı sıra, kazara bir kaçıştan sonra evcil hayvanı bulmanız da önemlidir.

Bunun nedeni, sahibiyle iletişime geçmek için tüm verileri içeren köpeğin kimliği tasma üzerinde olması gerektiğidir. Bu nedenle, mümkün olan en uygun modeli seçmek önemlidir.

En çok kullanılan türlerden bazıları şunlardır:

Geleneksel (düz)

Bunlar basit bir tokalı, köpeğin boynuna takılan ve genellikle bulunması oldukça kolay olan tasmalardır.

Bununla birlikte, bulldog ve pug gibi bazı ırklar için uygun olmayabilir, çünkü boyunları başlarından daha geniştir ve yaka kayabilir.

Çok tüylü köpeklerde de kayabilir.

Göğüs tasması

Bu, ön bacakların etrafındaki kayışlarla göğsü tutan kayışlarla köpeği daha güvenli tutan bir tasma seçeneğidir.

Köpeğin bırakmasını zorlaştırsa da bu model, hayvanı çekmeye teşvik edebilir. Bu nedenle, köpek çok büyük veya huysuzsa, göğüs tasması en iyi seçenek olmayabilir.

Göğüs tasması, anti-çekme versiyonunda da bulunabilir (kolay yürüyüş olarak da bilinir). Göğse takılır, ancak kurşun (yakanın sahibinin tuttuğu kısmı), arkaya takılmak yerine göğsün kendisine takılır.

Bu sayede köpek çekmeye çalıştığında sahibine doğru yönelecektir.

Köpekler için pire ve kene önleyici tasma

Köpeği gezdirmekten farklı bir amacı olan tasmalar da vardır. Bunlar, pire önleyici ve kene önleyici tasmalardır. Bu parazitlerin çoğalmasını önlemek için ideal tasmalar olduğunu söyleyen kişiler vardır. Ancak bu durumu en iyi veteriner hekiminiz bilecektir. Veteriner hekiminize danışarak bu şekilde bir tasma alıp alamayacağınızı sormalısınız.

Tasmalar, toksinleri serbest bırakan köpeğin kürküyle temas yoluyla çalışır. Köpeğe zararlı değildirler ve uçucu değildirler yani buharlaşmazlar ve havayı kirletmezler.

Ürün normalde 3 aylık bir raf ömrüne sahiptir. Toksin miktarının beden için yeterli olması gerektiğinden, bunları evcil hayvanınızda kullanmadan önce bir veterinere danışmanız önemlidir.

Ayrıca emziren dişilerde ve 10 haftalıktan küçük yavrularda kullanılmamalıdır.

Bu metinde, bazı köpek tasmaları türlerini ve bunların köpeğinizle keyifli bir yürüyüş sağlamak için nasıl çalıştıklarını öğrendik.

Pet dünyası hakkında bilgi sahibi olmaya devam etmek için bizi takip edin!
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar