MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Forum Kediler Yetişkin kedi tuvalet sorunu

En Yeni Ürünler


Üye

emregercek


Kayıt Tarihi :
10.03.2022 20:48:41

Toplam Mesaj :
0


Toplam Konu :
1
10.03.2022 21:00:36

Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 5 6 yaşında kısırlaştırılmış dişi bir sokakta yaşayan kediyi sahiplendim. Oturduğum yer tanıdıkti kediyi de tanıyorum küçüklüğünden beri bahçede yaşıyordu ben eve taşınınca evime girip çıkmaya başladı bende eve aldım. Evde normal evde büyüyen kediler gibi oynuyor yemek yiyor yatıp uyuyor. Ancak tuvaletini kumuna ve eve yapmıyor geldiği zaman kapıyi açmami bekliyip kapıya kaçıyor dışarı yapıyor tuvaletini. Bazen hemen gerl geliyor bazen 1 2 saat sonra. veterinere söyledim Eve kitle alışsın dedi. He birde ben dışarı yapıp gelsin diye cam açık bıraktım Bir kaç gün dışardan güvercin yakalayıp evin ortasına atmış o yüzden artık camı açık bırakamıyorum. Dün sabahtan beri çıkarmıyorum. Dışarda da kar var hala tuvalet yapmadı nasıl alıştırabilirim?

Biraz uzun ve karışık yazmış olabilirim daha detaylı olsun diye 

 

Üye

Betüll

Kayıt Tarihi :
19.04.2022 09:37:34
Toplam Mesaj :
2
Toplam Konu :
0
19.04.2022 09:46:05

Kedi tuvaletin yerini biliyorsa en sonunda oraya yapacaktır. Tecrübelisinizdir, eğer kuma değil başka yerlere yapıyorsa bir şeyleri protesto ediyor olabilir ??

Not:Çok benzerini yaşadım. Bahçede duran kedimi veterinere götürmek durumunda kaldığım için gözetim altında evde tutmaya başlamıştım. Hep bahçeye alışık olduğu için ilk zamanlar tuvaleti gelince kapının önünde açmamı bekliyordu. Kumu koklattım ve birkaç sefer kuma koydum en sonunda başka çaresi olmayınca kuma yapmaya başlamıştı.