Forum Köpek Sorunları Yavru Köpek Terörü

Üye

Appmeurtre


Kayıt Tarihi :
19.06.2020 08:15:36

Toplam Mesaj :
0


Toplam Konu :
1
19.06.2020 08:34:16

Yaklaşık 4-5 gün önce ailem daschund(av köpeği) almışlar. Bize geldiğinde 33 günlüktü. İlk günden bu yana çok fazla ağlayıp havlıyor. Dediler ilk birkaç gün böyle olucak diye. Ben daha önce de başka köpek türlerine de baktım. Olay genellikle birkaç saat ağlama sonra alışma ve susma şeklinde oluyordu. Ancak bunda ne oldu anlamadım. Kendisi çok küçük ama öyle bir ses çıkarıyorki havlarken tüm mahalleyi ayağa kaldırıyor. Sabah akşam demeden. Kendisini bir türlü memnun edemiyoruz. Yemek az yiyor. Veterinere sorduk sütü suyla yarı yarıya karıştırarak verebilirsiniz dedi. Ancak zorlama ile içirebiliyorum. Biberon aldım. Hayır kesinlikle biberondan da içmiyor ne kadar ısrar etsem de. Benzer köpek cinslerini beslemiş kişilere danıştım su ile unu pişirip vermemi söylediler. İlk birkaç sefer çok  büyük iştahla da yese onu da artık yediremiyorum. Sadece aşırı fazla aç kaldığında yiyor. Aç gelip bana sokulup yemek dileniyor bulduğu her şeyi ağzına sokuyor. Petibördür tarzında şeyleri de denedim hayır yemiyor. Köpek bir de ishal ve gözleri ile burnu akıyor. Doktor çok yüksek ihtimalle annesinden parazit bulaşmış olabileceğini söyledi. Parazit hapı için biraz daha büyük olması gerekiyormuş. Aşılarının da 2 aylık olunca yapılması lazımmış. Köpek kısaca hasta. Eve alıyorum hayır. Evde üstelik yankı yapıyor daha da uzaklara gidiyor sesi. Duvar gördüğü zaman deliriyor. Dört duvar arasında çıldırıyor durmaksızın havlıyor. Bir saat iki saat durmadan havlıyor 5 dakika dinleniyor sonra tekrar devam. Hayvanda öyle bir ses var ki karşı yakadakiler bile laf ediyor. Komşular her gün şikayete geliyor kavga ediyorum onlarla. Bahçede besliyorum gene çözüm değil. Başında birini göremediği zaman havlıyor. 7/24 başında birinin beklemesini istiyor. Bahçenin girişini çıkışını kapattım özgürce gezsin ihtiyaçlarını görsün uyuyacağı zaman girsin kulübesine yatsın diye. Ancak barikatları görünce durmadan ağlamaya devam. Eve de çok çıkartmak istemiyorum zaten evin içinde kalmadığı gibi annemin de alerjisi var. 4 gündür 5:00-7:00 arası uyuyorum ve cidden yürüyecek halim kalmadı. Gece 5'e kadar başında bekliyorum. Varsın dursun ağlasın da diyemiyorum çünkü durmaksızın ağlıyor yorgunluktan kendini öldürecek diye korkuyorum. Yorayım koşturayım uyusun diye uğraşıyorum ancak hayır yani bildiğini okuyor. Harap oldum bir haftadır. Evdeki tüm kahveleri bitirdim. Şuan cidden çok kötü hastayım ve halen bir çözüm bulamadım. Buna ne yedirlemeli ne yapmalı da susmalı nolur yardımcı olursanız çok müteşekkir kalırım çok ihtiyacım var yardıma.

Veteriner Hekim

mujgancevik

Kayıt Tarihi :
13.03.2019 14:40:21
Toplam Mesaj :
41
Toplam Konu :
0
19.06.2020 23:01:38

Merhabalar, 

Çok küçük bir yavru, korkuyor, anneye ihtiyacı var. Bahçede kalması doğru değil. Biraz daha bilinçleninceye ve ortamına alışıncaya kadar yanınızda olmasında fayda var. Kusa süreli yalnız bırakmalarla zamanla ağlamamaya alışır ama anladığım kadarıyla uzun süreli yalnızlıkları oluyor ve onun yaşındaki bir köpek için bu durum korkutucu. Evin içinde, ona bir yatak yapmanızı, peluş oyuncak vermenizi ve yatağının altına tiktak ses çıkaran bir saat koymanızı öneririm. 

Veteriner hekiminize tekrar muayene ettirmelisiniz, burun akıntısı sorun olabilir. Ayrıca hekiminiz ona uygun mama ve beslenme şeklini de önerecektir.