MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Forum Kedi Sağlığı Sokakta ki kedim yemek yemiyor ve sürekli suyun başında oturuyor.

Üye

ekimdemirci


Kayıt Tarihi :
14.11.2019 18:06:35

Toplam Mesaj :
0


Toplam Konu :
1
14.11.2019 18:26:37

Merhaba 6 aydır sitemizin içerisinde baktığım bir kedim var çok uysal çok sıcak kanlı bir kedi, 1 hafta önce kısırlaştırma ameliyatı yapıldı belediye tarafından, ilk 1-2 gün pek bir şey yemedi daha sonraki 2 gün az da olsa bir şeyler yemiş, bu kedi haricinde kısırlaştırılan 3 kedi daha var onlar normale döndüler gayette sağlıklılar fakat bu yavrucağım bir türlü kendine gelemedi, dün hiç yemek yememiş hatta kusmuş, aşşağıda kedilerimize bakan ayhan amcamız söyledi. Çok halsiz ve dehidrasyon olmuş aşırı olmasada, ben de kaptığım gibi veterinere götürdüm enfeksiyona bağlı bir şey olmadığını söyledi b12 vitamini ve adını tam hatırlamadığım ateş düşürücü bir ilaç yaptı, ateşi düştü ama yemek yemiyor şırıngayla veterinerden aldığım viyo reinforces verdim 1 paket, hepsini kustu, bütün gece ne verdiysem miğdesinde tutamadı su içse bile kustu yavrum, bu sabah tekrar götürdüm ve kusmayı kesici bir ilaç yaptı eve geldik önce biraz su içti bekledim tekrar kusucak mı diye kusmayınca reinforces'dan tekrar verdim 1 paketi komple bitirtdim şırınga ile kusması kesildi ama kendi isteğiyle kalkıpta yemek yemiyor ve sürekli suyun başında oturuyor, hareket etmiyor olduğu yerde sadece duruyor çocuk. Bunun üzerine veterineri aradım ve durumu anlattım daha önce hiç evde yaşamadığını evimde 1 kedim olduğunu acaba bunun etkisi olup olmayacağını sordum ve veterinerde bana hem ameliyat sonrası sürecinin devam ettiğini hem onun stresinin hem de evdeki kedinin kokusunun her yerde olduğu için ekstra bir strese girdiğini söyledi ve normal yaşadığı kendi yeri olarak benimsediği yere bugünlük bırakmamı ve gözlemleme mi önerdi. Ben de aşşağıya sitenin içerisine bıraktım yanına su ve mama'da koydum. Bu arada kan tahlilide yaptırdım değerleri normal çıktı bir sıkıntısı yok.

 

Sizin önerileriniz ve fikirleriniz nelerdir, yeme içmemesi aşırı strese girmiş olmasından mı kaynaklıdır, evde hiç hareket etmiyor ve sürekli suyun başında oturuyor, ama aşşağıya bıraktığımda gezdi dolandı fakat yine koyduğum suyun dibine geldi oturdu, halsizlik belirtisi var ama öyle hasta gibi değilde stresten kaynaklı gibi duruyor.

Üye

KediMemiş

Kayıt Tarihi :
11.03.2019 13:30:50
Toplam Mesaj :
10
Toplam Konu :
1
14.11.2019 22:13:39

Öncelikle geçmiş olsun. Minnoş galiba strese girmiş. Ben toparlayacağına inanıyorum, çünkü en azından biraz da olsa mamasını yemiş.