MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Forum Kedi Makaleleri Rahat ve Temiz Bir Ortam İçin Kedi Kumu

Üye

enessivriii


Kayıt Tarihi :
30.09.2022 11:41:10

Toplam Mesaj :
0


Toplam Konu :
1
30.09.2022 11:49:22

Kedi Kumu Nedir?

Günümüzde birçoğumuzun patili dostları olabilmektedir. Minik patili dostlarımız her ne kadar sağlıklı ve temiz bir şekilde yaşarsa, bizler için o kadar iyi olmaktadır. Bu sebepten dolayı da gerekli şekilde bazı malzemelerimizi onlar için almaktayız. Bu malzemeler arasında genel olarak kedi kumu ürünleri, en çok tercih edilen ve sevilen ürünler arasında yer almaktadır. Kedi kumları ile birlikte daha sağlıklı, daha temiz ve huzurlu bir ortam kurmanız mümkün hale gelmektedir. 

Son dönemlerde popülerleşen ve büyük bir rağbet gören kedi kumları, minik patili dost sahipleri için hayat kurtaran seçenekler arasında yer almaktadır. Peki kedi kumları neden bu kadar seviliyor? Kısacası çam peleti ürünlerinden sizlere bahsedelim ve nelerin olduğuna bir göz atalım.

 

  • Çam ağaçlarından ve tamamen organik olarak üretilmektedir.

  • Doğal solüsyonlar ile birlikte üst düzey bir topaklanma performansı göstermektedir. 

  • Tuvalete atılabilir bir yapıya sahiptir.

  • Tanecikli yapıları ile birlikte kedilerin patilerine yapışma gibi durumlar söz konusu olmamaktadır.

  • Bentonit kum türlerine göre daha fazla uzun kullanım süresine sahiptir.

  • Antibakteriyel özelliği ile birlikte oluşabilecek bakterileri büyük oranlarda engellemektedir. 

  • Tozma gibi durumlar meydana gelmez. 

 

Burada yer alan maddelere kısaca baktığımızda, topaklanan kedi kumu özelliklerini öğrenmiş olmaktayız. Kedi kumu alırken mutlaka organik olmasına ve bu tür özelliklere sahip olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. 

Birbirinden Harika Kedi Mamaları

Kediler, beslenme tarafında en iyi şekilde öğünlerini tamamlamaları gerekmektedir. Bu sebepten dolayı da genel olarak kedilere verilen yemeklere dikkat edilmesi gerekmektedir. Özellikle de bu alanda kedi maması konusu, minik patili dostlarımız için olmazsa olmaz ihtiyaçlardan birisidir. Yavru kedi mamalarından tutun da yetişkin kedilere kadar onlarca farklı kedi maması yer almaktadır. Bu sebepten dolayı sizlerde kedinize mama satın almadan önce, mutlaka yaşına göre mama seçimi yapmanız gerekmektedir. Bu konuya özellikle dikkat etmeniz gerekiyor çünkü yetişkinlerin maması büyük taneli, yavru kedilerin ise küçük taneli olmaktadır. Bu tür ayrıştırmalar kedilerin öğünleri için önem taşımaktadır. 

Kedi Aksesuarları ile Harika Vakitler Geçirin

Kediler ile birlikte harika bir vakit geçirmeye hazır mısınız? Eğer cevabınız evet ise mutlaka buradaki makaleye dikkat etmeniz gerekmektedir. Bildiğiniz üzere kediler, sahipleri ile birlikte vakit geçirmeyi seven canlılardır. Bu sebepten dolayı da sürekli olarak ilgi ve oyun istemeleri son derece normal bir durumdur. Peki ne yapmalıyız? İşte bu konuda kedi aksesuarları devreye girmektedir. Birbirinden güzel kedi oltası, kedi tüy toplama eldiveni gibi onlarca farklı ürün sizleri beklemektedir. Bu sayede hem kendinizi mutlu edecek hem de kedinizin çok daha mutlu bir hayat yaşamasını sağlayabilirsiniz.