Forum Köpek Beslenmesi Köpeklerin En Sevdiği Yiyecekler ve Meyveler Nelerdir, Faydalı Mıdır?

Yönetici

Mihav


Kayıt Tarihi :
28.01.2019 10:04:12

Toplam Mesaj :
3


Toplam Konu :
3
4.02.2020 21:04:49

Hemen hemen her köpek sahibi az biraz köpeğinin neleri severek yediğini biliyordur. Kullandığınız kuru mamaya karşılık daha iştahla yedikleri besinler faydalı mı? Yemeklerde kullandığımız baharatlar ya da tatlandırıcılar köpeklere oldukça cazip gelirken, beslenmesinde ne kadar doğru bir davranış sergiliyoruz hep birlikte bakalım. 

 

 

Köpeğime Yoğurt Vermeli Miyim?

Köpeğinize yoğurt verebilirsiniz. Süt ürünleri paticanlarımızın vazgeçilmez besinleri arasında yerini alır. Mineral ve vitamin bakımından oldukça zengin besinler olduğundan, fazlaya kaçmadan, kendi mamasından uzaklaştırmadan verebilirsiniz. Unutmadan, sık sık değil! Belli aralıklarla azar azar...

 

Köpeklere Verilebilecek Meyveler Nelerdir?

Köpeklerin yiyebileceği meyveleri sıralamadan önce, meyvelerin şeker barındırdığını ve fazlasının zararlı olacağını unutmamamız gerekir. Köpeklere verilebilecek meyveler:

 

Köpeklere Havuç Verilir Mi?

Havuç, antioksidandır. Köpeğinize zararı olmamakla birlikte yararlıdır. Diş temizlemesinde ve sindirim sisteminde destek olur.

 

Köpeklere Elma Verilir mi?

Çekirdeksiz olarak ince dilimler halinde verebilirsiniz.

 

Köpeklere Armut Verilir Mi?

Sindirim sistemine destek olacak diğer besinlerden biri de armuttur. Bazı köpeklerin bir dilim armut için yapamayacağı oyunlar yoktur :)

 

Köpeklere Karpuz Verilir Mi?

Şeker oranı yüksek meyveler arasında yer alan karpuz, köpeklerin de severek yediği meyveler arasındadır. Şekerden kaynaklı vereceğiniz miktarı çok iyi ayarlamanız gerekir.

 

Köpeklere Ananas Verilir Mi?

Ananas, kaka yeme problemi kaprofajinin önlenmesinde yardımcıdır.

 

Köpeklere Muz Verilir Mi?

Köpeğinize muz verebilirsiniz. Çoğu köpek de muza hayır diyemez. 

 

Pati dostunuz farklı lezzetlere hayır diyemiyorsa, en başta da belirttiğimiz gibi az miktarlarda onu ara ara ödüllendirebilirsiniz...