MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Forum Kediler Kedim 1 haftadır çok feci şekilde bana saldırıyor ne yapicam lütfen

En Yeni Ürünler

Üye

brksny

Toplam Mesaj :
0

Toplam Konu :
1
22.06.2022 20:54:23

2.5 yaşında tekir kedimiz var ve bu zamana kadar hiç bir problem yaşamadan bu zamana geldik. 1 hafta önce evde otururken eşim ile şakalaşırken bir anda ayaklarıma saldırdı ve bu saldırı sonucu baya kanama oldu. Ben hayir yapma derken daha da korktu ve dışkısıni olduğu yere yaptı. Ve o gün neredeyse 4 5 saat benim kımıldamama bile izin vermedi.zar zor kendimi ve eşimi odaya kapattık sabahı bekledik. Sabah olunca eşim oda da çıktı ve ona hiç birsey yapmadı. Düzeldi sandık ve bende çıktım ortalığa beni görür görmez bu sefer direk uçarak yüzüme saldırdı. O sıra da yine diskisini yapti. Bir çok veterinere gittik hepsi bir sonuç vermedi. Bir veteriner bitkisel sakinleştirici bir hap verdi. Birde eşim hamile 2.5 ay sonra bebeğimiz gelecegi için daha tedirgin olduğumuzu söyledik birde eczaneden bir ilaç verdi 3 hafta içinde etki gösterir dedi. 1 hafta olmak üzere evde beni görünce saldırmaya devam ediyor bunun için ben eve girmeden eşim odaya kapatıyor.oyle giriyoruz.ben odanın kapısından geçerken bile taslıyor. Lütfen bu durumu yaşayan varmi aranızda yada be yapmamız gerek.cok fazla tedirginiz bebeğimiz gelecek ve ne yapicaz bilmiyoruz

Üye

Betüll

Toplam Mesaj :
2
Toplam Konu :
0
30.07.2022 05:40:31

Sorun hala devam ediyor mu bilmiyorum ama üstünüze başka hayvan kokusu sinmiş olabilir. Kendisi hasta olabilir acı çektiği için saldırgan davranışlarda bulunuyor olabilir. Stresli olabilir. Kediyi iyice gözlemleyip sorunun ne olduğunu anlamanız gerekiyor. En ufak değişik bir hareketi bile sebep bu tavırlarına sebep olabilir. Kısır değilse cinsel ihtiyaçlarından dolayı bu davranışı sergiliyor olabilir. 

Üye

mbr2003

Toplam Mesaj :
1
Toplam Konu :
0
5.08.2022 13:52:59

Burak bey merhaba. aynı sorunu bizde 4 haziranda yasadık. kedimiz 12 yaiındaki kızıma saldırdı.tırnağı takılmış galiba cocuğa. onu suçladı sanırım ve saldırdı. daha sonraki üç denememizdede aynı şekilde saldırdi ve biz 2 aydır kediyi çocukla aynı odaya sokmadan yaşıyoruz. onu sokağa atmak da istemiyoruz. sizin durumunuzu öerak ettim nasıl çözdünüz.

Üye

Herkül

Toplam Mesaj :
1
Toplam Konu :
0
5.09.2022 21:43:24

Muhtemelen kediniz farkedemediğiniz bir olay veya duruma karşı tepki geliştirmiş, ben veteriner hekimim danışmak için arayabilirsiniz. Ücret söz konusu değil.

05067872719