MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Forum Kedi Sağlığı FIP tedavisi

Üye

utkucagatay


Kayıt Tarihi :
28.05.2019 21:09:40

Toplam Mesaj :
0


Toplam Konu :
1
28.05.2019 21:15:55

Merhaba

Daha önceleri kedime kuru FIP teşhisi konulmuştu. Bu teşhis doğrumuydu bilmiyorum ama o zaman yaşadığı sıkıntıları atlatmıştı. O dönemde GC-376 isminde bir sentez hakkında makaleler okumuştum. Çin'de bir firma bunu satıyordu ama göndermiyordu. 

Geçen cumartesi kuzuma ıslak FIP teşhisi konuldu ve akciğerinde su toplandı. Şimdi yoğun bakımda yaşam mücadelesi veriyor. Kısmen iyi denilebilir ancak çok bir ümit yok gibi. 

Yine FIP tedavileri ile ilgili araştırmalara başladım ki GS-441524 isimli bir sentez buldum ve bu hem işe yarıyor hem de erişilebiliyor. Ancak buradaki büyük sıkıntı bu sefer de 16.000$ gibi bir rakama ihtiyaç duyuluyor. Ben param olmadığı için kuzuma biricik evladıma yardımcı olamıyorum. 

Belki aranızda durumu iyi olan ve yavrusu FIP olan olursa bu sentezi alabilir. Ne yazık ki veterinerler bu sentezi bilmediği için tavsiye de etmiyor. Eden bir kaç yer var sadece. 

Buraya bunu yazmak ve bilgi sahibi olmanızı istedim. Türkiye'de karnı dev gibi şiş olup da bu sentez ile tedavi olmuş bir kedi de şahsen gördüm.

 

Yavrularınızın ömrü bol, sağlığı daim olsun. Lütfen yavruma da dua edin.

 

 

 

 

Üye

Jefri

Kayıt Tarihi :
27.05.2021 22:46:31
Toplam Mesaj :
2
Toplam Konu :
2
29.05.2021 23:36:15

Merhaba cok geçmiş olsun benım kedimde diş çekimi oldu 20 gün önce şimdide iştahsızlık halsizlik şikayetiyle götürdüm 20 gündür zaten kendinde değildi akciğerinde sıvı dedi röntgen çekti ard arda sonrada 3 tüp sıvıyı çekti ama test onda yok sonradan anladım başta demedi veteriner kalp yetmezliği dedi serum vermeye devam etti iki gin serum verdiler bana bu teşhisi yanlış geldi fip olabilirmi diye ısrar etmeme rağmen hayır deid bana kalp ilacı vermeye kalktı bende kendimi dolandırılmış hissediyorum  şu anda cıkardığı rakam 1600 ilaçla beraber bide bi dhaa serum vericem dedi başka veteriner akciğerden sıvı alınmasının tehlikeli bi işlem olduğunu söyluyor şimdi rahatladı antibiyotik verdiğ diğer veteriner onu içiriyoruz bide iyisinden bir vitamin desteği bağışıklık için oda onu veriyoruz sizin kedinizin sıvısını aldımı veterineriniz