MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Forum Köpek Eğitimi ve Psikolojisi Çiş Eğitimine Kaç Aylıkken Başlanıyor ?

Üye

erayyesilirmak


Kayıt Tarihi :
9.03.2019 11:40:35

Toplam Mesaj :
0


Toplam Konu :
1
12.03.2019 17:19:49

Merhaba, öncelikle sayfanızın tekrar açılmasına çok sevindim.

Arkadaşım yavru golden getireceğini söyledi, büyük bir sorumluluk olduğunu biliyorum, yalnız tek tedirgin olduğum konu; çiş eğitimi?? Bana Bu konularda bilgi verebillir misiniz ?

 

Yönetici

YSF

Kayıt Tarihi :
19.02.2019 10:45:58
Toplam Mesaj :
1
Toplam Konu :
0
14.03.2019 18:18:15

Yavruyu 2 aylık civarında aldığınız zaman muhtemelen tuvalet terbiyesi olmayacaktır. Bu kadar küçük bir yavruyu geldiği gibi eğitime gönderemezsiniz, çünkü köpeğinizin aşıları bitmemiştir. Aşıları tamamlanmamış bir yavruyu dışarıyı çıkarmanız doğru değildir. Ayrıca genç yaşta uzun süre sizden ayrı kalması mutlak suretle dostunuzun psikolojisini bozacak, onda birtakım davranış bozukluklarına neden olacaktır. Bu nedenle tuvalet eğitimini beraber başarmak zorundasınız. Unutmamanız gereken ana kural yavruyu ne kadar izlerseniz o kadar çabuk öğreneceğidir. Köpeklerin alışkanlıkları olan canlılar olduğunu biliyoruz. Bu yüzden doğru alışkanlığı kazandırmak için uğraşmalısınız. Doğru zamanda ödül, doğru zamanda ceza, kimi zaman da görmemezlikten gelmek çözüme daha çabuk ulaşmamızı sağlayacaktır. Yavru ailesinin yanında tuvalet ihtiyacını nasıl gidereceğini tam olarak anlamalı, bir aşamayı başarıyla geçmeden, diğerine başlamamalıyız. Gazetede, gazete üzerine serilmiş toprakta, bahçede, kumda, sokakta vs.. nerede yapmasını istiyorsak, doğru zamanda orada olmalıyız. Bu sayede doğru alışkanlık gelişsin. Bu eğitim kimi zaman uzun sürebilir, yavru daha zor öğrenebilir.  Bu yüzden sabırlı olmanızda fayda vardır.

Üye

Köpek Eğitmeni

Kayıt Tarihi :
25.03.2019 09:56:52
Toplam Mesaj :
1
Toplam Konu :
1
23.09.2019 20:57:38

Merhaba tuvalet eğitimi köpek çiftliğinde verilmez bir köpek eğitmeni evinde yada başka bir evde verilmez köpek eğitiminde başarılı olmak istiyorsanız profosyonel yardım almanızı tavsiye ederim profosyonel yardım almadan internet üzerinden okuyacagınız bilğiler yada kitaptan okuyacagınız bilğiler sizi yanıltacaktır. okudugunuz bilğiler başka bir köpeğin hayat hikayesi ve davranışları ile alakalıdır oysa sizin ev ortamınız  yaşam tarzınız köpeğinizin karekteri  çok daha farklıdır  uzman köpek eğitmeni evinize gelir  sizin yaşam tarzınızı kısaca izler yaptıgınız yanlışları gösterir ve size bir  eğitim şekli hazırlar  eğitmen bunu size uygulamalı olarak gösterir  sonra köpek sahibine bu davranışları ev ödevi verir köpek sahipleri ödevlerine 10 gün boyunca çalışır tekrar eder özellikle köpeğinizi yemek saatlerinden hemen sonra sabah uyanınca  göz hapsine alırsınız eğitmenin ögrettiklerini tekrar yaparsınız 10 günün sonunda köpeğiniz sizin istediğiniz alana tuvaletini yapmaya başlamıştır.profosyonel yardım almadan yapmaya çalışacagınız eğitimler köpek üzerinde telavisi mümkün olmayan davranış bozukluklarına neden olacaktır. köpek eğitim uzmanı mahmut çelik 0536 785 07 43 istanbul  avcılar