MİHAV.COM'A Hoşgeldiniz.

Forum Köpek Sorunları 4 aylık köpek saldırması

En Yeni Ürünler

Üye

arsyy

Toplam Mesaj :
0

Toplam Konu :
1
26.02.2022 01:11:33

yeni sahiplendiğim golden-terrier kırması Köpeğimiz bize saldırıyor. eski sahibine de pek bağlı bir hayvan değilmiş zaten sürekli arkadaslarına bırakır il dışına çıkarmış yani özlediğini sanmıyorum. Ama bize geldiğinden beri yani 2 gündür sürekli saldırıyor bacaklarımı kalçamı ayaklarımı delik deşik etti hırlıyor havlıyor atak yapıyor Kızarsam daha çok sinirleniyor refleksle vurasım geliyor o kadar canımı acıtıyor ve evde 3 yaşında bebeğim var onuda korkutuyor Isırarak çocuğum hayvanları severdi şimdi görünce kaçıyor. ne yapmalıyım çok şımarık bi köpek ve bırakmak da istemiyorum. liderlik yapmam lazımmış ama daha sevmemize izin vermiyor nasıl yapacağım bilmiyorum

Veteriner Hekim

mujgancevik

Toplam Mesaj :
86
Toplam Konu :
0
5.03.2022 17:29:54

Merhabalar,

Yavru köpekler dişleri kaşındığı için ısırırlar ve bunu oyun zannederler. Ona tasma takıp dolaştırmanızı, tasma ile kontrolün sizde olduğunu anlamasını sağlayabilirsiniz. Tabii sadece tasma kullanmanız yeterli olmayacaktır. Gerçekten gerekli yerde 'hayır' diyebilmeli ve net bir ses tonu ile onunla konuşmalısınız. O sert oynadığında sizin sert davranmanız onu daha da  sertleştirecektir. Hayır diyerek onu durdurup, dikkatini dişini kaşıyacağı bir oyuncağa ya da yapay kemiğe yönlendirebilirsiniz. Bu arada bir eğitmenden de destek alabilirsiniz.