Forum Köpek Eğitmenimizden Gerekli Bilgiler KÖPEKLER NEDEN KAKASINI YER

Köpek Eğitmeni

KÖPEK EĞİTMENİ MAHMUT


Kayıt Tarihi :
1.5.2019 10:59:20

Toplam Mesaj :
0


Toplam Konu :
3
24.5.2019 09:12:44

Köpeklerin kaka yemesinin bir kaç nedeni vardır anne köpek yavrularını doğurup emzirmeye başladığında  yuvasını temiz tutmak için yavrularının kakasını yiyerek temizler  köpeğiniz  yavruladığında anne köpek yavruların kakasını yiyorsa sakın bunun enğellemeye  çalışmayın. anne köpeği bun davranışından dolayı azarlayıp dövmeyin. anne köpek yavrularının kakasını yiyerek temizlemeseydi  çevreden dışkı kokusunu alıp barınagı işgal eden sinekler  hem dışardan taşıdıkları mikropları yavrulara bulaştırmış olurdu hemde yavruların derilerini ısırıp başka hastalıklara neden olacaktı  ayrıca  yavrular üzerinde kalan dışkıların  neden olduğu hastalıklar ayrıca bir sorun teşkil edecekti  bu durumda  yavru köpek hayata gözlerini açamadan ölecekti.  anne köpek burda yavrularının kakasını yiyerek çok faydalı bir davranış yapıyor yavrular sütten kesildikten sonra anne köpeklerin kaka yediği görülmez . 

KÖPEK SAHİPLERİNİN TUVALET EĞİTİMİ SIRASINDA YAPTIĞI YANLIŞ DAVRANIŞLAR NEDENİ İLE  KÖPEĞİNİZE KENDİ TUVALETİNİ YEMESİNE YOL GÖSTERMİŞ OLURSUNUZ  
Köpeğiniz istenmeyen yere tuvalet yaptığında ensesinden tutup burnunu kakasına sürterek hayır bir daha yapmayacaksın diye  köpeği azarlamak  tamamen yanlış bir davranış yanlış bir mesajdır
bu yanlış davranışınızla köpeğinize  şu yanlış mesajı vermiş olursunuz ben senin kakanı tuvaletini görmek istemiyorum mesajını alır köpek . bu davranışların yada dayakların sonunda köpek tuvaletini sahibine göstermemek için kendi tuvaletini yiyerek yok eder  hatta dışarda gördüğü başkasına ait tuvaletleride yiyerek temizlemeye başlar. hatta sitresten eşyalarınızı kemirmeyede başlayacaktır. 
eve her geliş saatinizde  her sabah uyandığınızda yada her akşam eve geliş saatinizde  köpek bu saatlerin dayak yeme saatleri olduğunu ve bunun sitresini yaşayacaktır. ve sahibini her gördüğünde dayak yeme  korkusundan çişini kaçıracak ve bu çiş kaçırma olayının bir daha önüne geçemezsiniz. 

Doğru olanı köpeğinizle tuvaleti için kavga etmek yerine onu azarlamak yerine  vereceğimiz mesaj tuvaletini görmek istemiyorum  olmamalı tuvaletini bu kısma yapmanı istiyorum mesajını vermeliydik.

Diger bir sebepte  tuvalet  aslında bir yemek artıgı  oldugu için  kalitesiz mama ile beslenen yada sadece ekmek ile beslenen tek yönlü  beslenen köpekler de kaka yer sürekli et ile beslenen yada sürekli aynı marka mama ile beslenen köpeklerde yetersiz tek yönlü  beslenmeden dolayıda kaka yediği görülmüştür.
Köpeğinizin kaka yemesini önlemek için  öncelikle tuvalet eğitimi konusunda profosyonel  yardım almalısınız  tuvalet eğitimi ancak köpeğin kendi yaşadığı evde verilir ise başarılı olunur.
Tavsiye edeceğim köpek maması Proplan köpek maması,   Bonocibo Köpek Maması,  Hills Köpek Maması,  Royal canın köpek maması , proline köpek maması  bu mamalar piyasada bulunan en iyi mamalar diye bilirim mamanız bittiğinde diger başka bir mama ile besleyin köpeğinizi dengeli beslemiş olursunuz hatta yemek saatinde köpeğinizin maması üzerine her türlü çorba ekleye bilirsiniz

KÖPEĞİNİZİ KAKA YEMESİNDEN VAZ GEÇİRMENİN BİR KAÇ YOLU VARDIR.
Köpeğinizi kaka yapma saatlerini yakalamaya çalışın  köpek kakasını yaptıktan sonra onu gürültü yapmadan kavga etmeden başka bir odaya alın  kakasının üzerine acı hardal  damlatın ( ölçü yarım yemek kaşıgı kadar olabilir. )   bir su tapancası su sipreyi yapacagınız boş cam sil kutusu bulun içine temiz su doldurun ve rakı kapağı ile 3 kapak rakı ilave edin köpeğin kakası üzerine rakılı su sipreyi yapın   sonra köpeğinizi kakasını yaptığı ortamda serbest bırakın çıkın köpek sadece kakasını koklayıp çıkacaktır. bir kaç günlük denemeden sonra kakasını  yemekten vaz geçecektir.  

TÜM BUNLARA RAĞMEN KÖPEĞİNİZ KAKA YEMEYE DEVAM EDİYORSA 
elektronik köpek eğitim tasması alın ( uzaktan kumandalı tasma tavsiye edeceğim  tasma (canıcom 200 ) model marka  tasmadır. 
tasmayı köpeğin  boynuna taktığınızda tasma gevşek olmamalıdır gevşek tasma köpeğinize etki etmeyebilir zararda verebilir. tasmayı hafif sıkı bağlayın  kumandası elinizde olsun başka bir odadan kamara ile köpeğinizi izleye bilirsiniz  ne zaman köpeğiniz kaka yemek için bununu tuvaletine uzatsa o an kumandaya basın bir kaç günlük denemeden sonra köpeğiniz tamamen kakasını yemekten vaz geçecektir.     

KÖPEK EĞİTİM UZMANI  MAHMUT ÇELİK   0536 785 07 43   www.kopeknet.com

istanbul için  kendi yerinizde profosyonel yardım alabilirsiniz
 tuvalet eğitimi  tasmalı ve tasmasız eğitim  saldırganlık sorunları
evde yalnız kalamama sorunları  ve tüm davranış sorunları için  
yardım  alacağınız telefon 0536 785 07 43
www.kopeknet.com

İYİ EĞİTİMLİ BİR DOST
Sahipleri ile daha iyi iletişim kurar
Size bir neşe kaynağıdır
Daha serbest kalabilir
Kaza yapma riski azalır
Daha güvenilir mutludur.