Forum Kedi Sorunları Kedim sadece 2 yavru yaptı?

Üye

zeysa09

Toplam Mesaj :
0

Toplam Konu :
1
25.5.2019 22:23:30

Merhabalar, Kedim sadece 2 Yavru yaptı bunun normal olduğunu düşünmüyorum, Kedimin karnında ölü yavru var mı yoksa ölü doğanları yedi mi onu da bilmiyorum en kısa süre de veterinere götüreceğim, Sürekli olarak patilerini kapatıp açıyor yumuşak bir yer bulunca yapılan o hareketi yapıyor, kedimin karnında yavrularının olup olmadığını anlamamın bir yolu var mı ya da kedim karnında ölü yavrular varsa bana bir şekilde belli eder mi, bu pati hareketi garipsenecek bir hareket mi? 2 Yavru yapması normal mi?

Veteriner Hekim

mujgancevik

Toplam Mesaj :
24
Toplam Konu :
0
28.5.2019 14:12:11

Merhabalar,

Kedilerin ilk gebeliklerinde ya da çiftleşme sayısının az olmasına bağlı olarak az sayıda yavru yapmaları normaldir. Kedinizin karnında başka yavru olduğundan şüpheleniyorsanız mutlaka veteriner hekiminizle bağlantıya geçmelisiniz. Doğum sancıları devam ediyor, karın bölgesi çok şiş, hayvan hareket etmek istemiyor, yemeğine ilgi göstermiyor, arkasından yeşil akıntılar geliyorsa içeride ölü yavru olma olasılığı yüksektir. Keyfi yerinde ama sadece doğuma bağlı hafif bir halsizliği varsa korkmanıza gerek yok. Elleri ile yaptığı hareket sevgi, ilgi davranışıdır. Sevip okşamanızda fayda var.