Forum Köpek Irkları JAPON AKİTA ÖZELLİKLERİ

Köpek Eğitmeni

KÖPEK EĞİTMENİ MAHMUT


Kayıt Tarihi :
1.5.2019 10:59:20

Toplam Mesaj :
0


Toplam Konu :
3
28.5.2019 19:29:04

JAPON AKİTA KÖPEĞİ  sevimli olduğu kadar  bir yaşlarına geldiğinde çok sert bir karekter taşımaya başlar  içindeki bekçilik ve koruma işgüdüsünü ortaya  çıkartır.

japon akita köpeği yaşam alanı bahçe ortamı ve ev ortamıdır. sağlam karekterli zeki bir köpek ırkıdır. ailesini  yaşam alanını sahiplenir. Japon  akita köpeği ev ortamında yaşıyorsa

üç aylık oldugunda tuvalet eğitimine başlanmalıdır.tuvalet eğitiminde köpek eğitmenini evinize davet edersiniz  köpek sahipleri ile birlikte 2 saat uygulamalı bir eğitim yapılır bu eğitim köpek sahibine ev ödevi verilir. köpek sahibi kendisine verilen ödevi 10 gün boyunca yemek saatlerinde günde bir saat tekrar eder 10 gün sonunda tuvalet eğitimi tamamlanmış olur  köpeğin tuvalet eğitimi köpek eğitim çiftliğinde yada köpek eğitmeni evinde yapılmaz sadece köpeğin kendi yaşadıgı ortamda yapılır ise başarılı olabilirsiniz.

Japon Akita köpeğine altı aylık olana kadar sabah ve akşam olmak üzere günde iki ögün yemek verebilirsiniz. köpeğinize ya iyi bir köpek maması verip beslersiniz yada kötü kalitesiz bir mama verip sadece doyurmuş olursunuz.  tavsiye edeceğim   hills köpek maması, royalcanın köpek maması,purina dog chow köpek maması,pro plan köpek maması, bonacibo köpek maması ,Eukanuba köpek maması köpekğiniz için en sağlıklı mamalardır.

sabah 150 gram  akşam 150 gram köpek maması verebilirsiniz  köpeğiniz mamasını yemeden mama üzerine mama miktarı kadar su yada ayran dökmek te fayda vardır. bu şekilde köpeğiniz daha iyi beslenmiş olacagı gibi yemekten hemen sonra tuvalete çıkacaktır bu sayede tuvalet eğitimi kontrolü olacaktır.

JAPON AKİTA köpeğinin altı aylık iken tasmalı ve tasmasız eğitimi başlar.

 tasmalı ve tasmasız eğitim köpek altı aylık iken başlar .  tasmalı ve tasmasız eğitim için en uygun yerler sokak ortamlarıdır. köpekler sokakta gezerken hatalar yapar hata yapan köpeğinize o an mudahale ederseniz kalıcı eğitim vermiş olursunuz.tasmalı ve tasmasız eğitim günde bir saatten toplam  iki ay sürer  ve köpek ne zaman sokak ortamına çıksa eğitim sahasına girmiş gibi olur ve tüm eğitimlere kusursuz cevap bulursunuz  buda ömür boyu kalıcı eğitim olur.  köpeğinizi köpek çiftliğinde eğitime vermiş olsaydınız  köpek çiftliğinde tüm eğitimlere cevap veren köpek sokak ortamına çıktıgında hiç eğitilmemiş gibidir.  çiftlikte yapılan eğitimler çiftlikte kalır sokakta yapılan eğitimler her zaman sokakta devam eder.ve kalıcı olur.

japon akita  köpeği bir yaşına geldiğinde koruma eğitimi almaya musait hale gelir  ve bir ay içinde koruma eğitimi tamamlanır japon akita mükemmel bir bekçi ve kişi koruma köpeğidir.  japon akita köpeği senede iki defa tüy döküm mevsimine girer yaza girerken ve kışa girerken  tüy döküm mevsimi başlar bu dönemlerde köpek kuaförü ile tanışma zamanı gelmiştir köpeğinizi traş ettirdiğinizde tüy dökümünden kurtulmuş olursunuz.

japon akita köpeği  15 aylık olduk tan sonraki günlerde çiftleştirmek için uygundur   çiftleştirme zamanı çiftleşeceği köpek ile bir hafta aynı yerde kalmalıdır. japon akita köpeği genelde dört yavru yapar  aynı ırk  ikinci bir köpek ile çiftleştirdiğinizde yavru sayısı 10  a  çıkabilir.  dogum yapacak köpeğin yattıgı yerde gazete çarşaf ve battaniye bulundurmayın    kalın geniş karton yada geniş halıfleks en uygun malzemelerdir   aksi halde yavrular battaniye arasında bogulup ölebilir . yavrularını  üç ay emzirir  hamilelik döneminden önce tüm aşıları yaptırır iseniz dogacak yavrularda aşılı olur. yavrular 25 günlük olunca iç parazit aşılarını mutlaka hem anneye hem yavruları yapın aksi halde yavruları parazit zehirlenmesinde öldürebilirsiniz.

 

üç aylık yavrularda bit pire meydana gelecektir.  dunun için dış parazit yaptıgınızda yavruları en az iki gün bir birinden uzaklaştırın dış parazit için yaptıgınız aşılları yalamasınlar 

anne köpeği dogumdan bir gün sonra yıkayabilirsiniz   yavruları 3 aylık olunca sabunlu su içermemek şartı ile yıkayabilirsiniz iyi durulamaya ve kurutmaya dikkat etmelisiniz.

KAYNAK BİLĞİ KÖPEK EĞİTMENİ MAHMUT ÇELİK  0536 785 07 43 AVCILAR  - İSTANBUL  

İSTANBUL KÖPEK EĞİTİMİ 0536 785 07 43  KÖPEK TUVALET EĞİTİMİ 0536 785 07 43  KÖPEK KUAFÖRÜ KÖPEK YIKAMA 0536 785 07 43 AVCILAR İSTANBUL 0536 785 07 43