Forum Köpek Irkları ve Özellikleri DOBERMAN KÖPEĞİ ÖZELLİKLERİ

Köpek Eğitmeni

KÖPEK EĞİTMENİ MAHMUT


Kayıt Tarihi :
1.5.2019 10:59:20

Toplam Mesaj :
0


Toplam Konu :
3
28.5.2019 18:11:04
 Doberman Köpeği  Koruma köpeği arıyorsanız alabileceğiniz en iyi köpek ırkları sırasında birinci sıraya koyabiliriz. Doberman hareketleri estetik gösterişli düşmana korku veren enerji dolu bir köpektir. oyuncu oldugu kadar mükemmel bir bekçi köpeğidir. eğitim aldıgında bire bir koruma yapar.aynı zamanda alan koruma yapar bulundugu alanı bahçesini koruma iç güdüsü  oldukça gelişmiş bir köpek ırkıdır Doberman köpeği.

Doberman Köpeği Ailesine Çok Düşkündür yaşam alanı bahçe ortamı ve ev ortamında bakılabilir. Doberman yaşlandıkça beyni büyür sahibine saldırır yalanı oldukça yaygındır bu uydurulmuş bir şehir efsanesidir. doberman ırkının 10 köpekten 9'u kesinlikle eğitim alır   üç aylık iken tuvalet eğitimine başlanır ve on günde eğitim tamamlanır tuvalet eğitimi köpeğin kendi evinde yaşadığı yerde verilmesi gereken bir eğitim şeklidir. köpek eğitmenini evinize davet edersiniz  köpeğinize iki saatlik uygulamalı bir eğitim yapılır. bu eğitim sahiplerine ev ödevi verilir köpeğin sahipleri  yemek saati geldiğinde kendilerine verilen eğitimi 1 saat tekrar eder 10 gün sonunda köpek istenilen yere kendi başına tuvalet gitmeye başlar.  tasmalı ve tasmasız eğitim köpek altı aylık iken başlar .  tasmalı ve tasmasız eğitim için en uygun yerler sokak ortamlarıdır. köpekler sokakta gezerken hatalar yapar hata yapan köpeğinize o an mudahale ederseniz kalıcı eğitim vermiş olursunuz.tasmalı ve tasmasız eğitim günde bir saatten toplam  iki ay sürer  ve köpek ne zaman sokak ortamına çıksa eğitim sahasına girmiş gibi olur ve tüm eğitimlere kusursuz cevap bulursunuz  buda ömür boyu kalıcı eğitim olur.  köpeğinizi köpek çiftliğinde eğitime vermiş olsaydınız  köpek çiftliğinde tüm eğitimlere cevap veren köpek sokak ortamına çıktıgında hiç eğitilmemiş gibidir.  çiftlikte yapılan eğitimler çiftlikte kalır sokakta yapılan eğitimler her zaman sokakta devam eder.ve kalıcı olur.

Doberman köpeği bir yaşına geldiğinde koruma eğitimi almaya musait hale gelir  koruma eğitiminin yanında silah arama köpeği ,narkotik köpeği, bomba arama köpeği olarak  eğitim almaya uygun bir köpek tir  Doberman köpeği.

Doberman köpeğinin çiftleşme dönemi 16 aylık iken uygun zamandır 62 gün hamilelik dönemi vardır geneldede  5 adet yaru yapar ancak aynı cins iki farklı  köpekle çiftleşir ise 9 ile 11 adet yapru yapar.  Doberman Yavrularını üç ay emzirir   yavrular 25 günlük olduklarında iç parazit aşıları mutlaka yapılmalıdır. iç parazit aşısı aynı gün hem anneye hem yavruya yapılmalıdır. aksi halde yavrular parazit zehirlenmesinde ölebilir. bu dönemde yavru köpekler pirelenir yavruların ensesine pire ilacı yaptıgınız an yavruları bir birinde ayırın en az iki gün yavruları bir birine yaklaştırmayın yaptıgınız dış parazit  damlasını yalamasınlar.  emziren anneye sadece emzirme döneminde ev yemekleri verebilirsiniz  asla tavuk kemiği ve diger kemiklerden varmeyin  köpeğinizin bagırsaklarını yırtacaktır.bu yüzden kemiklerden uzak durun.

Doberman köpeğinizi 6 yaşından sonra çiftleştirmeyin annenin hayatını rizke sokarsınız.

KAYNAK BİLĞİ KÖPEK EĞİTİM UZMANI MAHMUT ÇELİK 0536 785 07 43 İSTANBUL
iSTANBUL KÖPEK OTELİ - İSTANBUL KÖPEK KUAFÖRÜ - İSTANBUL KÖPEK YIKAMA 0536 785 07 43 AVCILAR GÜMÜŞPALA  MAHALLESİ  0536 785 07 43