Kediler İçin Alternatif Temizlik: Kuru Kedi Şampuanı

6.8.2019 15:31:10

Hayvan severler arasında en büyük tartışmalardan bir tanesi kuşkusuz kedilerin yıkanıp yıkanmamasıyla ilgilidir. Kimilerine göre kediler kendini temizleyemiyorsa kesinlikle yıkanmalıdır, kimilerine göre ise kesinlikle yıkanmamalıdır.

Eğer kediniz sağlıklıysa ve kendi bakımını yapıyorsa yıkamaya gerek olmayabilir. Fakat bazı durumlar oluyor ki yıkamanın vazgeçilmez olduğunu düşünebiliyorsunuz. Özellikle uzun tüylü kedilerin kendilerini temizlemeleri oldukça zor olabiliyor. Bu gibi durumlarda suya kesinlikle dokunmak istemeyen kediler için kullanılan kuru şampuan kedinizin temizliği için alternatif bir çözüm olabilir.

 Kuru şampuan kullanımı oldukça kolaydır. Toz halinde satılan bu ürünü kullanmadan önce kedinizi taramanız dökülmek üzere olan tüylerden arındırmanız, topaklaşan yerleri düzeltmeniz şampuanı uygulama sırasında işinizi kolaylaştıracaktır. Kuru şampuanı kedinizin tüyleri üzerine serpiştirdikten sonra hafif masaj yaparak tüylere iyice yediriniz. Fazla gelen kuru şampuanı bir bez yardımıyla alabilirsiniz. Fırça ya da tarak yardımıyla tüylerini tarayarak yıkama işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

Tarama işleminiz bittikten sonra bir süre kedinizin tüylerini yalamaması için ilgisini dağıtabilecek aktivitelerle zaman geçirmesini sağlayabilirsiniz.

Kötü kokuları absorbe ederek, kendine has hoş kokusu sayesinde sevimli dostunuzun daha güzel kokmasını, tüylerinin daha parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamış olursunuz. Sudan korkan, yıkanma olayını her iki taraf için güçleştiren sevimli dostlarımız için kuru şampuanla temizlenmek, yine her iki taraf için en güzel ve en kolay çözüm olacaktır.
Yorum Yap


Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.
Kayıtlı Yorumlar