En Zeki 13 Kedi Irkı
21.2.2019 16:46:01

 

Zeki kedi ırklarını sizler için derledik. Genel özellikleri arasında zekilik bulunan kedi ırklarını incelemek isteyebilirsiniz. Ancak sizleri de etkileyecek seviyelere ulaşabilen ve diğerlerine göre çok daha yüksek bir zekası bulunan bazı ırkları incelemenize yardımcı olacağız.


 

Zeki kedi ırkları hakkında bilmeniz gerekenler:

     1.Abyssinian

Zeki kedi ırklar arasında yer alan habeşistan kökenli olan bu kedileri görür görmez, bakışlarından da ne kadar zeki olduğunu anlayabilirsiniz. İyi bir biçimde eğitilen ve çok nadir rastlanan özelliklere sahip olan bir tür olduğu söylenebilmektedir.

 

     2.Van Kedisi

Daha önce hiç kendi arzusuyla suya girerek yüzebilen bir kedi duydunuz mu? İşte ülkemizin gurur kaynağı olan ve güzelliğinin yanı sıra zekasıyla da adından sıkça söz ettiren bir ırk olarak Van Kedisi’ni belirtiyoruz.

 

     3.Scottish Fold

Kulak yapısına baktığınızda kendinize özgü olan görünümüne şahit olabilirsiniz. Amerika kökenli olan bu ırkın oldukça zeki ve sevimli olduğunu söylemek mümkündür.

 

     4.Siyam Kedisi

Genetik olarak şaşılığa yatkın olmalarının yanı sıra, zekilikleriyle de bilinmektedirler. Bakışlarının cin gibi olduğunu görebileceğiniz sevimli dostlarımız arasında bulunmaktadırlar.

 

     5.Burmese

Boncuk gözleriyle dikkatinizi çekecek olan bu ırkların ne kadar zeki olduklarını daha ilk dakikadan itibaren anlayabileceksiniz. Bitmek bilmeyen enerjiye sahip olmalarıyla ön plana çıkacaklardır.

 

     6.Tuxedolar

Çok özel bakıma ihtiyaçları yoktur ve aynı zamanda tüylerinin de kısa olduğu görülmektedir. Zekilikleri ile tanınmaktadırlar ve bunun yanında sizlere huzur veren özellikleri de bulunmaktadır.

 

     7.Tiffanie

Zeki, oyuncu, iyi anlaşan ve ilgi çekmeyi seven türler arasında bulunmaktadır. Hassas yapıları olduğuna dikkat etmek gerekir.

 

     8.Bengal

Zeki kediler arasında yer alan Bengal kedileri, sahibine karşı aşırı sevgi dolu yaklaşan bir türdür ve fazla bakım yapmanız gerekmektedir. Kahverengi tonu ağırlıklı olan bir görünümleri bulunur. Zeka seviyesine baktığınızda en üst sınırlarda olduğunu görebilirsiniz.

 

     9.American  Bobtail

Enerjisi yüksek olan bir ırktır ve son derece hayran kalacağınızı söylemek mümkündür. Mükemmel kişiliğe sahip olan ve sevgi dolu olan yapıları da ilginizi çekecektir. Üstelik ona verdiğiniz görevleri başarılı bir şekilde yerine getirecektir, eğitim alabilen ve zeki ırktan birisidir.

 

     10.Cornish Rex

Seyrek tüyleri bulunmaktadır ve akrobatik hareketleri yapmaktadırlar. Tezcanlı, zeki ve uyumlu ırklardan birisi olarak karşınıza çıkarlar.

 

     11.İran Kedisi

Persian olarak da adlandırılırlar ve en çok tercih edilen ev kedilerinden birisi olarak görülmektedirler. Çok fazla zeki olduklarını söylemek mümkündür.

 

     12.Tonkinese

Melez olan bir ırktır ve 1960’lı yıllarda ortaya çıkmışlardır. Kendilerine güvenleri tamdır ve sosyalliklerinden de asla ödün vermezler. Harika görünümlere sahiptirler.

 

     13.Sibirya kedisi

Nazik oldukları kadar sevecen ve iyi karaktere sahip olan türlerdir. Yüzünün ne kadar masum olduğunu görebilirsiniz. Problemleri çözme yeteneğini taşıyan zekilikleri de bulunmaktadır.


Yorum YapYorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız veya yeni hesap oluşturabilirsiniz.

Kayıtlı Yorumlar