» Tüm Haberler » Van'da Eziyet Edilen O Köpek Bulundu...
'Van'da Eziyet Edilen O Köpek Bulundu...'
Van'da Eziyet Edilen O Köpek Bulundu...
Van'da bir otomobilin çapması sonucu iki ayağı kırılan, vatandaşların haber vermesi üzerine de çöp ekiplerinin acımasızca çöp kamyonuna attığı yaralı köpek nihayet bulundu...
 
Van'da bir otomobilin çapması sonucu iki ayağı kırılan, vatandaşların haber vermesi üzerine de çöp ekiplerinin acımasızca çöp kamyonuna attığı yaralı köpek nihayet bulundu. 6 gün önce adeta işkence edilircesine kürekle bir çöp kamyonuna atılan yaralı köpek, belediyenin oluşturduğu bir ekip tarafından 3 gün önce bulunup Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Veterinerlik Fakültesi Hayvan Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Felç kalma ihtimali yüksek olan köpek, yapılacak olan fizik ve akapuntur tedavilerinin ardından kırık olan arka iki ayağını monte edilecek tekerlekli bir araçla kullanabilecek. Öğretim üyelerinin seferber olduğu köpeğe şimdiye kadar 2 bin YTL harcandı.
 

Van-Başkale karayolunda bir otomobilin çarpması sonucu iki ayağı kırılan ve sokak ortasında kalan bir köpek, vatandaşlar tarafından 3 gün boyunca beslenip sahip çıkılmıştı.  Sürünerek dolaşabilen ve çevredeki çocuklar tarafından sürekli rahatsız edilen köpeğin acısını daha fazla görmek istemeyen vatandaşlar, belediye ekiplerine haber verdi. 3 gün aradan sonra olay yerine gelen Belediye Temizlik İşleri ekipleri, yaralı köpeğin boyunan kablo bağlayarak, adeta işkence edercesine yerde sürükleyerek vatandaşların şaşkın bakışları arasında çöp kamyonuna atmıştı. Bu görüntülerin basında çıkması ise büyük etki yaratmıştı. Bunun üzerine de Van Belediyesi ekipleri seferber olmuştu.

Van Belediyesi ekipleri tarafından kentin her noktasında aranmaya başlanan yaralı köpek, 3 gün önce bulundu.  YYÜ Veteriner Fakültesi Hayvan Hastanesi'ne götürülen köpeğin burada yapılan tedavilerinin ardından da iki ayağı ve belinin kırık olduğu anlaşıldı. Hayvan Hastanesi'nde konuyla ilgili her klinikten öğretim üyelerinin seferber olduğu köpeğin arka ayaklarını kullanması da zaman alacak. Van Belediyesi, Veteriner Hekim Gürgin Bilici'yi YYÜ Hayvan Hastanesi'ne göndererek köpeğin sağlık durumunu takibe aldı. Köpeğin tedavisini yapan YYÜ Veteriner Fakültesi Hastalıklar ve Klinik Bilimleri Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Lokman Aslan, gerekli tüm müdahalelerin yapıldığını söyledi.

KÖPEĞE AKAPUNKTUR VE FİZİK TEDAVİ UYGULANACAK..
Bel ve arka iki ayağındaki kırıklar yüzünden felç kalma olasılığının yüksek olduğu belirlenen köpek için, YYÜ Veteriner Fakültesi Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Alkan ile YYÜ Veteriner Fakültesi Hastalıklar ve Klinik Bilimleri Bölümü Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Lokman Aslan, ve ekibi büyük çaba gösteriyor. Cerrahi müdahalesi yapılamayan köpeğe fizik tedavi ve akupunktur tedavisi uygulanacağını belirten Yrd. Doç. Dr. Lokman Aslan, hayati tehlikenin söz konusu olmadığını söyledi. Yrd. Doç. Dr. Aslan, "Bel ve ayaklarında kırıklar var. Felç olma ihtimali yüksek. Bundan dolayı cerrahi müdahale değil, rehabilitasyon tedavisi yapacağız. Yani felç tedavisi uygulanacak. İlk olarak kırıklardan dolayı yaralı bölgeler tedavi edilecek. Fizik ve akupunktur tedavisinin ardından arka iki ayağını kullanabilmesi için araba alınması gerekecek. Şimdiye kadar 2 bin YTL para harcandı" dedi.

BASIN BÜYÜK İLGİ GÖSTERDİ...
Köpeğin bulunup tedavi altına alınmasının ardından belediyenin köpeği ziyaret edeceğini duyan basın mensupları hastaneye akın etti. Bir anda ilgi odağı olan yaralı köpek, veterinerler tarafından sünger bir yatak üzerinde muayenehaneye getirildi. Yrd.Doç. Dr. Lokman Aslan tarafından muayene edilen köpeğe basın mensupları büyük ilgi gösterdi. Bol bol fotoğrafı çekilen köpeğin artık sağlıklı gözüktüğü de dikkat çekti.
 
(DHA)
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
Peynir
Sahibi: Alivira
Kedi, Ankara Kedisi (Angora), 5 Aylık
Mathilda
Sahibi: arkaiksepya
Kedi, Tekir Kedi, 3 Aylık
Pamuk
Sahibi: giresunluuuu
Kedi, Ankara Kedisi (Angora), 12 Aylık
Elsa
Kedi, British Shorthair, 1 Yaşında
İmci
Sahibi: Asudebg
Kedi, Bombay, 2 Aylık
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap Gece, dudu için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Gece, ALEX için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Gece, Alice için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Köpük, sofi için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Balkız, Vegas için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Balkız, gingerim için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik creativecommons.org lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı