» Tüm Haberler » Trafik Kazası Geçiren Kedi Ve Köpek Kurtuldu...
'Trafik Kazası Geçiren Kedi Ve Köpek Kurtuldu...'
Trafik Kazası Geçiren Kedi Ve Köpek Kurtuldu...
Özel bir hastanede veteriner hekim olarak çalışan Kemal Eker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 gün önce bir trafik kazası geçiren bir sokak kedisi ile bir sokak köpeğinin hayvanseverlerce acil olarak hastanelerine getirildiğini söyledi.
 
Antalya'da iki ayrı trafik kazasında ayakları kırılan kedi ve köpeğin 700 YTL'lik tedavi masrafları hayvanseverler tarafından karşılandı.
 
Özel bir hastanede veteriner hekim olarak çalışan Kemal Eker, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaklaşık 10 gün önce bir trafik kazası geçiren bir sokak kedisi ile bir sokak köpeğinin hayvanseverlerce acil olarak hastanelerine getirildiğini söyledi.
 
Kedinin arka ayağında parçalı kırıklar, köpeğin ön ayağında kırıklar tespit edildiğini belirten Eker, her iki hayvanı, ameliyata aldıklarını kaydetti. Her iki ameliyatın yaklaşık dörder saat sürdüğünü ifade eden Eker, "Hırçın'ın sol arka ayağındaki kırığın tedavisi için platin takılması gerekti. Operasyonla kırık bölgeye platin yerleştirdik" dedi.
 
İki hayvanın da yaklaşık 10 gün sonra taburcu edileceğini bildiren Eker, hayvanları taburcu etmeden önce kısırlaştıracaklarını söyledi.
 
 Eker, hastaneye getirildikten sonra yaşadığı olayın da etkisiyle agresif hareketler gösteren kediye "Hırçın", 2 aylık köpeğe de sakin tavırlarından dolayı "Garip" adını verdiklerini anlatan Eker, Garip'in 300, Hırçın'ın da 400 YTL'lik tedavi masrafının hayvanseverler tarafından karşılandığını kaydetti.
 
Eker, "keşke herkes hayvanlara bu hayvanseverlerimizin gösterdiği ilgiyi gösterse. Zorda olan canlılara kolay kolay yardım edilmiyor. Ancak Garip ve Hırçın çok şanslı hayvanlarmış ki iyi insanlara denk geldiler" diye konuştu.
 
"Herkes yardım etmeli"
 
Hırçın adlı kediyi bularak hastaneye götüren hayvansever Zuhal Özaltuğ ise, park halindeki bir aracın altında yaralı halde buldukları hayvanı, buradan çıkarmakta hayli zorlandıklarını anlattı.
 
Hayvanın yaşadığı acıyla yanına yaklaştırmadığını belirten Özaltuğ, ellerine bezleri sararak aracın altından çıkarmayı başardığı kediyi hayvan hastanesine götürdüğünü söyledi.
 
Özaltuğ, kaza sırasında tedavi olamayacak kadar büyük yaralar meydana gelmiş olmasından korktuklarını belirterek, "neyse ki vücudunda tedavi olabilecek kırıklar oluşmuş. Operasyonla yeniden iyileşebileceğini öğrenince çok sevindik. Benimle birlikte birkaç hayvansever birleşerek kedinin tedavi masraflarını karşıladık" dedi.
 
Zuhal Özaltuğ, bugüne kadar bu şekilde pek çok yaralı hayvana yardım ettiklerini de vurgulayarak, herkesi sokak hayvanlarına yardım etmeye çağırdı.
 
"cnnturk"
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
YAĞMUR
Sahibi: Mutaff
Köpek, Sokö (Sokak Köpeği), 9 Aylık
SHİBO
Sahibi: SHİBO34
Köpek, Tibetli Spaniel, 1001 Yaşında
mia
Sahibi: miaslı
Kedi, Tekir Kedi, 7 Aylık
CABBAR
Sahibi: Kedizade
Kedi, British Shorthair, 11 Aylık
İCE
Sahibi: iceicebaby
Köpek, Bull Terrier, 2 Yaşında
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap SHİBO, maya için "Bu İş Olur" dedi.
cevap SHİBO, Şila için "Bu İş Olur" dedi.
cevap SHİBO, Şeker için "Bu İş Olur" dedi.
cevap CABBAR, Nyx için "Bu İş Olur" dedi.
cevap CABBAR, Duman için "Bu İş Olur" dedi.
cevap CABBAR, Dgme için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik Creative Commons lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı