» Tüm Haberler » Sivas Kangalı Yasaklanıyor...
'Sivas Kangalı Yasaklanıyor...'
Sivas Kangalı Yasaklanıyor...
Tehlikeli olabileceği düşüncesiyle Danimarka'da bazı av köpeği cinslerine yasak geliyor.Danimarka Adalet Bakanı Lars Barfoed tarafından 5 Mayıs tarihinde Parlamento'ya getirilen bir teklifte, 13 köpek cinsine yasaklama getirilmesi öngörülüyor...
 

Tehlikeli olabileceği düşüncesiyle Danimarka'da bazı av köpeği cinslerine yasak geliyor... Danimarka Adalet Bakanı Lars Barfoed tarafından 5 Mayıs tarihinde Parlamento'ya getirilen bir teklifte, 13 köpek cinsine yasaklama getirilmesi öngörülüyor. Bu teklifte ayrıca, köpeklerin ağzına kafes konularak dolaştırılması zorunluluğu getiriliyor. Danimarka Parlamentosu, bu öneriyi önümüzdeki sonbaharda görüşmeye başlayacak. Bakanlığın bu yasaklama girişimine Parlamento'da kurulmuş olan "Köpek Komisyonu" karşı çıkıyor. Uzmanlardan oluşan heyet; 6 aydan beridir konuyu araştırmakta olduklarını ve yasaklamayı gerektirecek bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti.

"KÖPEKLER TEHLİKELİ İSE, PROBLEM SAHİPLERİNDEDİR"
Köpek sorunları konusunda polis danışmanlığı yapan Veteriner Pernille Hansen, "Bir köpeğin tehlikeli sayılması için hiçbir objektif kritik yok, bütün köpekler tehlikeli olabilir, problem sahiplerindedir." şeklinde konuştu. Kamuoyundan gelen tepkiler karşısında bir açıklama yaparak tasarı teklifini savunma ihtiyacı duyan Adalet Bakanı Lars Barfoed, böyle bir karara uzun süredir ihtiyaç olduğunu, 10 yıl içerisinde av köpeği sayılarının 2 binden 20 bine çıktığını aktardı. Barfoed, "Sürekli olarak bu köpeklerin yaşlılara, çocuklara nasıl saldırdığını medyadan takip ediyoruz. Bunun bir son bulması lazım, hatta yasaklanabilecek köpek sayısını daha da arttırabiliriz." diye ekledi.

GÖZALTINA ALINAN KÖPEĞE İDAM CEZASI
Yasaklanması teklif edilen köpekler arasında, Sivas'ın meşhur Kangal köpekleri ile buldok ve Türkiye'de sık sık saldırı haberleriyle gündeme gelen pitbull da yer alıyor. Yakın zamanda bir av köpeğinin 5 yaşındaki bir çocuğu yüzünden ısırması Danimarka kamuoyunda büyük tepkilere yol açmıştı.
Kopenhag'ın komşusu İsveç kenti Malmö'de de bir köpek, misafirliğe gelen bir adamın kolunu ısırmış, olay yerine gelen polis, köpeği gözaltına almıştı. İğne vurularak idamına karar verilen köpeği kurtarmak için de geçtiğimiz günlerde bir grup hayvan hakları savunucusu eylemler başlatmıştı.

Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
coco
Kedi, Scottish Fold, 1 Yaşında
mojo
Sahibi: ourcatmojo
Kedi, British Shorthair, 1 Yaşında
pamuk
Sahibi: gulcinc
Kedi, Scottish Fold, 1 Yaşında
Karides
Sahibi: Kubraadgn_
Kedi, Scottish Fold, 7 Aylık
Duduş
Sahibi: furkanygclr
Kedi, Scottish Fold, 11 Aylık
Köşe Yazıları
Anket
Evcil Hayvanınız İçin Hangi Mamayı Tercih Ediyorsunuz?
Acana
Bosch
Brit care
Eukanuba
Goody
Hills
Pedigree
Proplan
Royal Canin
Whiskas
Ev Yemeği
Diğer
  Sonuçlar  
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap mojo, Tiiina için "Bu İş Olur" dedi.
cevap mojo, Nini için "Bu İş Olur" dedi.
cevap mojo, bulut için "Bu İş Olur" dedi.
cevap mojo, Boncuk için "Bu İş Olur" dedi.
cevap mojo, shaziment için "Bu İş Olur" dedi.
cevap pamuk, için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik Beem Turkey lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı