» Tüm Haberler » Peta,Kadir Topbaş'a Mektup Gönderdi...
'Peta,Kadir Topbaş'a Mektup Gönderdi...'
Peta,Kadir Topbaş'a Mektup Gönderdi...
İstanbul'daki sahipsiz köpeklere şiddeti protesto eden PETA çıplak fotoğraflı mektup gönderdi.Türkiye'de sahipsiz köpek popülasyonuyla başedebilmek için şiddet içeren uygulamalar içinde olunduğunu iddia eden PETA...
 
İstanbul'daki sahipsiz köpeklere şiddeti protesto eden PETA çıplak fotoğraflı mektup gönderdi.
 
Türkiye'de sahipsiz köpek popülasyonuyla başedebilmek için şiddet içeren uygulamalar içinde olunduğunu iddia eden PETA, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a içinde porno yıldızı Jenna Jameson'un çıplak protesto fotoğrafının da bulunduğu bir mektup gönderdi.
 
 
 
Almanya’da yerleşik PETA Deutschland e.V. ad ve unvanlı hayvanları koruma kuruluşunun tanıtımı için soyunan oyuncu Jenna Jameson en son çekimlerde, Türkiye’deki sahipsiz hayvan nüfusununun şiddet uygulanmaksızın kısırlaştırma yöntemiyle aza indirgenmesi için Türkiye’ye çağrıda bulundu.
 
ABC (Animal Birth Control) 'Hayvanlarda Doğum Kontrolü'nü öneren PETA, özellikle de Türkiye’nin kültür ve ekonomi metropolü olan Istanbul’da sahipsiz hayvanlar konusunda yapılan incelemeler sonucu tesbit edilen korkunç çarpıklıklara dikkat çekmeyi hedefliyor.
 
İstanbul’da, hayvan hakları konusunda tüm Türkiye’ye örnek olacak kıstaslar uygulanmasın için çağrıda bulunmak amacıyla PETA Deutschland e.V. ve Jenna Jameson tanıtım için çekilmiş olan fotoğrafın bir örneğini, bunun resmen yayımlanmasından önce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a gönderdi.
 
Jenna Jameson tanıtım kampanyasında Türk makamlarından hayvanların sadece kısırlaştırılmalarını değil, özellikle de bunların kısırlaştırılmalarından sonra tekrar alışık oldukları ortama salıverilmesi çağrısında bulundu.
 
PETA, Türkiye’de yıllardır binlerce köpek, yaşamalarının imkansız olduğu ormanlara ya da çorak bölgelere atılmakta yani “ortadan kaldırılmakta” ve bu hayvanların çoğu azap içinde açlıktan ölmekte olduğunu iddia etti.
 
PETA Deutschland e.V. sözcüsü Bayan Magdalena Scherk açıklamasında “Türkiye’nin, eskiden beri sözde kuduz vakaları bahaneleriyle uygulamakta olduğu “ortadan kaldırma” ve kitlesel öldürme eylemleri sadece insancıl olmamakla kalmayıp, bu önlemler hiçbir şekilde amaca ulaşmayı sağlamayan, etkin olmaktan uzak eylemlerdir” dedi.
 
Dünya sağlık kuruluşu WHO’nun raporunda, bir bölgedeki köpeklerin “itlafı”nın komşu bölgedekilerin yaşam şansını arttırdığının tesbit edilmiş olduğunun altının çizilmekte olduğunu ifade eden Magdalena Scherk sözlerine "Vicdansızca katletmenin getirdiği sonuç kesinlikle sıfır düzeyindedir. Sahipsiz hayvanların sayılarının kalıcı olarak azaltılması, sadece doğum kontrolü yöntemiyle gerçekleştirilebilmektedir” şeklinde sürdürdü.
 
PETA  Almanya'nın yıllardır Türkiye’deki hayvanlar için birtakım çalışmalar içinde olduğunu söyleyen Magdalena Scherk ‘’vizyonumuz, şiddet uygulanmadan doğum kontrollerinin gerçekleştirilmesidir. İstanbul’un bu konuda  tüm ülkeye ulusal bir örnek teşkil edebilmesi gerekirken, kent hala bu amaçtan çok uzak durmaktadır“ şeklinde konuştu.
 
PETA Deutschland e.V , göndermiş oldukları mektuba bugüne kadar bir yanıt alamadıklarını bildirdi.
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
Köpük
Sahibi: Esraea
Köpek, Maltese, 2 Yaşında
Şalgamsu
Sahibi: vetifuf
Kedi, Scottish Fold, 11 Aylık
Sunny
Sahibi: Elyvs
Kedi, Siyam Kedisi, 1 Aylık
Prensess
Sahibi: Rmyssa
Kedi, Tekir Kedi, 4 Aylık
Chanel
Sahibi: Asenur
Kedi, British Shorthair, 1 Yaşında
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap Bilbo, Binoş için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Bilbo, Mia için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Bilbo, Mintsmoky için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Bilbo, Mintsmoky için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Bilbo, Alice için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Bilbo, boncuk için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik creativecommons.org lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı