» Tüm Haberler » Köpekler İçin Çalışma Zamanı!..
'Köpekler İçin Çalışma Zamanı!..'
Köpekler İçin Çalışma Zamanı!..
Türkiye Köpek Irkları ve Bilimleri Federasyonu Ulusal Eğitim Sorumlusu ve Von JULIET köpek eğitim merkezinin başeğitmeni Erdinç Sarımusaoğlu’nun Ankara’da verdiği köpek eğitim semineri büyük ilgi gördü.
 
HEM Türkiye’de hem de yurtdışında bir çok doğal felakette arama kurtarma ekiplerinde yer alan Türkiye Köpek Irkları ve Bilimleri Federasyonu Ulusal Eğitim Sorumlusu ve Von JULIET köpek eğitim merkezinin başeğitmeni Erdinç Sarımusaoğlu’nun geçtiğimiz günlerde Ankara’da verdiği köpek eğitim semineri büyük ilgi gördü.

Eskişehir Yolu’ndaki Maestro kennel’da Ankaralı köpek sahipleriyle buluşan Sarımusaoğlu, seminerin amacını şöyle anlattı:
“Bu seminerleri bir kaç ayda bir Türkiyenin çeşitli illerinde yapıyoruz. Amacımız köpek sahiplerine köpek eğitimini öğretmek ve kendi köpeklerini kendilerinin eğitme imkanını sunmaktır. Köpek eğitmini ve idaresini köpek sahibine öğreterek köpek ve sahip arasında olması gereken ilişkiyi kuvvetlendiriyoruz.

Köpek-Sahip ilişkisi

Bir iş köpeğinin evde ya da bahçede hiç bir egzersiz, eğitim vs.. yapılmadan beslenmesi, köpekte bir müddet sonra psikolojik problemlerin ortaya çıkmasına yol açabiliyor. Özellikle evde beslenen köpeklerin Alman Çoban Köpeği, Rottweiler, Dobermann, Golden ve Labrador gibi iş köpeği ırklarından olduklarını düşünürsek köpek sahiplerinin bu seminerlere katılarak ne tip bir çalışma yapmaları gerektiğini, bireysel problemlerin çözümünü, eğitim tekniklerini, hiyerarşiyi, köpek davranışlarını, köpek sahip ilişkisini ve doğru liderliğin nasıl olması gerektiğini teorik ve pratik olarak öğrenme imkanı buluyorlar.

Üretimin şartları var

“Bu seminerlerin üretim için de büyük önemi var. Her ırkın bir derneği var ve bu dernekler köpek üretimi için bazı şartlar belirliyor. Üretilecek köpek öncelikle ırk standartlarına uygun olmalıdır. Bunun yanısıra karakteri, sinir sistemi, anatomisi ile birlikte Kalça ve Kol raporunun üretilebilir değerlerde olması gerekmektedir. Dernekler Federasyon çatısı altında, üretim için gereken şartların oluşup oluşmadığını görmek için üretim testlerini düzenli aralıklarla yapmaktadır. Bu testlere katılan ve geçen köpekler üretim izni almaktadır. Ankaranın başkent olması ve köpek popülasyonun çok yoğun olması sebebiyle köpek sahiplerini bilinçlendirme adına bu seminerlerin düzenli aralılıklarla Ankarada yapmak istiyoruz.”
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
Fiona
Sahibi: Fiona35
Kedi, British Shorthair, 3 Aylık
Bolt
Sahibi: rmnhc
Kedi, British Shorthair, 8 Aylık
Lokum
Sahibi: mlksngr
Köpek, Maltese, 2 Aylık
Paşa
Sahibi: berkin88
Kedi, British Shorthair, 11 Aylık
Paşa
Sahibi: berkin88
Kedi, British Shorthair, 11 Aylık
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap Poni, Sira için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Paşa, Pirinç için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Paşa, Namaste için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Uzay, Gece için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Uzay, Pamuk için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Uzay, mişa için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik Beem Turkey lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı