» Tüm Haberler » Kedilere Celp Geldi: Evi ve Sokağı Boşalt!..
'Kedilere Celp Geldi: Evi ve Sokağı Boşalt!..'
Kedilere Celp Geldi: Evi ve Sokağı Boşalt!..
İzmir'de mahkemeye düşen iki ev kedisi ile sokakta beslenen arkadaşlarına, icra yoluyla tahliye kararı çıktı. 61 yaşındaki Gönül ile 79 yaşındaki Mesut Anıl çifti, apartman yönetimi tarafından evde ve sokakta kedi besledikleri için mahkemeye verildi...
 
İzmir'de mahkemeye düşen iki ev kedisi ile sokakta beslenen arkadaşlarına, icra yoluyla tahliye kararı çıktı.

İzmir’in Balçova ilçesi Korutürk Mahallesi’nde yaşayan 61 yaşındaki Gönül ile 79 yaşındaki Mesut Anıl çifti, apartman yönetimi tarafından evde ve sokakta kedi besledikleri için mahkemeye verildi. İzmir 8. Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından görülen yargılamanın 15 Temmuz’daki son duruşmasında hâkim, ‘Gönül- Mesut Anıl çiftinin kedi beslemekten men edilmesine, mahkeme kararının kesinleşmesinden itibaren 15 gün içinde evde bulunan iki kedi ve sokaktaki kedilerin uzaklaştırılmasına, uzaklaştırılmamaları halinde gideri davalılar tarafından karşılanmak üzere kedilerin icra yoluyla tahliye edilmesine’ karar verdi.
 

Mahkemenin kararı karşısında şaşkına döndüklerini söyleyen Gönül- Mesut Anıl çifti, temyiz edeceklerini belirtti. Oturdukları apartmanda bazı komşularının, kedi besledikleri için sürekli kendileriyle uğraştıklarını savunan Mesut Anıl, apartman yöneticisi ile birlikte iki kişinin kedilerin fotoğraflarını çekmek için kapılarını kırarak zorla içeri girdiklerini iddia etti. Anıl, “Daha sonra da bu fotoğrafları mahkemeye delil olarak vermişler. Yine de hayvanları beslemeye devam edeceğiz” dedi.

Kedilerin nasıl tahliye edilecekleri konusunda hiçbir fikirlerinin olmadığını söyleyen Mesut Anıl, “Bizim evde iki kedimiz var. Diğerleri ise sokak kedileri. İcra yoluyla sokaktan nasıl tahliye edilecekler ona bir türlü akıl erdiremedik. Bu sokak kedilerini buradan alıp götürseler bile yenileri gelecek. Bu kararın nasıl uygulanacağını merakla bekliyoruz” diye konuştu.

Gönül Anıl ise apartman sakinlerinin karşı çıkması üzerine parktaki kedileri beslemek için ilginç bir yöntem geliştirmiş. Balkondan sepet sarkıtan çift, sepete doluşan kedileri balkona çekip karınlarını doyurduktan sonra, yine aynı yöntemle aşağıya indiriyor.
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
Afrodit
Sahibi: Afrodit_2018
Kedi, Chinchilla, 1 Yaşında
fikret
Sahibi: yuppie
Kedi, Siyam Kedisi, 1 Yaşında
Boncuk
Kedi, British Shorthair, 7 Aylık
bastet
Sahibi: Alp Kocaman
Kedi, Scottish Fold, 10 Aylık
Kibar
Sahibi: Hilal35
Kedi, Tekir Kedi, 7 Aylık
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap Afrodit, Chivas için "Bu İş Olur" dedi.
cevap fikret, Rio için "Bu İş Olur" dedi.
cevap fikret, Boyoz için "Bu İş Olur" dedi.
cevap fikret, zeynep için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Nando, naz için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Nando, Su.cann için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik creativecommons.org lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı