» Tüm Haberler » Kediler İçin Marmaris'e Yerleşti...
'Kediler İçin Marmaris'e Yerleşti... '
Kediler İçin Marmaris'e Yerleşti...
Marmaris'e turist olarak gelen İngiliz kadının hayatı, kapısına bırakılan iki yavru kediyle değişti. Sokak hayvanlarının bakımını üstlenip ilçeye yerleşti.Marmaris'e 19 yıl önce turist olarak gelen İngiliz uyruklu 56 yaşındaki Jeannie Thirkill'in hayvan sevgisi hayatını değiştirdi...
 
Marmaris'e turist olarak gelen İngiliz kadının hayatı, kapısına bırakılan iki yavru kediyle değişti. Sokak hayvanlarının bakımını üstlenip ilçeye yerleşti.

Marmaris'e 19 yıl önce turist olarak gelen İngiliz uyruklu 56 yaşındaki Jeannie Thirkill'in hayvan sevgisi hayatını değiştirdi. Kiraladığı evin kapısına bırakılan yavru kediye "Hayat" ismini veren Thirkill'in ertesi gün kapısına bir yavru kedi daha bırakıldı. Bu kediye de "Prenses" ismini koyan ve kedilerle yaşamaya başlayan Thirkill, onları koruyabilmek için projeler hazırladı.
 
Sahipsiz hayvanlara bakmak için ülke değiştiren ve Türkiye'ye yerleşen Thirkill'in karşısına ummadığı zorluklar çıktı. İlk yıllarda, kedilerden rahatsızlık duyan mahalle sakinlerinin şikâyeti üzerine gözaltına alınan Thirkill, o dönemde pasaportu kaybolduğu için sınır dışı edilme tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını anlatıyor.
 
EVİNDEN ÇIKARDILAR...
Ben bu kedileri İngiltere'den getirmedim. Marmaris'in sorununa çare olmaya çalışırken, başıma gelmeyen kalmadı. Oturduğum evden çıkarıldım" diyen Thirkill şunları söylüyor: "Kedilerimi beslerken onlara olan sevgim daha da arttı. Pazardan aldığım balıkları, bisikletle sokak sokak dolaşarak kedilere dağıtmaya başladım.
 
Onlarla sürekli vakit geçirdiğim için kedilerin sağlık ve yiyecek sorunlarıyla ilgili daha çok bilgi sahibi olma ihtiyacı hissettim. Almanya'nın Essen kentindeki 'Kedi Derneği'nin Başkanı Karin Potter ile irtibat kurdum ve dernekle birlikte çalışmaya başladım. Kedilere tıbbi müdahale, aşılama dahil birçok şey öğrendim." Jeannie Thirkill ve Karin Potter, 30 bin euroya satın alınan 6 dönüm arazide şimdi 400 kedi besliyorlar. Her ihtiyaçlarıyla ilgileniyorlar...
 
 
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
hermes
Sahibi: hermesugur
Kedi, British Shorthair, 9 Aylık
Çiko
Sahibi: Melekduru
Kedi, British Shorthair, 1 Yaşında
Moris
Kedi, Siyam Kedisi, 1 Yaşında
Taci
Kedi, Chinchilla, 1 Yaşında
köpük
Sahibi: köpük16
Köpek, Maltese, 3 Yaşında
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap hermes, naz için "Bu İş Olur" dedi.
cevap hermes, Binoş için "Bu İş Olur" dedi.
cevap hermes, Ece için "Bu İş Olur" dedi.
cevap hermes, Pirinç için "Bu İş Olur" dedi.
cevap hermes, Lina için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Çiko, Afro için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik creativecommons.org lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı