» Tüm Haberler » İşkence Gören Köpek Paylaşılamıyor...
'İşkence Gören Köpek Paylaşılamıyor...'
İşkence Gören Köpek Paylaşılamıyor...
Van’da bir otomobilin çapması sonucu iki ayağı kırılan, vatandaşların haber vermesi üzerine gelen çöp ekiplerinin acımasızca çöp kamyonuna attığı yaralı köpek şimdi paylaşılamıyor. Avustralya, Almanya, Amerika, İngiltere, Kanada gibi birçok ülkeden yüzlerce ailenin köpeği istediği belirtildi...
 
Van’da bir otomobilin çapması sonucu iki ayağı kırılan, vatandaşların haber vermesi üzerine gelen çöp ekiplerinin acımasızca çöp kamyonuna attığı yaralı köpek şimdi paylaşılamıyor. Avustralya, Almanya, Amerika, İngiltere, Kanada gibi birçok ülkeden yüzlerce ailenin köpeği istediği belirtildi.

Van’da bir otomobilin çapması sonucu iki ayağı kırılan, vatandaşların haber vermesi üzerine gelen çöp ekiplerinin acımasızca çöp kamyonuna attığı yaralı köpek şimdi paylaşılamıyor. Avustralya, Almanya, Amerika, İngiltere, Kanada gibi birçok ülkeden yüzlerce ailenin köpeği istediği belirtildi.
 

Merkezi İstanbul’da bulunan Evsiz Hayvanları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Okay, yurt dışından birçok ailenin kendilerini arayarak yaralı köpeği sahiplenmek istediklerini söyledi. Okay, arayan ailelerin köpeği evlerinde besleyeceklerini, sevgiye ihtiyacı olduğunu, barınakta olamayacağını kendilerine ilettiklerini belirtti. Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün ise 12 gündür bakımı yapılan köpeği kimseye vermeyeceklerini, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da köpeğin bakımını kendilerinin üstleneceğini ifade etti.
 
Van-Başkale karayolunda 14 gün önce bir otomobilin çarpması sonucu iki ayağı kırılan ve sokak ortasında kalan köpek, vatandaşlar tarafından 3 gün boyunca beslenip sahip çıkıldı. Sürünerek dolaşabilen ve çevredeki çocuklar tarafından sürekli rahatsız edilen köpeğin acısını daha fazla görmek istemeyen vatandaşlar, belediye ekiplerine haber verdi. 3 gün aradan sonra olay yerine gelen Belediye Temizlik İşleri ekipleri, yaralı köpeğin boynuna kablo bağlayarak, adeta işkence edercesine yerde sürükleyip vatandaşların şaşkın bakışları arasında çöp kamyonuna attı. Bu görüntülerin basında yer alması üzerine Van Belediyesi ekipleri seferber olarak köpeği buldu.
 
Yaşanan bu olaydan sonra İstanbul’da bulunan Evsiz Hayvanları Koruma Derneği’nin de telefonları yurt içi ve yurt dışından arayanlar nedeniyle hiç susmadı. Evsiz Hayvanları Koruma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Bilge Okay, “Yurtdışından yüzlerce telefon aldım. Bu köpeğin son durumunu çok merak ediyorlar. Türkiye’den çok fazla arayan yok. Özellikle Avustralya, Almanya, Amerika, İngiltere, Kanada gibi birçok ülkeden aradılar. Almanya’da yaşayan bir aile ısrarla köpeği sahiplenmek istedi. Bunlar çok tecrübeli aileler, köpeğin sevgiye ve şefkate ihtiyacının olduğunu belirttiler. Bizde maalesef öyle değil” dedi.
 
Van YYÜ Hayvan Hastanesi’nde tedavisi süren ve sağlık durumu her geçen gün iyiye giden köpeğe Van Belediyesi de sahip çıktı. Van Belediye Başkanı Burhan Yenigün, köpeğin her türlü tedavisini ve bakımını üstlendiklerini bundan sonra da gereğinin yapılacağını belirtti. Başkan Yenigün, “Bizi de birçok kişi aradı. Köpeğin tedavisini ve bakımını üstleneceklerini belirttiler.
 
Fakat biz bu köpeği başka bir yere göndermeyeceğimizi söyledik. Van bu köpeğe sahip çıkacak” dedi.
 
(Haberturk)
 
Haberin Yorumları
Diğer Haberler
ayiraç
Son Eklenen Petler
Gümüş
Kedi, Scottish Fold, 2 Yaşında
Hira
Sahibi: fhakanates
Kedi, British Shorthair, 1 Yaşında
Herkul
Kedi, Exotic Shorthair, 8 Aylık
minnoş
Sahibi: oguzkara
Kedi, Tekir Kedi, 5 Aylık
MÜLAYİM
Sahibi: oguzkara
Kedi, İran Kedisi (Persian), 3 Aylık
Köşe Yazıları
Anket
ayıraçpetizdivaç Pet İzdivaç
cevap , Zeus için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Hira, Şükrü için "Kesinlikle Olmaz" dedi.
cevap Hira, Hero için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Hira, Zeus için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Hira, ALEX için "Bu İş Olur" dedi.
cevap Hira, CASPER için "Bu İş Olur" dedi.
Mihav.com Facebook Hayran Sayfası   Mihav.com'u Twitter'dan takip Et   Mihav.com RSS   Mihav.com'u Favorilerime Ekle

x
2008-2015 Mihav.com
Mihav.com, forum bölümleri hariç tamamen özgün tasarım ve kodlamaya sahiptir.
Bu sitedeki içerik creativecommons.org lisansıyla korunmaktadır.
Her geçen gün büyüyen mihav.com'a nazar değmesin :)
Creative Commons Lisansı