Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Kedi Forumları > Ücretsiz Kedi İlanları

Cevap Yaz
Eski 13-08-10, 10:26   #1

kızım üyesinin avatarı

Tekirdağ
kızım Çevrimdışı
Varsayılan tekirdağ çorluda dünya tatlısı bir kedi

işyerimizin bahçesinde beslediğimiz tatlı bir kedi var çok genç henüz 1 yaşında anne olmuş ve galiba yavruları ölmüş okadar tatlı ve sevgiye aç ki anlatamam kendini sevdircek diye iki kez banktan düştü.Malesef bu dünyanın sadece insan ırkı için olduğunu ve başka canlıların biz lütfettiğimiz için yaşadığını düşünen iş arkadaşlarımız istemiyor ve bu yüzden çok sorun oluyor sevgiye muhtaç güzel bir kıza bahçesinin veya evinin kapısını açmak isteyen arkadaşlardan acil olarak cevap bekliyorum benim eve alma şansım yok çünkü evde bir kedim var. ayrıca eşim başka kedi istemiyor.Lütfen arkadaşlar sokağa atılmasın kedicik
ilan uyari
Eklenmiş Resimler
tekirdağ çorluda dünya tatlısı bir kedi-bahcemiz-ve-agaclarjpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-10, 19:35   #2

kızım üyesinin avatarı

Tekirdağ
kızım Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: tekirdağ çorluda dünya tatlısı bir kedi

dayanamadım eve getirdim yıkadım furminatör ile taradım hiç sesi çıkmadı ama banyodan çıkaramadım evdeki kedim istmedi tıslamaya başladı zaten kedilerden de korkuyo (ne yazık ki) diğeride sokak kedisi olduğu için kendini korumak için tısladı belki bizimkisi onu kabul etse sorun olmayacaktı ama malesef...
Tekrar işyerindeki bahçeye bırakıcam.banyoya kapattığımda hiç ses çıkarmadı gidip gidip sevdim deli oluyor sevgi için...Şimdi işyerinde karnı ackınca içeri girecek ve tekmelerle karşılaşacak çok üzülüyorum ama yapacak bişey gelmyo elimden.Sevgiye muhtaç çok uslu bir kediyi evlat edinmek isteyen yok mu aşılarını ben yaptırıcam yeterki güvende olsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-08-10, 19:37   #3

kızım üyesinin avatarı

Tekirdağ
kızım Çevrimdışı

can dündarın bir hikayesi...
"kedilerle ilgili bu durumu yeni öğrenmiştim: normalde sokak kedisi kendini saldırgan köpeklere karşı koruyabilirmiş. bu direnci kıran tek şey neymiş biliyor musunuz: sevgi...
insanoğlu, eğer bir sokak kedisinin başını okşar ve ona şefkat gösterirse kedicik kendisinin koruma altında olduğunu zanneder ve sivri tırnaklarını içeri çekermiş. ve vahşi köpeklerin azgın dişlerini gırtlaklarında veya itlaf ekiplerinin zehirli etlerini midesinde bulurmuş. küçücük bir dokunuşta gardı düşen ve ölümcül yaralara açık hale gelen sarmanların kaderinde kendi aşk hayatımızın hülasa sini buldum. biz de eros'un şefkatine sığınıp, sevdalanınca en mahrem zaaflarımızı ele vermiyor muyuz?
yıllar yılı ardına sığındığımız barikatların anahtarını gönüllü teslim
edip, tırnaklarımızı içeri çekmiyor muyuz? sevginin bizi kollayacağına,
sarıp sarmalayacağına dair ön kabulümüz yüzünden koruma duvarlarımızı
gönüllü kaldırıp, yaralarımızı açık hale getirmiyor muyuz? sonra ne
oluyor? sevdamız en büyük zaafımıza dönüşüyor. saçımızı okşayan elin bizi
ilelebet kollayacağına inanıyor, tatlı sözlere kanıyoruz. taklalar atıp,
cilveler yapıyoruz. ve en ummadığımız anda, en korunaksız halimizle
yakalanıyoruz aşkın hoyrat yüzüne... şefkatimiz katilimiz oluyor. ders
almak mi? ne münasebet!..daha son ihanetin yarası kabuk bağlamadan, yeni
yaralar için aralıyoruz kalbimizin kapılarını... zavallı bir kedi
yavrusundan farkımız yok aşkın karşısında...

Bu konu en son " 14-08-10 " tarihinde saat 21:13 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-08-10, 13:02   #4

dorukgs üyesinin avatarı

Antalya
dorukgs Çevrimdışı

Öyle heyecanlıyım ki şu anda, parmaklarım hızlı hızlı dolanıyor klavyemin üzerinde ki müjdeyi hemen verebileyim sizlere. Önce bir sigara yakayım diye elim pakete gitti, içinden bir tane çektim, sonra masada duran tek bir sigaraya ilişti gözüm. Heyecandan elim ayağıma dolaşmış.
Camdan bakıyorum şimdi, geçmişi yaşıyorum yeniden. Ağaçların dalları izin vermiyor güneşin içeri girmesine. Ara ara kaçamak ışıklar süzülüyor içeri. Bizimkileri hayal ediyorum.
Soğuk kış güneşinde gölgeleri, yaprakları nasıl kovaladıklarını düşünüyorum. Yeşil kulübeyi hatırlıyorum, hatta tahtaları marketten aldığım günü. Heyecanla buraya yerleştirdiğimi. Bir cumartesi akşam saat 6 sularıydı ve kış olduğu için çoktan kararmıştı hava. Bizimkiler alelacele hazırladığım karton kutuda kazağıma sarılmış, uyuyorlar. Müthiş bir heyecanla sıcacık evlerini sunmuştum onlara, üzerimdeki kazağımı da içine yerleştirdim ki üşümesinler. Mama kapları yağmur almıyor artık, süt donmuyor soğuktan, yaş mamalar, kaşar peynirleri ile besleniyor üç minik kardeş. Her gün işten kaçıp onlarla oynuyorum, bol bol resim çekiyorum çevrede şaşkın bakışlar altında. Karşı galerideki yaşlı adam, hatta alt kattaki marketin çalışanları da sevdiler onları, apartmanın kapıcısı hafta sonları bıraktığım süt ve mamayı veriyor, göz kulak oluyor hepsine, şimdi huzurluyum.

“Cins kedi bunlar” diye ilanlar veriyorum her yere, o kadar güzeller ki. Benim çocuklarım ya, bana göre dünyanın en güzel kedileri. Bütün gün sarmaş dolaş uyuyorlar. Gerçek dünyadan habersiz, küçücük alanda tam üç hayat yaşıyor. Yağmur yağmasın diye dua ediyorum her gün. Toprak ıslanırsa kurumuyor çünkü ve çocukları başka yere taşımak mümkün değil, orası en güvenli alan. Odamın camından bütün gün onları izliyorum, öyle masumlar ki.
Bir sigara daha yaktım şimdi, her günü yaşıyorum yeniden. Korkuları, mutluluğu…
Zaman geçiyor, kış yüzünü gösteriyor acımasız… Yuva bulamıyoruz bir türlü, ya zamana yenik düşersem, ya ben yuva bulamadan ayaklanırlar, ana yola çıkmaya başlarlarsa? Marketin önüne çıkmayı başarmışlardı, yola çıkmaları an meselesiydi artık.
Haftalar sonra hayatımı değiştiren iki haber. Önce bir arkadaşım arıyor telefonla, çok güvendiği birinden bahsediyor. Telefon konuşmaları, gün belirlemeler…. Bir akşam çıkıp geliyor arkadaşım ve gümüş renkli olanı evlat edinmek üzere alıyor. Veterinerin yolunu tutuyoruz birlikte, pire damlaları, parazitler ve ilk aşılar başlıyor. Gümüş artık yeni evinde. Sona, her gün haber veriyor bana Gümüş çok mutlu. Bir de kardeş geliyor yanına, kardeşiyle birlikte kışın İstanbul’da, yazın Büyükada’daki evlerinde hayatın keyfini çıkarıyor Gümüş.
Mırkı ve Roro…
“Biri gitti, ya geridekiler” diye düşünürken verdiğim ilana cevap geliyor bir gün. Tekir kedi (Mırkı) evlat edilmek üzere görücüye çıkacak. Pırıl pırıl bir genç hanım annesi ile birlikte geliyor. Bizim yaramazları uykudan uyandırıyoruz. İlk görüntü tam bir komedi. Kulübeden çıkıyorlar ancak oldukları yerde yeniden uykuya dalıyor ikisi de, gözler mahmur, ikisi de hımbıllık abidesi. “Hop, tut, yakala, kim mama ister” derken uyanıyor iki cingöz. Birden sarman oğlan zıp zıp oynamaya başlıyor, tekir kardeşi de eşlik ediyor ona. Sanki durumu hissetmişler, “lütfen ikimizi ayırmayın” der gibi bütün hünerlerini sergiliyor, profesyonel dansçılara taş çıkartacak gibi dans ediyorlar önümüzde. Zeynep ve annesi tav oluyor bu oyunlara.
- “Biz bunları ayıramayacağız galiba ikisini de evlat edinmek istiyoruz” diyorlar.
Belli etmiyorum yüzlerine ama, içim ağlıyor mutluluktan, tıpkı şimdi olduğu gibi.
- “Elbette. Çok mutlu olurum, ama benden çok onlar mutlu olurlar bu duruma” diyorum ve ikisini de yanlarındaki taşıma sepetine bırakıyorum usulca.
İçimde garip bir duygu… Yuvalarını, plastik mama kaplarını alıp kendi arabama yerleştiriyorum sessizce. Yan bahçe artık bomboş, şimdi camdan bakmak anlamsız. Zaman zaman alışkanlıktan olsa gerek dışarıya bakıyorum, hayalleri geliyor gözüme, gözlerim buğulanıyor. Ama mutluyum, çünkü kara kış kapıda. “Şanslılardı şimdi sıcak evlerinde uyuyorlar” diyor, kendimi avutuyorum.
Günler günleri kovalıyor, Gümüş’ün haberlerini alıyorum sık sık. Kocaman olmuş kardeşiyle çok mutlu, bahçenin keyfini çıkarıyor minik sıpam.
Bir gün Zeynep bir mesaj gönderiyor “tebrikler, büyükanne olduk.” Tanrım bu nasıl bir duygu, tarifi mümkün değil. Benim küçük bebeğimin minik minik yavruları var şimdi, hepsi birbirinden güzel. Resimlerini gönderiyor Zeynep, resimler açılırken ellerimin titrediğini fark ediyorum, o an içimden bir şeyler akıp gidiyor taa derinlere. Onlara bakıyorum dakikalarca, boğazımda kocaman bir düğüm, o düğüm çözüldükçe gözlerimden yaşlar süzülüyor sessizce..

Mutluluk gözyaşları bunlar, bırak aksınlar, ayıp değil ki.
Hacer Kaya
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 18-08-10, 13:05   #5

dorukgs üyesinin avatarı

Antalya
dorukgs Çevrimdışı

Biraz uzun bir yazı ama okuduğumda çok beğendim ve çok duygulandım.İnşallah sizde kedinize yuva bulursunuz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-10, 09:21   #6

kızım üyesinin avatarı

Tekirdağ
kızım Çevrimdışı

evet gerçekten çok güzel bir yazı imiş paylaştığınız için çok teşekkürler.Umarım bir yuva buluruz veya insanoğlu değişirde 2 kiloluk canlıları kendilerine hedef seçmekten vazgeçer.Dünyanın sadece kendisi için yaratılmadığını, diğer canlılarında yaşama hakları olduğunu kavraya bilir.O zaman işte rahat rahat tabağımdaki yemeği paylaşır bahçede ona güzel bir yuva yaparım.
Beni üzen de her gördüğü kişi bir tekme savurmaya çalışıken yine teselliyi insanda araması.Sevilmek için yine bir insanın yanına gitmesi.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-08-10, 10:29   #7

dorukgs üyesinin avatarı

Antalya
dorukgs Çevrimdışı

Çok haklısınız.Bende mahallemizdeki kedilere hayatta kalabilmeleri için yemek ve su veriyorum.Kediciklere bakıyorum birinin kulağı kesilmiş, hemen hemen hepsinin kuyruğu yok.Nasıl bir zevktir bu kediye acı çektirmek.İnanın yakalasam ne yaparım bilmiyorum kedilere bunu yapanları.Buralarda sarman bir kedicik var benim kedim ile aynı dönemde hamile kalmıştı 4 aylık yavruları var bir baktım ki yine doğum yapmış.Yavruları nerede bilmiyorum arada gelip karnını doyurup gidiyor.Her geldiğinde de 2 tabak kuru mama yiyor nasıl aç kalıyorsa.Çok korkuyorum ona da birşey yaparlar diye.O da insanlara çok yakın bir kedi biraz ürkek olsa kaçsa insanlardan çok iyi olacak aslında.Birkaç gündür gelmiyor. Biraz toparlasın kendini, yavruları biraz büyüsün onu da kısırlaştırmak istiyorum.Ama tabi önce yuvasını bulmam gerekiyor.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-10, 15:43   #8

kızım üyesinin avatarı

Tekirdağ
kızım Çevrimdışı

ne kadar güzel bir şey yaptığınız bir kap su ve artan yemeklerden verse herkez ne olur?Çok şey olur ama malesef...Kendileri için birşey yapmayan insanlar var etrafımızda onların başka canlılar için bir şey yapmasını beklemek yanlış belki.Neyse benim hala umudum var en azından Antalyada sokak hayvanlarını koruyup kollayan biri var bunu biliyorum ve bu bile çok güzel..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-10, 16:47   #9

dorukgs üyesinin avatarı

Antalya
dorukgs Çevrimdışı

Teşekkür ederim.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-10, 17:49   #10

Karışık İndigo üyesinin avatarı

Karışık İndigo Çevrimdışı

kızım tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
ne kadar güzel bir şey yaptığınız bir kap su ve artan yemeklerden verse herkez ne olur?Çok şey olur ama malesef...Kendileri için birşey yapmayan insanlar var etrafımızda onların başka canlılar için bir şey yapmasını beklemek yanlış belki.Neyse benim hala umudum var en azından Antalyada sokak hayvanlarını koruyup kollayan biri var bunu biliyorum ve bu bile çok güzel..
İnsanın bencilliği artık kendi sonunu getirdi. Merhametsizliğimizin faturasını eninde sonunda ödeyeceğiz. Gün sayıyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-10, 18:52   #11

dorukgs üyesinin avatarı

Antalya
dorukgs Çevrimdışı

Gerçekten öyle maalesef...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-08-10, 11:51   #12

kızım üyesinin avatarı

Tekirdağ
kızım Çevrimdışı

pisitimiz gitti.. daha doğrusu gönderdiler hiç birşey yapamadım.Belki yolunu bulur gelir diye bakıyorum pencereden ama bugün 3.gün hala yok.İçim sızlıyo elimden hiç birşey gelmedi.Bu kadar çaresiz olmak küçücük bir canılıya bile sahip çıkamamak çok acı..Medeniyetin bedelimi bu ?Köyde olsam kocaman bahçemin içinde kedilerim köpeklerim kimin dikkatini çekerdi?
Olayın kahramı 45 yaşında Mary Bale adında bir kadın. Bu kötü kahramanımız, güvenlik kamerasından habersiz Lola isimli bir kediyi bir çöp kutusunun içine atıyor.olay sahipleri tarafından fark ediliyor. Kediyi kimin çöp kutusuna attığını bulmak umuduyla güvenlik kamerası kayıtlarına bakan çift, karşılaştıkları görüntü karşısında şaşkına dönmüş, daha sonra da bu videoyu İnternette yayınlamaya karar vermişler. Çiftin asıl amaçlarının bu caniliği yapan kadının kim olduğunu öğrenmek olduğu belirtiliyor.
Haliyle video İnternete yüklenince büyük bir hızla yayılmış ve olayın üzerinden çok fazla geçmeden videodaki kadının kim olduğu belirlenmiş. Balein kimliğinin belirlenmesinden sonra öyle zor anları olmuş ki, ölüm tehditleri almış, kadının adresi, patronunun telefon numarası gibi birçok bilgi İnternete yayılmış.
Videodaki görüntüden etkilenen hayvanseverler İnternette seferber olmuş, hatta Death to Mary (Maryye ölüm) adı altında bir Facebook grubu bile kurmuşlar. Facebook da bu sayfayı doğruluyor ve sayfanın yayından kaldırıldığını belirtiyor.
Haberin devamı
http://zell.neonebu.com/ShowBlog2.as...ell&CId=160428

Bu olay Türkiye'de olsa bunu geçtim ben elime kocaman bir bıcak alsam bir kedinin kulağını veya kuyruğunu kessem hemde çok işlek bir cadde de yapsam bu olayı.Ne olur?? Muhtemelen yanımdan geçip bana bakanlar beni satanist veya deli zanneder.

Bu konu en son " 27-08-10 " tarihinde saat 12:11 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir.... Sebep: yazım hatası
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-08-10, 13:39   #13

dorukgs üyesinin avatarı

Antalya
dorukgs Çevrimdışı

Daha öncede bahsettim bende biz Antalya'nın en iyi semtlerinden birinde oturuyoruz güya. Mahallemizde bir sürü kulağı kesik kedi var.Dün bir tane daha gördüm iki kulağıda kesik 8-9 aylık kadar ve üstelik yeni doğum yapmış.Diğer doğum yapan sarı kedicik de gelmiyor uzun zamandır.Ne oluyor bu kadar doğan yavrular bilmiyorum.Etrafıma bakınca öyle çok fazla kedi de görmüyorum çünkü.Bu arada kediciği gönderdikleri için çok üzüldüm.Belki gelir diyeceğim ama gelse ne olacak ki tekrar daha da uzak bir yerlere atacaklar o zaman.İnşallah şu anda olduğu yerde sizin gibi iyi kalpli olan birisi sahibi olur onun.Tabiki çevredeki insanlarda iyi kalpli olur.Ne diyeceğimi bilemiyorum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-08-10, 15:33   #14

Karışık İndigo üyesinin avatarı

Karışık İndigo Çevrimdışı

Bir de insanlar kıyamet söylentilerini duyunca korkuyorlar. Biraz daha fazla yaşama arzusu onlara bu korkuyu veren. İyi de bu vicdansızlıkla yaşamayı ne kadar hak ediyorsun değil mi? Harika bir gezegene sahip çıkamadıktan sonra onun seni daha ne kadar yaşatmasını bekleyebilirsin?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 28-08-10, 15:53   #15

dorukgs üyesinin avatarı

Antalya
dorukgs Çevrimdışı

Tam dün sarı kedicik ne zamandır yok diyordum ki bugün geldi.Yine çok acıkmış susamış.Yemeğini yedi sonrada içeriye girmek istedi iş yerimize.Tabi dışarısı felaket sıcak içeride klima var.Sanki hep burada yaşıyormuş gibi biraz içeride dolaştı sonra biraz yattı...Sonrada gitti muhtemelen yavrularının yanına.Hala çok zayıf garibim.Resimlerini çekip ekleyecektim foruma ama ne zaman lazım olsa fotoğraf makinemin pili bitmiş olur yine öyleydi çekemedim.Herhalde gelir yine o zaman çekerim.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları