Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Paylaşım - Sohbet

Cevap Yaz
Eski 02-11-08, 04:23   #46

Şeker üyesinin avatarı

Şeker Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Yanlız Adam Ve Kırlangıç..

evet evet ya sen kırlangıçlardandın : ) diğer taraf bendim : )))
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:23   #47

Mihav Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 10

Çok sevdigim bir dostum bana şöyle demişti onu anımsadım yazdıklarımızı gözden geçirirken bir çocugun eline bıçak verirsin ya salata yapmayı ögretirsin ha ögretemedin mi yada ögretmedin o zaman ya kendne ya çevresine zarar vermeyi ögrenir gibi birşeydi.. (Canım benim canım benimdir o saolsun çok şey öğrenmişliğim vardır kendisinden)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:24   #48

Mihav Çevrimdışı
Wink Cvp: Yanlız Adam Ve Kırlangıç..

Birde şu yazı vardır ki çok şey anlatır...

Benlik saygısı, bireysel güç ve yıkıcı saldırganlığın ortak genetik kökenden geldiklerini göstermeye çalışmıştır. Bu iki durumun davranış olarak sonuçları birbirine karşıt uçlarda yer alsa da her iki durumda infantil büyüklenmeciliğin dönüşütürülmesiyle oluşur. Kişiye ait güçlülük hissi çocukluğun büyüklenmeciliğinin yaşa uygun olarak onaylanması sonucunda gelişir. Bununla birlikte yıkıcı saldırganlık bu büyüklenmeciliğin onaylanması ve doğrulanması yerine çürütülmesi sonucu oluşur.

Burada gurur ve hazzın yerini utanç ve aşağılanma alır. Kişisel gücün gelişimi, gelişimsel olarak çok önemli iki kendilik nesnesi deneyimi ile ilişkilidir. Bunlar; bakım veren kişinin idealize edilmiş gücü ile bütünleşme ve bu kişi tarafından tasdik edilmedir. Deneysel olarak bu iki süreç birbirinden ayrılamaz. Bir kendilik nesnesi deneyimi olarak aynalanma ve onaylanma yaşantılarından bahsettiğimizde, vurgu infantil büyüklenmeci ve gösterimci kendiliğin bir gurur ve haz duygusuna dönüştürülmesi üzerinde olmalıdır. Bununla birlikte idealize edilen kişiyle bütünleşmede vurgu bakım veren kişinin kendilik nesnesi işlevlerine ve bunların nasıl dönüştürülerek içselleştirildiğine kayar. Bu makalede Ornstein erken çocukluk dönemi, latans dönem ve ergenlik dönemi açısından günlük etkileşimlerden örnekler vererek konuyu açıklamaya çalışıyor.

Kişisel gücün ve benlik saygısının edinilişi: Erken çocukluk döneminde oluşan temel
Yeni yürümeye başlayan 14 aylık bir bebek olan Julia ve annesi yürüyüş yapmak için evden ayrılırlar. Julia sokağa çıkar çıkmaz koşturmaya başlar, gittikçe hızlanır ve bu sırada bir balerin gibi kollarını omuzlarına kadar kaldırarak dengesini sağlamaya çalışmaktadır. Fakat bir kaç adım sonra dengesini sürdüremeyip düşer. Julia'nın küçük yüzü hayal kırıklığı, kızgınlık ve şaşkınlıkla kararmıştır, yeni yeteneği ve bacaklarının ihanetine uğramış gibidir. Bu duygularla yardım için annesine yönelir.

Bu sahnede çocuk beğenilmek, onay almak için yetilerini sanki mükemmelmiş gibi sergilemiştir. Burada dikkatimizi annenin tepkisine yöneltmeliyiz, çünkü onun tepkisi çocuğun bu gibi durumları nasıl içselleştireceğini belirleyecektir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:28   #49

>Ferik ve Bulut< üyesinin avatarı

>Ferik ve Bulut< Çevrimdışı

Djpink tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
İnsanlık farklı inançlar, duygular, düşünceler ve görüşlerle barış içinde ortak bir yaşam yaratamayacak mı? Buyrun ozaman bir soruda benden..

çok ütopik bulabilirsiniz ama ben bunun birgün mutlaka gerçekleşeceğine inanıyorum....
aksi takdirde bu hoşgörüsüzlükle üstünde farklı fikirlerle dahi olsa yaşayabilecek bür dünya bırakmayacağız.....
kabul ediyorum, durum endişe verici.....
ama ne bileyim ben altınçağa inanan bir mahlukatım.....
güzel günler orda bir yerde var bence.....
biz değilse bile birileri mutlaka görecektir gibi....
çok saf bir umudum var......
ülke veya dünya gündemiyle ilgili çok karamsar genellemeler yapamam bu yüzden kalabalık içinde gözlerim parlar birden....
o an o bilmiş ama bir o kadar da karamsar cümleler boğar beni......
beyaz bir çağa çeviririm kendimi.....
biliyorum çoğuna bu çocukluk ve hayalperestlik gibi geliyor.....
peki negatif düşünceden kim hayır gördü bugüne kadar....
kötü kötüyü çekmedi mi.....
biz kötü düşünce ekip iyisini bulduk mu......
bütün dünya ve insanlık adına cevap veremeyecek olsam da - ki haddim değil- kendimce hayır diyorum......
geçmiş ve gelecekten ziyade şimdinin peşine düşmek ve şimdiyi güzel hayal etmek beni temizliyor......
e tabii ki bu düşünce şekline de yıllardır sahip değildim......
hatta şu çok bilmiş kötümserlerin içine kendimi de katabilirdim.......
ama bir an geliyor bir şey çözülüyor içinizde ve 'bakış açınız' değişiveriyor.......
mevlana'nn da bakış açısıyla ilgili harika bir sözü var....
söz bulursam paylaşacağım.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:28   #50

Mihav Çevrimdışı

Filmin ana konusu Amerikan başkanına düzenlenen suikast fakat diğer filmlerden farkı bu suikastta yer alanların farklı bakış açıları ile size sunulması.

ilk olarak gazeteci gözü ile suikastı görüyorsunuz. Sonra film geri sayıyor ve bu sefer başkanı korumakla görevli kişinin gözünden suikastı izliyorsunuz. Sonra film tekrar geri sayıyor ve bu kez suikastı izleyen birinin gözünden daha sonra suikastı düzenleyen ve rol alanların gözünden derken suikastın tüm gerçeklerini görüyorsunuz.

Est. ferikcim ayaklarımın altını öpmek kısmını yok sayarak paylaşayım meraklarda yatmayasın dedim..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:34   #51

Mihav Çevrimdışı

Ferikcim ve şekercim annem hep derdi ki kızım aman sana taşla vurana sen ekmekle vur,vurki o utansın.. Ne demek istedigini daha iyi algılar oldum keşke herkes bunu yapabilse der oldum.. Karamsarlık konusuna gelince hepimiz zaman zaman bu konuda karamsırlıga kapılmışızdır ama inanç,güven ve özveri yenecektir,örtecektir mantıgıyla yola çıkarak bende inanmak istiyorum ( keşke inanıyorum diyebilseydim) bir gün güllük gülistanlık olacagına,insanların gerçekten dostça kardeşçe yaşayacagına.. upss neler söylüyorum ben
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:37   #52

Şeker üyesinin avatarı

Şeker Çevrimdışı

''Julia'nın küçük yüzü hayal kırıklığı, kızgınlık ve şaşkınlıkla kararmıştır, yeni yeteneği ve bacaklarının ihanetine uğramış gibidir. Bu duygularla yardım için annesine yönelir.
Bu sahnede çocuk beğenilmek, onay almak için yetilerini sanki mükemmelmiş gibi sergilemiştir. Burada dikkatimizi annenin tepkisine yöneltmeliyiz, çünkü onun tepkisi çocuğun bu gibi durumları nasıl içselleştireceğini belirleyecektir. ''

Ne büyük bir sorumluluk.. harkulade çocuklar için bilinçli birer ebeveyn olmak..
Ben müsadenizi istiyorum (uyku hat safhaya ulaştı) Djpink, Ferik ve Bulut sevgiler..
İyi geceler
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:38   #53

Mihav Çevrimdışı

İyi geceler canım..Bendenizde birazdan kaçar,sohbet için teşekkürler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:42   #54

neden insan derdini anlatmak yerine saldırır, neden aklını hakaret etmek için kullanır?
bir şeyi dile getirmenin başka yolu yok mudur a dostlar? bilinçlenmek insanın üstünlük kurması için bir araç mıdır? vs vs....

Genelde bizler fevri insanlarızdır ya; Öfkeyle ayağa kallkarız ve önümüzdeki herşeyi yakıp yıkarız. Attığımız adımların kendimize zarar vereceğini de düşünmeyiz. O anda nedenler niçinler sebepler yada sonuçlar bizi baglamaz ya,güçlüyüz çünkü saldıran biziz sesi daha çok çıkan yada yumruk atabilen en basit tabiriyle zarar verebilen tarafız ya,Sonra, ertesi gün kendimize geliriz ve yaptıklarımızın hatalı olduğunu düşünürüz ama olan olmuşdur bir defa kalan sağlar bizimdire bakarız yada baka kalırız
işte onu anlamıyorum ya sevgili djpink, neden insan zarar verebilen taraf olduğu için mutlu oluyor
zarar verebilmeyi neden üstünlük olarak görüyor......
kalan sağlar'sa hiç adetim olan bir düşünme şekli değil......
ben gideni hep düşünür hep merak ederim......
çok çok kızarım insanlara bazı bazı, ama içte en çok kendime kızarım, başkalarına niye kızdım diye de kızarım kendime, zincirleme kızma tamlaması
kızdıklarım bile yine de ayrı bir dünyadır ayrı bir evrendir benim için.....
ne bileyim kimseyi, tamamen bizi yok saysalar dahi, ağzımızdan haklı ama yine de çıkmaması gereken sözler çıkmış olsa dahi es geçemeyiz......
saf vicdan bunu yapamıyor çünkü.....
'o da insan, öyle ya da böyle, katil dahi olsa yine de insan' diyor gerçek vicdan.....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:44   #55

Şeker üyesinin avatarı

Şeker Çevrimdışı

Sohbet için tesekkurler görüşmek üzere .)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:46   #56

Şeker tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
''Julia'nın küçük yüzü hayal kırıklığı, kızgınlık ve şaşkınlıkla kararmıştır, yeni yeteneği ve bacaklarının ihanetine uğramış gibidir. Bu duygularla yardım için annesine yönelir.
Bu sahnede çocuk beğenilmek, onay almak için yetilerini sanki mükemmelmiş gibi sergilemiştir. Burada dikkatimizi annenin tepkisine yöneltmeliyiz, çünkü onun tepkisi çocuğun bu gibi durumları nasıl içselleştireceğini belirleyecektir. ''

Ne büyük bir sorumluluk.. harkulade çocuklar için bilinçli birer ebeveyn olmak..
Ben müsadenizi istiyorum (uyku hat safhaya ulaştı) Djpink, Ferik ve Bulut sevgiler..
İyi geceler
Şeker, katılımın ve katkıların için ben kendi adıma teşekkür ederim....
İyi geceler ve sevgiler
görüşmek üzre....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:46   #57

Mihav Çevrimdışı

Yetiştirilme şekli,eğitim vb.. bir sürü neden sayabiliriz bunun için evet bizlerin anlaması tanımlaması güç ama böyle ne yazık ki..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:48   #58

Mihav Çevrimdışı

Bendenizde ufak ufak dinlenceye çekilmeliyim.. Her ikinizide ben teşekkür ederim.Görüşmek üzere arkadaşlar..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:52   #59

Ferikcim ve şekercim annem hep derdi ki kızım aman sana taşla vurana sen ekmekle vur,vurki o utansın.. Ne demek istedigini daha iyi algılar oldum keşke herkes bunu yapabilse der oldum.. Karamsarlık konusuna gelince hepimiz zaman zaman bu konuda karamsırlıga kapılmışızdır ama inanç,güven ve özveri yenecektir,örtecektir mantıgıyla yola çıkarak bende inanmak istiyorum ( keşke inanıyorum diyebilseydim) bir gün güllük gülistanlık olacagına,insanların gerçekten dostça kardeşçe yaşayacagına.. upss neler söylüyorum ben
djpink annenin söylediği var ya, inanılmaz bir cümle....
tüylerim diken diken oldu......bu cümlenin gereğini yerine getirmek yaşamı bir sanat icra eder gibi yaşamak olurdu sanırım.....
annenin ruhundan ve ellerinden öpüyorum....
inan çok samimiyim.....
süper bir öğüt 'sana taşla vurana sen ekmekle vur''......
bu kesinlikle benim de çocuklara öğretmeye çalışacağım şeylerden biri olacak.....
inanmaya gelince inansan ne güzel olur djpink, bir beş on derken inan büyür ve biz görmesek de başkaları görür belki kim bilir
dedim ya çok saf bir umudum var.....
bazı bazı insan uğradığı haksızlıklar karşısında adım atamayacak hale geliyor ama affetmek ve inanmak.....bu gerçekten yaşama gücü veriyor....en azından bana veriyor.....
ve güzel şeyler söylüyorsun bence söylemeye devam etmelisin de
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 04:55   #60

Çok sevdigim bir dostum bana şöyle demişti onu anımsadım yazdıklarımızı gözden geçirirken bir çocugun eline bıçak verirsin ya salata yapmayı ögretirsin ha ögretemedin mi yada ögretmedin o zaman ya kendne ya çevresine zarar vermeyi ögrenir gibi birşeydi.. (Canım benim canım benimdir o saolsun çok şey öğrenmişliğim vardır kendisinden)

ahh dostlar değil mi.......
insanın dostunun olabilmesi de dost olabilmek de ve dostlarından bir şeyler öğrenebilmek de nasıl şükredilesi bir şeydir....
çenem düştü djpink..... kusuruma bakmayasınız.... iyi geceler tatlı rüyalar herkese
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları