Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Paylaşım - Sohbet

Cevap Yaz
Eski 02-11-08, 01:48   #16

Kül Tablası üyesinin avatarı

Kül Tablası Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1
Varsayılan Cvp: Yanlız Adam Ve Kırlangıç..

Bence dünya öyle bozulmuş ki.. Zaten kendi için yaşıyor insan.. Oysa sevdiğim bir dostum demişti ki..
"Sen eğer bir aşkta, sevdiğinin mutlu olmasını istiyorsan bu gerçekten aşktır.. Kendi mutluluğunu istiyorsan, bunun adı bencillikten öteye gidemez.."

Konu sanırım aşka aşk.. Kırlangıç kimbilir kaç tane yitip gidene ikâme..

Ve ne yazık ki kaybettikten sonra da anlamıyor artık insan..
Öyle ya.. Kalan sağlar bizim nasıl olsa..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 01:59   #17

>Ferik ve Bulut< üyesinin avatarı

>Ferik ve Bulut< Çevrimdışı

Kül Tablası tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Çok kırlangıç kovaladım belki kapımdan..
Belki de aynı kırlangıcı her göç mevsimi kovdum..
Ben penceremi açtığımda o yoktu aslında.. Hangimiz gerçeğiz ki bu sahte dünyada?
Lanet olsun!
.....niye bu karamsarlık sayın kül tablası ...
ben gerçeğim.....üzgünüm bunu üstüme alınmam......hani kendini beğenmişlik gibi görünüyorsa uzaktan değil, bir emeğim var hayat adına ve onu yok sayıp görmezden gelemem,,,,,hepsi bu....
bütün duruşum gerçek ve kendim olmak adına....
insanların gerçek ve kendi olması adına.....yolum bu....
ibre oynamıyor değil ama kırılmadı hiç asla tam tersi yönü göstermedi.....
zor oldu....çok zor oldu......ama mutluyum........
bırak laneti sayın kül tablası sen de mutlu ol
kırlangıcın da yalnız adamın da vardır bir bildiği...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:02   #18

Mihav Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 10

Hayatımızın her diliminde nasıl olsa vardır, burda yanıbaşımızda dediğimiz sevgili, dost,anne,baba,sağlık ne ad verirsen ver.... Zaman, emek ayırmadığın her canlı birgün gelir seni terk eder... Ailen hariç!!

Bu şuna benziyor, deneyimler kazandıkça aslında bizim için en önemli değerlere zaman geçtikten sonra farkına varıyoruz.

insan, birşeye sahipken onun değerini bilemiyor.. yokluğunda anlıyor, varlığının ona neler kattığını.. sağlığımız, dostlarımız, ailemiz, vs.. yanımızdayken, sanki hep yanımızda olacaklarmış gibi düşünüyoruz, hatta düşünmüyoruz bile olamayabileceklerini.. herşey yolunda gidiyor çünkü.. aksini düşündürecek bir etken olmuyor.. o kadar çok başka şeylerle meşgul oluyoruz ki.. kafamızı kurcalayan o kadar çok -bunların zerre kadarı ehemmiyete sahip olmayan- şey var ki.. ne zaman ki elimizden çıkıyorlar, ne zaman ki yerleri boş kalıyor, o zaman canımız acıyor işte..

Ama dal kırılmıştır bir kere rüzgarı affetmesiyle geri dönüşü olmuyor.

Elimizdekiler için şükredip, değerlerini hep vermek dileğiyle..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:12   #19

Kül Tablası Çevrimdışı

Belki de dal rüzgara tutunmuştur..
Kim bilir?

Aahh..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:18   #20

sayın kül tablası ne diyorsunuz kuzum
kendimi mal gibi hissettim....
ne rüzgarı, ne dalı? ...... kırlangıçç?..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:19   #21

Kül Tablası Çevrimdışı

Heee, evet kırlangıç..

Öldü o öldü..

(:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:21   #22

niye öldü
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:22   #23

Kül Tablası Çevrimdışı

Doktor hatası..
Her ölen gibi pişman öldü..
Belki de intihar etti.. Ne bileyim canım aaaa.. Kırlangıçların dilinden anlamak lazım..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:26   #24

Şeker üyesinin avatarı

Şeker Çevrimdışı

Bulduğu kırlangıçların kıymetini bilse insan.. ya da bulunan kırlangıçlar doğru olsa..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:37   #25

Mihav Çevrimdışı

Şeker nasıl güzel,nasıl şeker gibi acısı içimizde saklı gerçek bir yaklaşımdır bu teşekkürler.. Ve ayrıca arkadaşlar evet kırlangıç upss
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:42   #26

Şeker üyesinin avatarı

Şeker Çevrimdışı

Ben tsk ederim acıtan hikayen icin : ) acıdım biraz ama diner, yola devam ederim : )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:47   #27

Djpink tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Hayatımızın her diliminde nasıl olsa vardır, burda yanıbaşımızda dediğimiz sevgili, dost,anne,baba,sağlık ne ad verirsen ver.... Zaman, emek ayırmadığın her canlı birgün gelir seni terk eder... Ailen hariç!!

Bu şuna benziyor, deneyimler kazandıkça aslında bizim için en önemli değerlere zaman geçtikten sonra farkına varıyoruz.

insan, birşeye sahipken onun değerini bilemiyor.. yokluğunda anlıyor, varlığının ona neler kattığını.. sağlığımız, dostlarımız, ailemiz, vs.. yanımızdayken, sanki hep yanımızda olacaklarmış gibi düşünüyoruz, hatta düşünmüyoruz bile olamayabileceklerini.. herşey yolunda gidiyor çünkü.. aksini düşündürecek bir etken olmuyor.. o kadar çok başka şeylerle meşgul oluyoruz ki.. kafamızı kurcalayan o kadar çok -bunların zerre kadarı ehemmiyete sahip olmayan- şey var ki.. ne zaman ki elimizden çıkıyorlar, ne zaman ki yerleri boş kalıyor, o zaman canımız acıyor işte..

Ama dal kırılmıştır bir kere rüzgarı affetmesiyle geri dönüşü olmuyor.

Elimizdekiler için şükredip, değerlerini hep vermek dileğiyle..

sayın yöneticim çok güzel söylüyorsunuz elimizdekilerin kıymetini bilmek konusunda ama size katılmadığım bir nokta var....
ben ailesi tarafından itilen kakılan fakat başkaları tarafından korunup kollanan insanlar da gördüm.....
hatta da'sını bırakayım, sayıları tahminimizden fazla bence....
insanları inan ailesi de terkediyor......ha şükür sebebimdir böyle bir şey yaşamamış olmak ama aile kazığı yemiş olmanın süper örnekleri var bildiğim........hatta biri öyle yakınım ki kan bağım akrabam olan biri....
evet, inanılmaz ama gerçek.....ve bunlar sevgililerine eşlerine tutunuyorlar.......
maaelesef genetik akrabalık yetmiyor bazı şeyler için....
keşke yetseydi.....kimsesiz çocuklar yurtları ve huzur evleri bomboş kalırdı o zaman......
hepsi değil belki ama çoğu bir şekilde terkedilmiş insanlar bunlar......
hele ki çocuklar......içler acısı....
o annenin yüreğine vicdan koymmamış işte o kan bağı ve 'aile' olmak bir ifade etmemiş onun için demek ki..... her şeyi göze alamamış maalesef....
bir de hani her şeyin yolunda gitmesi ve onları hiç kaybetmyecekmişiz gibi hissetme durumu var ya....
ya şimdi çok ayıp burda kendi içsel dünyamı ortaya dökmek.....fakat cidden öyle çok düşünürüm ki ailemdeki insanların dostlarımın sevdiğimin sağlığını kaybedebileceğini, onlara bir şey olabileceğini....bu duruma kendimi elimden geldiğince hazırlamaya çalışırım.....
örneğin annem babam sağ sağlıklı ama bu her an değişebilir.....
çok sevdiğim bir dostum her an ölebilir.....
en basitinden ben her an sağlığımı bir şekilde kaybedebilirim, felç olabilirim, ölebilirim vs vs.....
bunları sürekli akılda tutmak hoşuma gitmiyor bu yüzden ben bilinçli olarak kendimden uzağa atmaya çalışırım bu ihtimalleri.....
fakat bazen bazı şeyler bizim ihmalimiz yüzünden,onların kıymetini bilmedğimizden değil kendileri istediği için gidebiliyorlar.....
bu durumda da bunu sineye çekmek lazım sanki.... gibi gibi.....
ama sayın ve güzel yöneticim dalın rüzgarı affetmesi marifet değil ki, affedecek tabii ki
kin tutsa eline ne geçecek, çok çok rüzgar daha kuvvetli eser.....
ama rüzgarı affederse belki rüzgar o dalı daha güzel yerlere götürecek kim bilir
dileğinize ise sonuna kadar katılıyorum......
bu arada kül tablasına laf attım ama dal rüzgar kırlangıç üçlemesini bir araya getirerek ben ondan beterini yaptım.....
izninizle kendimi burda kınamak istiyorum.....rezilim ve de kepazeyim......

Bu konu en son " 02-11-08 " tarihinde saat 02:53 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:51   #28

Şeker tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bulduğu kırlangıçların kıymetini bilse insan.. ya da bulunan kırlangıçlar doğru olsa..
Ben nedense kendimi ordaki yalnız adam gibi değil de pencere kendisine açılmayan kırlangıç gibi hissederim çoğu zaman

Ve mevsim döndüğünde ölürüm.....
Sonra phoenix olurum yeniden doğarım.....aynı pencereye her seferinde bıkmadan usanmadan başka kimlikle ama hep sevgi dolu giderim.....yine de giderim
başka kimliğe gelince.....o maske takınılmış bir hal değildir.....olsa olsa daha çok sevmeyi öğrenmiş olma halinin yeni kimliği oluşturmasıdır
bir de başkalarının doğruluğunu sorgulamadan önce nedense hep önce kendimizin doğruluğunu sorgulamalıyız diye düşünürüm, 'biz kimiz, bize davranılmasını istediğimiz gibi başkasına davranabiliyor muyuz?'...... cevap hayırsa kötü.....
ama zararın neresinden dönülürse kar.....
aboooooo gece gece çenem düştü nasıl toplayacağım bilmem

Bu konu en son " 02-11-08 " tarihinde saat 03:00 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 02:57   #29

Şeker üyesinin avatarı

Şeker Çevrimdışı

Bakış açısı tabi, biraz yaşadıklarımızla da alakalı bir durum.. Ben bulunduğum yerden ve durumumdan anca onu çıkarabilirdim Ferikcim . )
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 02-11-08, 03:00   #30

Mihav Çevrimdışı

Mehmet Sani Özel'in bu makalesini çok severim,konuya uyumunu sezinleyip paylaşmak istedim..

Hayat, çoktan seçmeli çözümlerin olduğu bir imkân ve imtiyazlar bütününü sunan zaman parçası olursa, ömür sorunsuz idame edilir. İçinde acaba! ları olmayan yaşam, her kalkışın her silkinişin bir neşe ve sevinçle sonlanacağına alamet yeni bir başlangıç olur ki, böyle bir yaşam tarzına çoğunluk sahip değilse ortada gasp, haksızlık ve zulüm vardır demektir.

Sadece kişi ve kimselerin huzur ve refahta olması, sorunsuz hayat sürmesi; Zelzelelerin, sel baskınlarının, toprak kaymasının, kış kar ve fırtınaların ve kavurucu sıcakların olduğu bir dünyada mutlu azınlığın saltanat sürdüğü anlamına gelir. Hem de ezilenlerin hakkı gasp edilenlerin, iradesi lağvedilenlerin, sömürülenlerin, zulme reva görülenlerin çektiklerine duyarsız kalınır. Ki, çaresizliğinden, ölmemek için bir dilim ekmek çalanların aşağılanıp itilip kakıldığı ancak diğer yandan modern ve çağdaş yöntemlerle envaiçeşit metotlarla, kılıfına uydurarak devleti ve milleti soyanların göz göre göre, şerefyap ve onura edilmesi, akıl ve irade sahiplerini düşündürür, üzer adeta kahreder.

Fırsat eşitliğinin imtiyazlı taraflara peşkeş çekildiği, kayırmacılığın hüküm sürdüğü, rekabetin korunmadığı, haklının ve hak edenin kollanmadığı, ihtilalci cürümlerin hoş görüldüğü, suçluların Salı verildiği çevre ve ortamlar., Hakkı bilip tavsiye edenler için bir imtihan vesilesi olduğu kadar, vicdanların ezilip yara alarak kanadığı, sızladığı ve Yaratana sığınmaktan başka çaresinin olmadığı, insanın içini karartıp daraltan talihsiz zamanlardır.

Şartları varlık ve dirlik sahipleri tarafından belirlenen yaşam şekli, üzerine hayallerin veya hakikatin biçtiği gömleği giyemez, dar gelir. Akıl, ruhtaki verimsizliği ve hoşnutsuzluğu sezdiğinde mantıksal cevaplar bulmaya çalışır ki, neticede mevcut duruma bakarak tatmin olsun. Bunu yapamayan, başaramayan yeti işte o an meçhulden ve sırdan acabalarına denk düşecek manevi ışık ve nur arayışına girer. Hemen her şeyi sorgular. Düzenli veya düzensiz, sıralı veya sırasız bir sorgulamadır. Ben o veya onlar, ne neden veya niçin ve saire şeklinde sürer gider ki, bütün bu girdabın başlamasına asıl neden, çarpık gelişme, haksız tutum ve davranışlar ve adil olmayan uygulamaların bazı mahfiller tarafından korunup kollanarak yürütülüp yaşatılmasıdır.

Hâkim olan akıl, bireydeki duygusal gelişmenin ve maddi imkânların yolunu keser ve yaşama hakkını sınırlar, kurallar koyar, benimsediği şartlara zorlar. Zevk ve sefa tiryakilerinin terkine maruz kalmayan imkân vesileleri, güçsüzler için erişilemeyecek olanaklardır. İtelenip ötelenen kitleler, irade ile buluştuğu her noktada ve bilinçlendiği her safhada, dirildikçe kin ve intikam doğurur. Terör ve anarşi olur.

Çağın ve medeni imkânların vermiş olduğu zenginlikten, refahtan bilim ve tekniğin nimetlerinden, huzur ve saadetten mahrum ve yoksun kalır ki, biraz inancı olanlar zihnini kaderci bir tutumla muhasaraya alarak bir ümitle sürdürmeye çalışırken, başıboş gelişen beyinler önlerine ne gelirse hakaret edip saldırmaktan geri durmaz ve arlanmazlar. Benliğini ve nedenleri sorgularken, yaratılışı irdelerken, acabaların eteklerine tutuşarak cevap aradıkları zihinsel boşluklara düşer orada bocalar, saçmalar ve kendi gerçeklerine ayan beyan küfrederler.

Sevgiler vede iyi geceler dilerim..
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları