Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Paylaşım - Sohbet

Cevap Yaz
Eski 04-11-11, 17:38   #31

müezza Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: petinizle ilk tanışma öykünüz

kontesss acını paylaşıyorum tabiki senin kadar derinden hissedemem ama çok üzüldümbir daha yaşamamanı diliyorum nangel uzun seneler sağlıkla yanında olsunbizde tanışma hikayemizi anlatalım nisan ayıydı bizim çatıdan bi yavru kedi sesi geliyor fakat sesin kaynağını bulamadık bi türlü.sonra fark ettikki su deposunun arkasında tekir bir kedi sarı beyaz yavrusuyla duruyor.bi tane yavrusunun olmasını garipsemek aklımıza gelmedi.yemek falan götürdük anne beslensin yavrusunu emzirsin diye.arada kontrol ediyoruz hiç yavrusunu emzirmiyor.annem takip etmiş dediki bu kedinin memeleri çıkmamış bunun annesi değil.bebekte sıcaktan veya açlıktan hareketsiz yatıyor upuzun.hemen büyük kediyi uzaklaştırdık sarı balı kaptığımız gibi eve aldık.işte o sarışın evimizin paşası müezzadırgelelim şazikoya:hersene doğuran sokağın kedi ihtiyacını karşılayan dışardan beslediğimiz bir kedi yine o sene 5-6tane doğurmuştu.bizide sıtma tutmuştu yine çocuların ellerine düşücekler bağırıcağız vs..karşımızdaki dükkanda doğurmuştu.gecede gelip bizim camın önünde bağırır bizde yiyecek bişeyler veririz yiyip mermerin üstünde otururdu.yine aynı rutin durum oldu.gece bi köpek sesleri geldi.biz uyanıp dışarı bakana kadar yolun ortasında bir kedi ölüsü kapıdada 5tane yavru kedi(o anki durumu üzüntüyü anlatamam(anne ölmüştü sabah olunca yavruları zar zor yakaladık vahşilerdi,bi tanesi direnemiycek kadar hastaydı,şiddetli ishal gözler yuvalarından fırlamış.incecik bir deri..kardeşleri barınağa götürdük hasta olanı bıraktık yaşayabildiği kadar ev ortamında kalsın dedik.tabiki ölmedideli vahşi bir kız oldu.evimizin bekcisi avcısı deli şaziko oldu.evimize gelen kedileri biz bulmuyoruz onlar bizi buluyolar.iyikide bulmuşlar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-11, 17:48   #32

Kontesss Çevrimdışı

çok teşekkür ederim müezza sen ve diğer arkadaşlar gibi zihniyetler iyiki varız varlar, ben hayvan seviyorum demeyle bitmiyor her iş sorumluluğu, hastalığı, ihtiyaçları bunları zevkle karşılamalısın emek vermelisin emek vermediğin birşeyi sevemezzsin zaten seviyorum diyende yalan söyler küçük küçük çocukların ellerine anaları babaları hediye olarak tutuşturuyor zavallı hayvanları sonrada ya barınakta buluyor kendini o zavallı hayvancıklar yada sokakta o yüzden diyorum ki küçük çocuklar bir hayvanın sorumluluğunu alamazlar birden fazlasının hiç alamazlar yeni dünyaya gelmiş bir bebekle eş değer görüyorum miniklerimizi. onların hayatına gireceksiniz şunu bilin ki onların sizden başka sahip olduğu hiçbirşey olmayacak çok düşünün maddi ve manevi yönelerini ondan sonra ne alıyorsanız alın. ben hayvanları seviyorum yada şu kedi çok güzel, bu köpek çok cins diyen henüz kendi kararlarını kendi alamıyan çocuklarınıza hayvan almayın
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-11, 18:13   #33

sofy üyesinin avatarı

İzmir
sofy Çevrimdışı

evcil hayvan sahiplendirme sitesinde gördüm ilk resmini, ocak 2010, aksam saatleriydi, ilanda yuva bulunamazsa kedilerin bol olduğu beslenme noktalarına bırakılacağı söyleniyordu, o kadar pofuduktu ki, dayanamadım aradım numarayı, veterinere aitti, kimselere vermemesi yarın gelip görmek istediği söyledim, annemle birlikte ertesi gün gittik, minicikti, sesi kısıktı, sabaha kadar kafeste kaldığı için miyavlamış, hala kucakta miyavlamaya çalışıyordu, annem kucağına alınca sustu, o kadar minik o kadar saftı ki kolunu bacagını nasıl şekil veriyorsak öyle duruyordu ve böylece canımız sofyi sahiplendik, ilk resmi de bu işte, böyle bir tatlılık nasıl sokağa bırakılır
Eklenmiş Resimler
petinizle ilk tanışma öykünüz-sofyjpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-11, 18:51   #34

GÜNEŞ-EYLÜL üyesinin avatarı

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

cok seker gercekten
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-11, 21:22   #35

seyfettin üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
seyfettin Çevrimdışı

seyfettinimle ilk tanismam 26-08-2010 gunu mesai cikisinda oldu.eve girmek uzereyken komsumuzun elinde birseylerle ugrastigini farkettim.o gune kadar hic bir kediye dokunmamistim bile.cocuklugumdan beri kopegim,baligim,kaplumbagam ve kusum oldu ama hic kedim olmamisti.onlardan cok korkardim. oyuncak bebeklerin biberonlariyla kucucuk tuylu bir seye sut icirmeye calisiyordu.komsum yasli oldugu icin evde bakamam ,cocuklar bir kopegin agzinda bulmuslar ve almislar onu dedi.evin onundeki annenin sutunu icirmeye calismis ama anne onu kabul etmeyince is basa dusmustu.ben de dayanamayip teyze onu bir kutunun icine koy ben eve gotureyim biraz bakarim buyuyunce birakirim demistim.daha dogrusu ona el suremeyecegim icin esime baktiracaktim.ama evdeki hesap carsiya uymaz misali birak buyuyunce kapiya birakmayi bir saat gormesem nerde tosunum diye arar oldum.1 gunlukken buldugumuz oglum gozleri acilmamis kulaklari yok daha yuruyemeyen seyfom 2 saatte bir beslenmeler,vitaminler ve ciddi hastaliklardan sonra suan masallah cok saglikli .hic anne sutu almayan kedicikleri yasatmak zormus.16 aylik olan ogluma Allah uzun omur versin.
. kizim kirlos ile yaklasik 5 ay once sehir disindan gelen misafirlerimizle evin onunde 3 kardesiyle karsilastik.1 ay var ya da yok olan kardesler bir duvarin kenarina siginmislardi.annelerinin etrafta oldugunu soyledikleri icin dokunamafik onlara.ertesi gun mesai cikisinda gordugum manzara karsisinda yerle bir oldum resmen.ufakliklardan biri dikkatsiz bir iki ayakli hayvan tarafindan melek olmus ,kizim kirlosunda arka ayaklatinin uzerinden gecms ucuncusu ise kenarda duruyordu.kirlosu bir kutunun icine koymuslar,kakasini yapmis ayaklarinda his yok ve kan icinde yatiyordu.o gun eve nasil hungur hungur aglayarak ciktigimi bilemiyorum.esim beni oyle gorunce cok korktu.durumu anlattim ve onu hemen veterinere goturduk.bu sekilde yasayamaz diye uyuturlar belki dedik ama vet belinde asagisinin felc oldugunu ama uyutulmayacak kadar canli oldugunu,uyutursak onu oldurecegimizi soyledi .ne yapacagimizi bilemedik ve sonunda tedavidine baslayalim sonra yuvalandiririz dedik.arka ayaklarini ve kuyrugunu hissetmedigi icin uygulanan tedaviler,kaslarinda atrofi kemiklerindekontraktur olusmasin diye uyguladigim fizik tedaviler az da olsa sonuc verdi.yarim yamalak da olsa ayaga kalkabiliyor ama kosma olayimiz hala yok.vet imize gore super bir is yaptik.insallah cok daha iyi olacak.
Eklenmiş Resimler
petinizle ilk tanışma öykünüz-fotograf0237jpg  
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-11, 21:33   #36

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

benim kizimda hic anne sutu emmedi suan 5 yasinda ve masallahi var allah hepsine saglikli uzun omurler versin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-11, 21:35   #37

hulyasn Çevrimdışı

süpersiniz ya ne diyim hiç bu şekilde bir yavru büyütmedim ama karşıma çıkarsa hiç üşenmeden ben de sonuna kadar yaşatmak için uğraşırdım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-11, 21:43   #38

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

cok zor ama bir okadarda guzel her gecen gun o biyiklarinin uzamasini, kulaklarinin buyumesini, gozlerinin canlilasmasini izlemek mukemmel bir deneyim en zoruda beslenmeleri 3 aya kadar adam akilli uyuyamiyosun cunku 2 saatte bir acikiyo alrm gibi senide uyandiriyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 04-11-11, 22:02   #39

İstanbul (Avrupa Yakası)
seyfettin Çevrimdışı

hem de ne zor.cocugum yok ken bebek baktik.2 saatte bir mama ardindan gaz cikarma seansi ve poposil ki kaka cis yapsin.surekli yataginin sicak suyunu dehistir.bu bir degil iki degil neredeyse 2 ay suruyor ama kucaginda uyudu mu hersey gulluk gulistanlik.Allah herkese nasip etsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-11, 10:41   #40

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

evet evet aynen oylu ne guzel anlatmissin en hosuma gidende karnini doyurduktan sonra gazini cikartmak
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-11, 11:42   #41

müezza Çevrimdışı

bu sabah firina giderken cadde kenarında 2aylık bi kedininbetonu eşeleyerek çişini yapmaya çalıştığını gördüm.kimbilir nerden gelmiş yolunu kaybetmişti.tabiki aldımkirlimi kirli bişey öyle acıkmıştıki evin arka tarafına bıraktım karnını doyurdu.annem henüz tanışmadı küçük beyleinsanın mağdur bir kediyle nerede ne zaman karşılaşacağı iç belli olmuyor..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-11, 13:52   #42

Van
GÜNEŞ-EYLÜL Çevrimdışı

evet birden bi bakiyosun hayatina giriyolar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-11, 15:32   #43

İstanbul (Avrupa Yakası)
seyfettin Çevrimdışı

hem de girmek.girdi mi çıkmak bilmiyor zaten çıkarmak da istemiyorsun.her yerde gözün onu arar sorar oluyor sonra da adın deliye çıkıyor..)) varsın olsun.. insana deli olmaktan sa hayvana deli ol ..iyidir iyii
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-11, 20:19   #44

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Ben aslında kedilerden korkan hatta sevmeyen bir insandım tabi ki minnoş hayatıma girinceye kadar.Benim kız kardeşim ve eşi seviyorlardı ve birkeç kez alsak seyahatte çıktığımızda bana bakarmısın diye sormuşlar benden kocam bir HAYIR almışlardı.2010 yılının ekimin ilk günleri Ankara;dan Bursa'nın bir köyüne hafta sonu akraba ziyaretine gittik .Gittiğimiz ilk gün evde oturken kız kardeşim aniden hepimizi susturdu yavru kedi miyavlaması var dedi.Bahçeye çıkıp baktık yok ,yola baktık yok eve girdik .5 dk sonra tekrar bir kedi ağlıyor diyerek yola çıktı bir baktık ki yolun ortasında bir minik can en yüksek sesiyle bağırıyor.Kardeşim avucuna aldı o kadar minik ki avucunu bile doldurmadı tir tir titriyor.Hemen evden su karışmış ılık süt verdik sonra anne olduğu anlaşılan bir kedi yaklaştı arkasından bizim kediden büyük yavrular anladık ki bu annesi değil.Bizim minik ona yaklaştı emmek istedi ve kediden bir pati yedi.Bizimki tekrar ağlamaya başladı.Yavruyu bahçeye aldık bir sepetin içine kalın birşeyler koyarak onu da için aldık ama durmadı kucağa gelmek istiyor gelincede hemen uyuyor.Çevreyi araştırdık anne yok biraz daha süt verdik ve annesi gelir alır ümidiyle bahçede bıraktı.Akşam geldik kedi yok annesi aldı dedik.Sabah Ankara'ya dönmek için hazırlanırken bahçede seslendik bizim yaramaz gece üşümüş olmalı toprak fırının arkasından çıktı beyazı siyah olmuş koşarak ayağımızn dibine geldi bizde kutuya koyduk ve Ankara***ya getirdik.Geldikten birkaç gün sonra veterinere gitti tabi bu arada ishal olmuş ve evi batırmış kum terbiyesi falan yok.Veteriner en fazla 20 günlük demiş ve pire içerisindeymiş.İlk olarak büyük bir kafes alıp içine koyduk ve kum terbiyesiyle birlikte pireleri temizlendi.Bir hafta sonra pireden arınmış kum terbiyesini almış olarak evde yaramazlıklara başladı.Gaz çıkarma popo temizliği gibi işlemler bu dönemde yaplıdı.Biz yolda gelirken yavru kedi maması bulamadık Ankara'ya haber verdik yavru kedi maması alın diye tabi hiç kedi bakmadığımız için yaşında bilemiyoruz alınan mama biraz daha büyük yavrular içinmiş bizim yavrucak o kadar açmış ki takır tukur o minik dişleriye ilk mamasını yemiş tabi ertesi gün uygun mama alınmış.Bebeklik dönemi bende geçmedi ama o kadar onu alalım bırakmayalım diye mücadel etti ki o köyde onu bırakmayalım diye peşimizden dolanması gözlerimin önünden hiç gitmiyor ondan herzaman haber alıyordum ne yapıyor diye soruyordum.3 aylık bana geldi ben kucağıma alamıyordum ama çok akıllı önce karşıma geçip göz teması kuruyor uzun uzun bakıyor sonra yavaşça kucağıma oturuyor ve elimi yalıyordu hatta adetta ön patileriyle sarılıyordu beni alıştırdı kendine sonra annemi hedefine aldı ve onu kazandı.Çok minik bulduk onu ama kocaman yüreği vardı eminim hepsinin öyle şimdi evimizin biricik oğlu oldu Gözümüzün içi gibi bakıyoruz ona..

Onu Böyle Bulduk

[size="2"]

Bu konu en son " 06-11-11 " tarihinde saat 23:32 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-11, 20:37   #45

İstanbul (Avrupa Yakası)
seyfettin Çevrimdışı

herkese iyi bayramlar oncelikle.hulya masallah oglusuna cok sekermis.Allah beraber nice bayramlar nasip etsin
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 07:04.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198