Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Paylaşım - Sohbet

Cevap Yaz
Eski 30-10-14, 05:42   #31

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Mini FotoRoman (Kedilerim)

Siteden bayagi ayri kaldik, bu paylasima tekrar bakmak güzeldi.
Tosunpasam kocaman bir kedi oldu, mavis kizimla kavgalari hic bir zaman bitmedi. Birlikde uyurken görmek imkansiz.
Pasam kücükken daha iyi anlasiyorlardi. Bu günlerini arayacagim hic aklima gelmezdi dogrusu...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 30-10-14, 16:03   #32

ceterisp üyesinin avatarı

Aydın
ceterisp Çevrimdışı

Büyümüş halleriyle yeni fotolar ekleyin görelim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-14, 04:53   #33

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-14, 05:16   #34

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-14, 10:46   #35

ceterisp üyesinin avatarı

Aydın
ceterisp Çevrimdışı

Roller değişmiş maviş hanım yaş farkından dolayı bu işi kabul etmiyordur, ne de olsa küçücüktü geldiğinde ))
Paşada kocaman olmuş maşallah
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-10-14, 12:50   #36

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Sevgili Elif seni de kedicikleri de tekrar görmek çok güzel.. Senin bu güzel albümlerini ve burada arkadaşların ikici kedi alıştırmalarını okudukça zaten ikinci bir kedi çok istiyordum ve iki kedi olmasından yanaydım ben de minnoşa bir kız arkadaş sahiplendim Minnoştan 1 yaş büyük çok da güzel bir kız. Ankara'da bildiğim ve büyük olan tüm kliniklerden ve burada ki arkadaşlardan nasıl en kısa zamanda alıştırırım konusnda bilgi aldım.Ama sonuç bana göre facia sabah 10 gibi eve getirdim akşam üzeri geri götürdüm.Ciddi bir savaş çıktı birbirlerinden nefret ettiler ve çok stres oldular .Özellikle şeker yemedi içmedi hatta ikisinin de gözlerinden uyku akıyor ama birbirlerine tahrik etmekten de geri kalmadılar.Hiç istemediğim halde ve hiç olmaması gereken yerde yani kardeşimin evinde bakılıyor. şekerin biz üçüncü eviyiz. Diğer evde alerji daha sonrada astım gibi sorunlar yaşanmış. Astım tekrarladıkça şeker başka evlere gitmiş ve oralarda kapalı kalmış sonra geri evine dönmüş ama onun psikolojisini olumsuz etkilemiş öyle etkilemiş ki çantasını görünce saklanıp ağlıyor ve asla kapalı kalamıyor.Aslında çok zeki çok iyi huylu ne dersen anlayan yapmayan hatta geveze, çok komik mama yerken kendini sevdirmeyi seven sevmezsen mırmır söylenen dünya tatlısı bir kız .Ama ne yazık ki evde kapalı kapı olmayacak ve tek olacak. Benim herkese önerim eve ikinci kedi alırken çok iyi düşünsünler alışmaları gerçekten çok zor gerçi kedinin karakteriyle de ilgili ama alışmadıkları taktirde sık sık kavga ediyorlar sadece aynı evde yaşamak zorunda oldukları için yaşıyorlar ama çok da mutsuz oluyorlar .Tanıdığım bir bayan var senelerdir kedi bakar evdeki iki kedimi onlarda ayrı zamanda gelmişler bırakıp bir yere gidemiyorum ya biri kalıyor yada ayrı odalara kapatmak zorunda kalıyorum dedi . Ben yine deneyeceğim ama sanırım bu başka kedi olur ve zamanım olmalı ki takip edebileyim.
Sizin minikler bu arada çok tatlı pembiş burunlarından öpüyoruz güzellikleri
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 00:35   #37

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Hülyacim ikinci kedi sahiplenme kararina cok sevindim, ihtiyaclari var kendi türünden birine.
Yazinda sabah 10 gibi getirdim aksam geri götürdüm demissin, alistirma süreci öyle yarim günde bitmez ve anlasilmazki.
Ilk karsilasma herzaman zorlu oluyor, tislamalar okadar normalki, cok acele etmissin. Öncelikle 3-4 gün baska odalarda kalmalilar birbirlerini görmeden sadece kokularini hissederek bir baska kedi fikrine alismalilar.

3-4 gün sonra tasima kabina koyularak yüz yüze karsilasma saglanir. Ben pasayi tasima kabina koyup oturma odasinin tam ortasina koyuyordum, mavis gidip gelip tisladi pasa ürkdü sindi birkac gün sonra oda tislamaya basladi.
Olmayacak sanirim demeye baslamisdim ama vazgecmedim, cünkü ikisinide benim kedim olarak kabul etmisdim, ne olursa olsun onlar birbirlerine alisacaklar dedim.
Tasima kabinda aylarca götürüp getirsemde ayri odalarda günlerce ayri uyusalarda zor olsada yapacagim dedim.
Senin böyle bir zorunlulugun olmadigi icin bence daha kolay yolu secmissin.

Haftalarimi aldi (tabi ben ev hanimi oldugumdan zaman benim icin bol olan birsey) ama sonunda birbirlerine alisdilar.
Simdi gün ortasinda yakalamac oynarlar, mavis kacar pasa kovalar sonra tam tersini yapip evde deli gibi oynarlar. Onlari izlerken iyiki ikinci kedi aldim diyorum, ben nerde kediyle böyle yakalamac oynayayim odadan odaya zor kosarim

Kediler cok cevik ve onlara kendi cinslerinden biri lazim. Esim izin verse ücüncü kediyide istiyorum ama malesef ikna olmuyor.
Kedilerin yaptigi yaramazliklar onu sinirlendirebiliyor cokda zorlamamak gerek dedim ve 3. kedi düsüncemi rafa kaldirdim (simdilik ).

Mutlaka ama mutlaka ikinci kediyi al hülyacim ve en az 1-2 hafta sans tani iki kediyede.
Göreceksin birbirlerine alisacaklar.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-14, 02:05   #38

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

İkinci kedi fikri çok uzun zamandır ve halen devam ediyor bitmedi yine deneyeceğim ama şimdi değil. Benim en büyük sorunum zamansızlık oldu çalışıyorum ve çok yoğun bir iş tempom var.Facde bir paylaşımda gördüm şekerin ilanını yaşları yakın sadece evde yaşamış kısır ve dişi olsun istedim şeker de buna çok uygundu .Dişi ve yaşları yakın olunca daha iyi anlaşırlar diye düşündüm Telefonla görüştüm şehir dışından birine söz vermişler ama size vermeyi daha çok tercih ederiz dediler çünkü aynı şehirdeyiz sorun olursa geri alabilmeliyiz dediler.Şekeri aldım ve kız kardeşimin evine götürdüm .Çünkü ilk günler yanlarında olmak istedim ve bunun için de 10 gün kadar izin planladım. Fakat daha sonra hemen almam gerekti ve sadece 1 gün izin alabildim. Yine de aldım ve aynen senin dediğin gibi ayrı odalarda tutarım dedim.Bunun için evimde uygun bir kapıyla evi ikiye bölebiliyorum. İlk çantada karşılaştılar tıslamalar hırlamalar anında başladı .Şekeri aldım evin diğer bölümüne kapattım. Benim planım biraz evin bir bölümünde biraz da diğer bölümüne şekeri koyarak evi tanımasın sağlamaktı .Akşamları geldiğimde bir araya getirim dedim. Ama şeker yabancı olduğu evde bile yarım saat kapalı kalamadı. İki oda ve küçük bir koridorun olduğu yer yani tek bir oda bile değil. Şeker bağırmaya başladı. Ben de yavaş yavaş kapıyı açarak birbirlerini tanımalarını görmelerini sağladım. Birbirlerine ters ters bakarak sürekli tısladılar. Şeker yerinde durmadı minnoş geri çekildikçe o da evi tanımak için harekete geçti. Sanki evde yer edinme çabasına girdi. Hiç durmadan her yeri gezdi. Minnoşta onun bulunduğu tarafa geçti şekerin kum kabına girdi karıştırdı kokladı tanımaya çalıştı. Şeker ise onun kum kabının olduğu yerden geçerken bile tısladı hırladı. Sonun da salonda karşılaştılar ve kavga çıktı o sokakta duyduğun bağrışmaların aynısı oldu. Açıkçası ben minnoştan bu kadar tepki beklemiyordum minnoşu asıl sinirlendiren şekerin aktif olması oldu bu da evi sahiplenme savaşına neden oldu
Ayrı odalarda tutabilseydim bir gece minnoşun yanında diğer gece ise şekerin yanında yatmayı düşünüyordum. Yeter ki şeker bizlere minnoşta şekerin varlığına alışsın. Salondaki kavgadan sonra minnoşu salondan çıkardım şekeri salona kapattım şeker 5 dk. sonra bağırmaya başladı beni buradan çıkarın diye.Geri götürmek zorunda kaldım şeker asla kapalı kalamıyor bağırıyor adeta ağlıyor bir arada kavga edecekler bağrışmalar hem komşuları hem de annemi çileden çıkartırdı.Benim zamanım olsa başlarında durabilsem mutlaka bir çözüm bulurdum ama o şansımda olmadığı için kardeşime geri verdim.
Şeker şimdi kardeşimde ve çok seviliyor şekerde onları çok seviyor. Şekeri geri götürdükten 1 hafta kadar sonra görmeye gittim beni görünce kaçıp saklandı hiç çıkmadı sanırım almaya geldiğimi sandı. Kardeşim asla kapalı kalamıyor kendini kapılara atıyor diyor ve çok bağrıyor diyor.Yine o sıralar çantasını görünce saklanıyor ve ağlıyormuş hatta titriyormuş.Şekeri eve götürmeye karar verdiğimde çantasına zor soktum o küçük şey ve çok da güzel bir kedi öyle vahşileşti ki anlatamam bağırmaları evi inletti.Arabada bir ara bağırmaya başladı baktığımda dili dışarıda ve salyası akıyordu bir şey olacak diye inanılmaz korktum. Eve girip de çantasından çıktığı anda yere uzandı bir süre dinledi sanki oh sonunda evime geldim dedi. Aslında çok tatlı çok uyumlu zeki uysal bir kedi ama minnoşla birbirlerinden nefret etiler.
Bir veteriner birbirlerini sevmeye bilirler hatta nefret edebilirler ama bir süre sonra aynı evde yaşamak zorunda kaldıkları için birlikte istemeye istemeye yaşarlar dedi. Bu da ne kadar doğru bilemiyorum.
Yine alacam bir kedi ama şimdi değil zamanım olduğunda..Bu gün bir ilan vardı için gitti ama alamam.
Asıl ilginç olan minnoş aslında kardeşim kedisiydi ve hiç düşünmediğim anda bana geldi ve kardeşim beni kedi sahibi yaptı .Aradan 4 yıl geçti ben kendim kedi sahiplendin ama o da kardeşimin oldu. O da hiç düşünmediği bir anda sayemde kedi sahibi oldu

Bu konu en son " 07-11-14 " tarihinde saat 13:18 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 09-11-14, 22:21   #39

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Kedilerde insanlar gibi karakter karakter ayriliyor biri digerine hic benzemiyor. Senin anlatimindada bu cok net görünüyor.
Insallah yakin zamanda sen ikinci kedine, minnosda hayat arkadasina kavusur.

Bende pasami kisirlastirdim, cok agrasif olmaya baslamisdi, herkese kafa tutuyor bagira bagira evde dolasiyordu. Evde ki disi kedi mavise günde belki 20 sefer saldiriyor ciftlesmek istiyordu.
Biliyorsun mavis kisirlastirildigi icin pasayi döverek kendinden uzaklastiriyordu.
Bu durum son zamanlada daha ileriye gidince, bana bile saldirmaya baslayinca mecbur kisirlastirma ameliyati ile sonuclandi.

Ameliyat üzerinden tam 16 gün gecdi ama pasa malesef hala agrasif ve saldirilari devam ediyor. Evde bagira bagira geziyor, ne yapicam bilmiyorum
Veterinere sorayim diyorum ama biraz daha zaman gecsin belki düzelir diye ümit ediyorum.

Ben hic bebeklerimin yaptigi birsey icin oflamamisimdir ama ilk kez pasa benim sabrimi cok zorluyor.
Biz müstakil bir evde oturuyoruz, önden bir katli, arkadan 2 katli görünen bir ev.
Alt kattada genc bir alman cift, köpekleriyle oturuyor.

Pasanin kapi acildiginda kapiya dogru öyle bir hamlesi varki görmelisin, sanki evde esir tutuyoruz da kacmaya calisiyor. Cok dikkatli olmak zorundayiz cünkü hemen merdivenlerden alt kata iniyor ve o merdivenlerin altina siniyor. Orda hicbirsey yok, bos karton kutular koymuslar oturanlar. Orda öyle duruyor. Hani desem cikis kapisi orda ondan gidiyor ama degil, cikis bizim kattan, orasi bodrum kat.

Dün yine kapiyi acdim cikicam disari ama pasaya dikkat ediyorum güya, ben cikdim tam kapiyi cekicem kasla göz arasinda aradan sivisdi dogru alt kata gidiyor.
Merdivenlerden bir inisi var sanki pesinden biri kovaliyor.
Ben sadece izleyebildim. Isin kötü tarafi komsu kapisi acik kapinin önünde ugrasiyormus kediyi gören köpek kapiya dogru kosmus, ama köpekde hakikaten cok iri birsey.
Ben köpegin havlamasini duydum bir ciglik attim tamam dedim gitti pasa. Esime bagirdim kos köpek acikmis diye. Esim kosdu hemen ama cok sükür benim cigligimi duyan kadin köpeginin önüne atlamis tutup iceri itmis.

Esim pasayi aldi cikdi yukari ama benim beynim döndü resmen.Yasadigim soku kolay atlatamadim desem dogru olur.
Pasa ucuz atlatti yani, ne yapicam ben bu deli oglanla hic bilmiyorum. Mavisim böyle degil uslu sessiz kizim benim asil bebegim, hep dingin agir baslidir. Bu deliyi ne ben adam edebildim nede mavis.

Insallah ilerki zamanlarda düzelir biraz agirbasli olur diye ümit ediyorum
Onu oldugu gibi kabul etmek benim icin sorun degil ama bu gibi hallerde kendine zarar verecek diye aklim cikiyor.

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-14, 02:28   #40

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Minnoşu kısırlaştırmadan önce çok araştırdım. Erken kısırlaştırmamın nedenlerinden bir de buydu. Birkaç kızgınlık geçiren kedilerde operasyon sonrası kızgınlık döneminde yaptıkları alışkanlık olarak kalıyor ve zamanla geçiyormuş Sanırım paşa benzer bir şey yaşıyor özellikle bağırması kızgınlık döneminin izlerini taşıyor. Ama geçer zamanla geçecektir. Paşa merdivenden aşağıya inmekle oyun oynuyor Oranın yasaklı bölge olduğunun ve keşfedilmesi gerektiğinin farkında sıpa koşarak öncelikle saklanıyor. Ayrıca paşa daha çok genç oyun çağında bunların tümünü oyun amaçlı yapıyor. Bende minnoşu bir gün alt katta yakaladım. Şimdi yine kapı açılsın özellikle bizlerden biri geldiğinde fırlayıp çıkıyor ama alt kata üst kata çıkmıyor korkarak oralara bakıyor yerde biraz yuvarlanıyor ben yakalamak istediğimde kaçmıyor.Kucaklıyorum eve alıyorum. Yapacağın en güzel şey kapıyı açacağın zaman onu bir odaya kapatmak .Başka türlü olmaz çünkü gerçekten çok hızlı ve sessiz hareket ediyorlar. Ben kapı çalınca minnoşu mutlaka kapatıyorum aslında kapıda yabancı birini görünce çıkmıyor sadece bakıyor. Ama tanıdığı ve sevdiği biriyse şımarıyor o zaman çıkıyor. Bir gün asla unutmayacağım bir olay yaşadım. Karşı komşum kedilerden çok korkuyor korkmak ne kelime aklı çıkıyor. Alışverişten döndük elimizde torbalar var kapıyı açar gibi oldum komşu açınca geri kapattım ama tamamıyla değil elimle tuttum. Sonra komşuya kapıyı kapat açıyorum dedim açtım her zaman bizi karşılayan minnoş gelmedi. Evde her zaman yattığı yerlere baktım yok merak ettim minnoş diye birkaç seslendim derinden miyavlamasını duydum .Ses nereden geliyor diye anlayamadım acaba tuvalet veya banyo camından apartman boşluğuna mı düştü diye düşündüm imkansız çelik tel var.telefon çaldı karşı komşu arıyor kedilerden korkuyor ama minnoşu da seviyor uzaktan :minnoşun bağırmasını o da duymuş kapının deliğinden bakmış minnoş bizim kapının eşiğinde kafasını kaldırmış miyavlıyor. Kapıyı açtım minnoşun içeri bir koşarak girişi var ki anlatamam çok korkmuş evin bir köşesine gitti saklanır gibi durdu uzaktan baktı. Kucağıma aldım sarıldım biraz konuştum rahatladı. Uzun bir süre açılan kapıya uzaktan bakıyor hadi çık git dediğim zamanda kaçıyordu Çok hızlı ce sessiz hareket ettikleri için en güzel kapı açılacağı zaman onu odaya kapatman ama paşa uslansa bile o kapı merakı hiç bitmez. Birde gerçekten tekir sarman gibi kediler çok yaramaz oluyorlar .Senin kedin sarı beyaz aslında kırma daha çok da genç biraz daha sabır Benim de en korktuğum şey kendilerine zarar vermeleri .Öyle şeyler yaşadım ki öyle tehlikeler atlattı ki minnoş her zaman çok dikkatliydim ama şimdi inanılmaz dikkat ediyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-11-14, 10:25   #41

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Yazdiklarin beni güldürdü, hakikaten tam sipa bizimki

Pasa kizginliga girdiginde aile icinde sadece bana gözünü dikdi tenhada yakaladimi kolumu esir aliyordu. Dislerini elimin üstüne geciriyor koluma biniyordu Öyle saglam yakaliyor ki, poposuna vursan bile birakmiyordu. Sagolsun burdan cok degerli bir arkadas su serp dedide öyle kurtulma sansi buldum.

Dedik kisirlastirildiginda biter bu huyu ama daha dün yakaladi kolumu. Birde benim boynumla bir problemim var komple tutuk, hareket edemiyorum. uzanmis dinleniyorum güya. Kipirdiyamiyorum, yanima geldi atladi koluma Ya zaten kipirdayamiyorum, su falan serpecek bir durumda degilim, ogluma seslendim kos yine yakaladi pasa beni diye oglum hemen kosdu su getirip septi, öyle birakdi. Hala elimin üstü aciyor. Firsatci sipa
Insallah dedigin gibi olur insallah bu huylari biter sona erer.

Birde mavisin ve pasanin söyle bir huylari var, masanin üstüne birsey koy ne olursa olsun, kalem olabilir anahtar olabilir. Cikiyorlar masaya yavas yavas minik pati hareketleriyle masadan asagiya itiyorlar.
Heleki masanin kenarina dogru birsey koyduysan hic sansi yok, oglumun gözlügü, esimin telefonu, benim tasli tokam, kizimin kolyesi gibi bircok esya kirildi.

Masa gibi dolap üzerlerinede birsey koymak imkansiz. Senin minnosda böyle seyler yapiyormu?, yoksa benimkilerdemi bir problem var
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-14, 02:11   #42

hulya üyesinin avatarı

Ankara
hulya Çevrimdışı

Kediler evde birini seçiyor onunla oynarlar, genelde ondan mama isterler, onunla uyumayı tercih ederler. Diğer aile fertleri o olmadığı zaman devreye girer.Minnoş evde beni seçti.O da ısırarak oynamayı seviyor paşa gibi .Gelir yere yatar kafasını bana çevirir bakmaya başlar.Bu beni sev demek .Minnoş hafif hafif vurarak sevilmeyi sever .Biraz sevdikten sonra elimi yakalar ısırır ön patileriyle tutar hiç tırnak çıkarmaz ama ısırır ve o meşhur tepinme hareketini yapmaya başlar. Bazen canımı acıtıyor canım çok yandı diyorum ağlama numarası yapıyorum o zamanda yalamaya başlıyor ben susuyorum tekrar ısırmaya başlıyor. Isırmayı en sevdiği yer ise ayak parmaklarım .Bazen avına atlar gibi ayaklarıma atlar.Ben geldiği ilk iki sene özel bir polar kestirip yatağım yanlarından ve önden içine aldım. Uyku tulumuna girer gibi girip yatıyordum çünkü rahat vermiyordu. Şimdi bu şekilde sarmıyorum o da eskisi gibi değil ama yine de bazen yapıyor. O zaman havaya limon kolonyası sıkıyorum anında gidiyor. Aklında olsun limon kolonyası sudan daha etkili kolunu ısırmaya kalkıştığı an koluna limon kolonyası sür hemen gidiyor. Yalnız dikkat et kolonya sevmediği için koklattığım zaman tırnak çıkarıp pati atıyor ciddi çiziyorBana bunaları yapıyor anneme o kadar saygılı ki anlatamam .Neredeyse ver anne elini öpüyüm diyecek Gelir anneme sürünür sevsin diye yatar annem '' oğlum orası uzak yaklaş seveyim ''der sürünerek yaklaşır başını annemin ayağına koyar. Aynı zamanda annemden çok çekinir.Ben hayır derim hiç takmaz. Yaramazlık yaptığı zaman ben hayır derim bakıyorum takmıyorum anneme seslenir minnoşa bak derim yaptığını anından bırakır bana maw maw diye söylenir. Ne varda çağrıyorsun der gibi . Yani annem ve minnoş evin sahibi ben ise çok sevilen ama çalışan işçi artık ne dersen. Paşa ve minnoşun karakterleri benziyor paşa da anladığım kadarıyla evde seni seçmiş .Yaptıkları hiç bitmiyor ama zamanla azalıyor. Bunlar harika yaratıklar o kadar çok seviyorum ki anlatamam.
Minnoş oynayabileceği bir şeyse masadan atar ama diğerlerine dokunmaz. Minnoşun gözü yükseklerde pencere kapı üstüne çıkar bize yukarıdan bakar.
Limon kolonyasını denemeni tavsiye ederim. İlk 1-2 yıl ellerim çizik içindeydi berbat görüyordu iz kalacak diye korkuyordum. Allahtan hepsi geçti şimdi ısırmaya kalktığında kolonya şişsini göstermem yetiyor anında oradan uzaklaşıyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-11-14, 23:55   #43

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Evet hakikaten birbirlerine benziyorlar. Pasada yüksek yerleri sever, televizyon üstünden tutda ince kapi üstlerine kadar ziplar. Dolap üstlerini hic demiyorum

Evde pasa benimle dolasir, mutfakdaysam mutfakda sandalyenin üstünden yatip izler beni, dis fircalarken bile halinin üstünde uzanir bekler.
Yatakda zaten birlikde uyuyoruz. Bir battaniyesi var onu emer.
Battaniye esim ve benim yastigimizin arasinda durur. Eme eme uyur.
Bazen cok derin uyur kapi falan calinca gidip acmak istemem cünkü ben odadan cikinca deli gibi kosup yanima geliyor. Uykusuna aciyorum. Bir cok kez lavaboya bile gitmem beklerim hani sirt üstü patiler geriye atilmis derin bir uykusu vardir ya kedilerin, iste o haldeyken kiyamiyorum. Ben yatakdan dogruldugum anda uyaniyor.
Oysa en cok ben kizarim pasaya, en cok benden azar isitmisdir ama yinede pesimden ayrilmaz.

Mavis ise benim tersime kizima düskündür kizim evde yoksa mavisde ortada yokdur, okuldan gelene kadar oturma odasina gelmez, kizimin odasinda uzanir. Kizim eve geldiginde oturma odasina gecince oda gecer.

Bizde bir siralama vardir, mavisin ve pasanin sevgi siralamasi. Mavisde 1. Kizimdir 2. Oglum 3. Esim 4. ben
Pasada 1.Ben 2. esim 3. Oglum 4. kizim. Nedense pasayla kizim pek anlasamiyorlar, daha dogrusu kizim sevse bile pasa bu sevgiyi kabul etmiyor.
Bizde mavisin insani diye düsündügü icindir diyoruz. Benide mavis kabul etmez evde kimse yoksa anca ozaman gelir ayagima sürtünür ki bu cok nadir yasanan bir durumdur.
Resmen insan ayiriyorlar

Kolonya sepmeyi duydum ama gözüne falan gelir korkusu yüzünden yapamadim suyla idare ettik. Dünden beride cok iyi masallah, herhangi bir kizginlik belirtisi göstermedi insallah artik böyle seyleri yasamayiz. Onun hep mutlu dolasmasini istiyorum agrasif oldugunda cok üzülüyorum.

Bu dedigime güleceksin belki ama hani kolumu esir aldiginda dislerini elime gecirmese birakirim istedigi kadar kolumu minciklasin
Ama iste öyle bir disliyor ki derim agzinda kalacak saniyorum. Cok sükür iyilesme yolundayiz, insallah oglusum daha iyi olacak.

Pasami cok seviyorum hergün rabbime onu bana verdigi icin sükür ediyorum. Pozitif enerji veriyor insana saril kucakla öp, tüm dertlerin bitsin
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 10-12-14, 01:02   #44
Yönetici

ASRIN üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
ASRIN Çevrimdışı

Elif Hanım neredesinizzz?

Paylaşımlarınızı özledik...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 19-12-14, 19:10   #45

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Buradayim bende mihav´i özledim.
Bebeklerimin anlatilcak cok hikayesi var, yavas yavas hepsini paylasicam insallah...
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları