Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Paylaşım - Sohbet

Cevap Yaz
Eski 01-03-09, 02:02   #1

>Ferik ve Bulut< üyesinin avatarı

>Ferik ve Bulut< Çevrimdışı
Varsayılan Mihav Günlük (:

Merhaba arkadaşlar....

Küçük bir araştırma sonucu başka forumlarda bu tür konuların olduğunu gördüm. Eee Mihav'ın neyi eksik ki olmasın canım, değil mi

Mihav Günlük adı üzerinde günlük işte...
İçerik adından anlaşılacağı üzre zaten belli....
Yalnız sizlerden bir ricam var....
Ben burada sadece ve sadece sizlerin 'iç sesini' duymak istiyorum...
Sohbet havasında olmadan, kendi kendinize kaldığınızda hissettikleriniz nelerse ve onların sanala ne kadarı yansıtılabiliyorsa onları yazmanızı istiyorum...

Zira hiç kimse evde kendi günlüğünü yazarken arkadaşına, eşine dostuna telefon açmıyor veya onlarla bir araya gelip bu eylemi karşılıklı muhabbet eşliğinde yapmıyor değil mi

Neyse sanırım ne demek istediğim anlaşıldı......

De hadi buyrun o zaman....

Kaliteli paylaşımlar diliyorum.....

Not: Birbirinizle sohbet havasında yazarsanız olacaklardan ben sorumlu değilim, zira artık taş gibi kurallarımız var Ehömmm...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-09, 12:19   #2

beyaz_peri üyesinin avatarı

beyaz_peri Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Mihav Günlük (:

dün gece teyze oldum ben...nasıl bir şey anlatamam...
hastahaneye koştuğumda henüz annesi yoğun bakımdaydı!bebeği ilk ben gördüm,ordan hafif mızıltılarla biri çıktı kucağında ufacık bir şey,bu bizim bebeğimiz mi dedim...inanamadım,ufacık,minicik melek gibi,öyle güzeldiki...onu kucağıma alıp ağlamak istedim saatlerce,nasıl güzel bir mucizeydi bu allahım!minicikti her yeri,elleri,ayakları,ağzı...
nasıl güzel kokuyordun bebeğim...nasıl masum,nasılda muhtaçtın büyüklerine...
öpemedim,kıyamadım sana,kokladım ancak.doyamadım ama napalım
mert bebek benim en sevdiğim arkadaşımın bebeğiydi,aslında kardeşim sayılır.o nedenle ben teyzesiyim.
büyük emeklerlerle,savaşlarla dünyaya getirdiği bebeği kimbilir ne kadar değerliydi onun için...
annenin çektiklerini düşününce mert bebek,sen çok değerlisin gerçekten...
umarım annene umut olursun,umarım senin gibi bebekler bizlere umut olurlar...
bugün benim doğumgünüm,bir gün daha bekleyemedin mert bebek ama olsun aynı gün sayılırız saat farkları var aramızda!pasta alacağım bugün senin için,birde kendime alayımda,kimsecikler görmeden yiyelim bebeğim...seni çok seviyoruz.
01/03/2009
sa:11:18
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 01-03-09, 23:04   #3

keti üyesinin avatarı

keti Çevrimdışı

sevgili günlük,bu sabah gözlerimi güneşli bir güne açtım.bir gecede sanki bahar gelmişti!
hemen şehir dışında piknik yapmak arzusu uyandı içimde.böyle güzel,sıcak, cıvıl cıvıl güne yazık olmamalıydı.İzmir'e25 km uzaklıkta Bademler köyüne ,ailemle birlikte gittik,küçücük bir köy!..
ama gelin görünki!... kocaman bir tiyatro salonu var.oyuncuları da modern köylüler.
minicik pazarında herşey organik,her evin bahçesinde gözleme yiyip çay içebilir.epey gezdikten sonra at çiftliğine gittik.aman allahım,harika hayvanlar! binmek istedim ama korktum nedense! çok iriler,hepsi yarış atı.dönüşte çeşitli otlar topladım,papatyalar mısır gibi patlamışlar!hele o ağaçlar!..hepsi çiçeklenmiş yalancı bahar yaşıyorlar sanki! hava soğurda çiçekleri dökülürse çok üzülürüm. ağaçlarla,çiçeklerle, bitkilerle hep konuşurum ben.. bozulmak üzere olan bir çiçeğimi,konuşarak canlandırdım,şimdi iri,iri yapraklarıyla yemyeşil karşımda süzülüyor.buda beni çok mutlu ediyor.velhasıl bütün canlıları seviyorum ama bazen mutsuzluklar yaşatıyorlar onlarda!... neyse konuyu dağıttım galiba! temiz hava çarptı galiba beni..şehrin isli,dumanlı havasından sonra!..umarım gece rahat uyurum sevgili günlüğüm!..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-09, 13:42   #4

beyaz_peri Çevrimdışı

bu sabah erken kalktım gri ankaram...
ağladım bu sabah...
anne sözü dinler gibi masum...ağladım bu sabah!
hasret dayanılmaz oldu ondan uzak olunca,geldi de bi kaç günlüğüne gidecek diye yeniden...uykudayken izledim onu gün ışıyana kadar...ellerimle yeniden ezberledim,her çizgisini!olurya geri gelemezde bu bitmeyen ayrılık ebedileşir diye,unutmayım diye dünyanın en güzel şeklini,dokundum uzunca o uyurken...haketsede,haketmesede umrumda değil inan canım günlüğüm,ben onu seviyorumya bu sevgi,ikimizede yeter...
zaten onunyüzünden yakalandığım hastalığa artık o bile çare olamazken,şimdi onunla yaşadığım kazandığım zaferi neden paylaşıyım değil mi ben seviyorum hayatı,beni kanatsada...en sevdiklerimiz değil midir bizi çoğu zaman kanatan!beni hep en sevdiklerim üzdü günlüğüm...sen sakın üzme,o zaman kime dert yanarım....nefrete inat nefretide sev,sevki nasıl eridiğini gör!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-09, 16:35   #5

alerjik_nane üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
alerjik_nane Çevrimdışı

>Ferik ve Bulut< tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Merhaba arkadaşlar....

Küçük bir araştırma sonucu başka forumlarda bu tür konuların olduğunu gördüm. Eee Mihav'ın neyi eksik ki olmasın canım, değil mi

Mihav Günlük adı üzerinde günlük işte...
İçerik adından anlaşılacağı üzre zaten belli....
Yalnız sizlerden bir ricam var....
Ben burada sadece ve sadece sizlerin 'iç sesini' duymak istiyorum...
Sohbet havasında olmadan, kendi kendinize kaldığınızda hissettikleriniz nelerse ve onların sanala ne kadarı yansıtılabiliyorsa onları yazmanızı istiyorum...

Zira hiç kimse evde kendi günlüğünü yazarken arkadaşına, eşine dostuna telefon açmıyor veya onlarla bir araya gelip bu eylemi karşılıklı muhabbet eşliğinde yapmıyor değil mi

Neyse sanırım ne demek istediğim anlaşıldı......

De hadi buyrun o zaman....

Kaliteli paylaşımlar diliyorum.....

Not: Birbirinizle sohbet havasında yazarsanız olacaklardan ben sorumlu değilim, zira artık taş gibi kurallarımız var Ehömmm...
Şimdi ferikcim ben bir şey diyeceğim.
Senin o gün yaşadığın şeyle ilgili bir soru sormam gerekirse içime mi atayım

Sevgili günlük, feriğin yaşadığı olay beni öyle derinden etkiledi ki, ona bunu bir türlü soramamak kanıma dokunuyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 03-03-09, 22:10   #6

Yine düşünmek için çok fırsatım oldu....
Belki de artık bu cümleyi kendi adıma kullanmayı bırakmalıyım...
Yine dinlenmek için çok fırsatım oldu demeliyim...
Zira beynim saat gibi... Tik tak tik tak... Sürekli düşünme halinde... Sanki elimden tutup beni sürekli çekiştiriyor...
İki günlük istirahat raporu aldım.... Güya dinleniyorum ama ne gezer!.... Koşturup durdum.... Acaba koşturma saatlerimi toplayıp beni herkesten önce malulen emekli yaparlar mı?
Hiçbir şey yetiştirmeye ve halletmeye çalışmadan, hiçbir şey düşünmeden geçireceğim bir zaman olacak mı acaba? Hoş zaman da yoktu değil mi... Öyle diyor artık fizikçiler... Paralel evrenlerin keşfinden sonra kaç ben var benden öte, saymazsam ferik kafalıyım :P (:
Sahi bulsalar ya şu zaman makinası mıdır neyse artık onu. Ben başka evrenlerdeki hayatlarımı merak ediyorum. Dejavu filminde olduğu gibi gidip herhangi birinde tatil yapmak istiyorum (:
Artık hangisinde tatil yapıyorsam... Ohh seç seç beğen bir tane değil ki paraleller sürüsüne bereket....
Yook yook taş yağacak başımıza taş, olmadı foton ne farkeder :P
Ayhhh çok yoruldum kızanım....
Hemi de çok.....
Tertemiz ymuşatıcı kokan çarşaflar...
Hafif ninni kıvamında bir müzik....
Ve sevdiğim bir dergide heyecanlı bir konu okurken uyuya kalmak....Bu senaryoyu tuttum...

''Zamanın arasında sıkışmış anların gölgesindeki notaların hızıyla koşup, aşkın hızıyla kendini uçuran, sonbaharın hüznü gibi yapraklarını en ufak rüzgara bırakıp, gölgesinde bile bütün yaşama kucak açan, kuşkularıyla bir dünya oluşturmuş, kalbi kar tanesini kıskandıracak kadar temiz.... Gözleri pırıl pırıl, dünyaya ışık saçan ve sıcacık kelimeleriyle her zaman attığı ilk mesajlarıyla günümü güzelleştiren yeşil renkli çiçeğin mavi renkli düş kahramanı....''

Teşekkür ederim Rüzgar....Her şey için teşekkür ederim...
Kim bilir belki birgün bir yerde be dostum, belki birgün bir yerde....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 31-03-09, 00:37   #7

Off pofff vesaire.....
Bir daha bir şeye heveslenirsem ne olayım.....
İyi be istemiyorum, tamam lanet olsun!
Bundan önce yaptığın gibi bundan sonra da kafana göre takılabilirsin sevgili kainat...
Nasılsa Balın var mı yok mu hiç iplemedin ki bundan sonra ipleyesin...
Senden bir daha bir şey isteyen ne olsun....
Yok işte...
Küstüm...
Git takım yıldızlarını da topla yıkıl karşımdan /:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 11-04-09, 02:20   #8

Yine gece... Yine karanlık.... Kaç bin yalnızlık biriktirdim ben bu koyu gecelerde bilmiyorum... Bu rutinin değişmesini istiyorum artık. Herkesin hayatına dokunan o sihirli değnek beni ihmal etmemeli. Olmayan zamanı sayıyorum şimdi bir şeyler değişsin diye.... Yolculuk var... Hep sevdim yolları... Çünkü beni en çok kendimden kaçırdılar... Ondan değil mi zaten bu sersem halim bir şeyler karalama çabam... Giderken o ana bir iz bırakmak gibi... Yorgunum... Hala toplanacak eşyalar var.... Ve hem gitmek hem kalmak istiyorum... Gitsem ama kalsam... Olmaz mı? Olsa... Keşke olsa...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 12-04-09, 23:45   #9

beyaz_peri Çevrimdışı

belki bir gün bir yerde....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-09, 00:26   #10

raix üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
raix Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

ahh be günlük! yazasım var..
var ama o sen değilsin!
belki en liriğinden şiir..
belki de biraz kasarsam roman ('':
seni değil.. kızma,gücenme bana olur mu?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-09, 12:19   #11

meneldur üyesinin avatarı

meneldur Çevrimdışı

.................................................. ...?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-04-09, 15:51   #12

merve çağrı üyesinin avatarı

merve çağrı Çevrimdışı

Bazen ölmek istiyorum ama bu ölüm farklı bi ölüm bir uyku sanki uyanıp tekrar uyanmak ben ölünce herkesi görmek istiyorum ne yapacaklar bensiz sevdiklerim ve sevmediklerim yada beni seven ve sevmeyenler karmaşık bişi bu belki de delice'!!ama delilik değil mi yaşamak ...hep kahkahalar ve mutlu yüzler yada yüzüme bakan karanlıklar....sahte ,yalan , yavan herşey... öle bir esintiki bu içimde iki yüzlü ...kırgınlıklarım ve sevinçlerim hepsi biryerde tek bi yerde tam yüreğimde...aydınlığın karanlık yüzü kimsenin göremiyeceği bir yerde taaaa derinlerde!!!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 20-04-09, 01:26   #13

Off off offf....
Güneş, biliyorum oradasın.
Seni ellerimle tuttum ben.
Ellerimle tuttum.
Defalarca hem de.
Seni yaktım Güneş.
Daha önce seni yaktım.
Defalarca hem de.
Sus!
Biliyorum oradasın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-04-09, 20:38   #14

Artık çocukluğumdaki gibi gelmiyor baharlar. Cemre sadece yeryüzüne değil yüreklerimize düşerdi. Şimdi çalmış insanlığın neşesini bir şeyler. Dünya döndükçe daralıp içine mi çöküyor ne?
Bilmem. Peki bu umrumda mı? Bilmem bunu da bilmiyorum. Sorup sorup cevapsız bırakıyorum. Kim biliyor ki zaten doğruyu? Ahkam kesiyoruz işte hepsi bu. Yarım akıllarımızla bütünü görmeye çalışan biçareleriz. Hoş kaçımız bütünü görmeye çalışıyor o da ayrı mesele.

Onca eşe dosta tanıdığıa rağmen kaç kişi bu koca kainatta kendini benim kadar yalnız hissediyor acaba? Üstelik kan bağı da hafifletmiyor bu yalnızlığı. Öyle ki birbirine sıkıca bağlı ve güçlü bir ailenin bireyi olmak dahi tedavi etmiyor bu hastalıklı hissi. Biliyorsun en derinlerinde ve yalnız doğdum yalnız öleceğim diyorsun kendi kendine.

İşte bu yalnızlığın ortasında o sorular yine çıkıyor sahneye. Tekrar tekrar soruyor ve hepsini cevapsız bırakıyorsun.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-04-09, 22:21   #15

mintikbebek üyesinin avatarı

Muğla
mintikbebek Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 3

Kimse beni anlamıyor ama Mintik gidince psikolojim bozuldu. Herşey kötüleşti, artık çok mutsuzum Mutlu olmak bile istemiyorum . Of yaa
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları