Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Paylaşım - Sohbet

Cevap Yaz
Eski 05-11-13, 20:20   #1

Tekirdağ
Tatlı_kopek_DOST Çevrimdışı
Varsayılan Köpeğimin hayat hikayesi.(Uzun ama okumanızı tavsiye ederim.)

Bak. bu benim köpeğim, adı Dost. 09/15/12 'de eve geldi. Akşama doğru, babamın kucağında. Önce beni aramıştı; "Eren köpek istiyodun ya, buldum getiriyorum." diye. Bende arkadaşımla beklemeye başladım. Ve babamı gördüm. Küçücük bir kutu vardı elinde, dedim heralde köpeği getiremedi. Ama babam beni çağırınca, içinden ufacık bir köpek çıktı. Kapkaraydı, kirliydi. Doğalgaz kutusunun yanına yatmış, korkak gözlerle bize bakıp titriyordu. Başta açıkçası ön yargılı davranmıştım sevmemiştim, kirli olduğundan tatlılığını farketmemişim. Bu dost benim 2. köpeğim, ilk köpeğim Rıfkı'yı merakına almıştım, 2 ay sonra köye yollamıştım. Ama Dost'a bakacaktım. Ailemi ikna etmek için 1 hafta uğraştım, bütün bakımını üstlendim de ikna ettim. Neyse, Dost geldi. tabi ilk geldiğinde kalacak bir yer lazımdı. Arka bahçeye arkadaşların bahçesinden tahtaları alarak küçük bir yer yaptım, babam kemik falan getirmiş onları verip su koydum ve içeri girdim. Uyudum, uyandığımda annemin bana bağırışıyla uyanmıştım. "Eren koş, köpek kaçmış." İçimden "Ah, bi köpeğim olsun istedim onu da kaçırdım." dedim. Pijamalarla koştuğumda köpeğim yaptığım yeri yıkmıştı, küçücük bir şey büm büyük tahtaları devirmişti, gücünü ordan anlamıştım. Komşularım da annemin bana bağırışını duymuş olacak ki, balkona çıkıp, "Arabaların altına bakın." dedi. ben bir göz gezdirdim, ama yoktu. Hayal kırıklığınla eve döndüm. Tam içeri girerken tekrar komşunun sesi geldi; "Ereeen! Köpeğin evinin önüne gelmiş." Fişek gibi çıktım, çıkarken kolumu çizdim ve yarıldı. Ama hiç acı hissetmedim, gerçekten. Gittim ve köpeğimi bahçeye aldım. Süt verdim. Arkadaşımın da köpeği vardı yan bahçede. Ve onunla birlikte oynatmaya karar verdim. Benim köpeğim daha yeni gelmiş, utangaç ve korkaktı, normal. Annesinin yanından almış babam, ölmesin diye. Geldiğinde 15 günlük falandı. Kardeşlerinden ayrılmıştı. Neyse, arkadaşın köpeği de 1 ay önce gelmişti 2 aylık vardı. Onun köpeği alışmıştı, ben köpeğimi onun köpeğinin yanına saldığımda korktu, yürüyemiyor titriyordu, arkadaşım "bırak, o alışır." dedi ve oturdum arkadaşımın yanına. Köpeğime ad bulma peşine düştüm. Hemen bize gidip ad bulmaya çalıştım. Olmadı. arkadaşımdan fikirler aldım, onun ki karagözdü. benim ki de hacivat neden olmasın? Ama saçma olur diye düşündüm, sonra çizgi filmden duyduğum DOST adını koymaya karar verdim anneme babama sordum, sen bilirsin dediler. Ve dost koydum. "kim bilirdi ki, hayatımda bu kadar rol oynayacak." Günler geçti, köpeğim daha alışmadığı için kömürlüğü temizledim ve saldım. Okullar açılmıştı. 15'inde gelmişti Okullar 17sinde açıldı. Okula gittim, geldim bir baktım ki köpeğim bahçede geziyor. Nasıl aştı tahta kapıyı? bir baktım ufacık bir yer vardı, farenin geçebileceği kadar.Ordan çıkmış, gülümseme geldi bana, komşular korktuğu için tuttum köpeğimi, sonra ona doğru düzgün yaptım kömürlüğü koydum. Bilgisayardaydım, "auuv auuv" diye ağlama sesi geliyor. Çıkayım dedim, bir baktım köpeğim boğuluyor. Yine çıkmaya çalışmış,ama az büyüdü ve kafası sığmadığı için boğuluyordu, gittim kapının kilidini açtım ve tüm gücünle çektim onu ordan. Ter içinde kalarak, "Ah dost ah." dedim. Su verdim, sevdim biraz oynadım. Ve çok havlıyordu, sanki "Beni burdan çıkarııııııııın" der gibi. Gecenin 3'ünde komşular; "Bu ne ses ya! Sustur şu köpeği." diye arıyorlardı. Umursamadım içimden "Daha çok bağır oğlum. daha çok bağır." dedim. Artık bana alışmış ki sesimi veya tıkırtımı duyunca havlıyordu yanıma geel der gibi. Arkadaşlarımla oyunu bırakarak, giderdim köpeğimin yanına. Bir çok arkadaşımla da aramı bozdum, ama önemsizdi. Köpeğimdi o benim, tabii ilgilenecektim. Çok acıdım artık, onu oraya kapatmamalıydım, bahçeye bağlamaya karar verdim. Bahçeye bağladım ve havlama kesildi. Komşular hep böyle kalsın dedi. Oda sevmişti, belliydi. Ve bizim ev 1. kat olduğu için hemen mutfağın altında gözümün önünde olacaktı. Uzun bir zincir aldım ve arkadaki ağaca bağladım. 4 Katlı evimiz, üst katlar falan hep akraba, korkuyorlar zaten salamam. Bir gün yağmur yağıyodu çok, şarkı dinlediğimden unuttum yağmuru, köpeğime baktığımda balkonun altına yatmıştı, akıllı olduğu çok belliydi, gittim aldım içerideki kömürlüğe yağmur bitene kadar. Neyse, alıştı iyice. Gidiyordum artık cama, onunla konuşuyordum. 15 Tatil girdi araya, köpeği aşıya götürme zamanı geldi. Bu onun ilk gezişi olacaktı, veteriner uzaktaydı. Tasmasını taktım gezdire gezdire götürüyordum, yavaş gidiyordu keşfediyordu her yeri. Kokluyordu, öğreniyordu. Zorla olsa da gittik. Aşısı vurulurken bişey hissetti mi bilmiyorum ama tepki vermedi aferin sana oğlum diyerek yanağını sıktım, mutlu olacak ki elimi yaladı. Köpeğimi ilk geldiğinden beri mutlu görmüyordum ve bu canımı sıkıyordu. Annesinden ayrıldı, kardeşlerinden.. Kolay olması beklenemez. Neyse, bende mutlu oldum ve aynı şekilde, zorla eve geldik, suyunu verdim bağladım. Aşı kartımızıda vermişlerdi, baş sayfasında; "KÖPEĞİN ADI: DOST SAHİBİ: EREN BAYKAR- CİNSİYETİ: ERKEK(E)- FOTOĞRAFI- CİNSİ: KURT- DOĞUM TARİHİ: 15/09/2012 (Eve geldiği tarih.)" Yazıyordu. Daha fazlası da var ama uzatmak istemiyorum. Diğer sayfalarında vurulacağı aşıları ve tarihleri, geçireceği operasyonları(Eğer hastalık olursa.) Falan yazıyordu. Aradan zaman geçti, köpeğin 2. aşı vakti, hızlı gidip hızlı geldik, kedileri kovaladık, mutluyduk ve yorulduk. Dinlendikten sonra yine oynadık. Aradan zaman geçti, tabi DOST bümbüyük bir köpek olmuştu artık. Ve gidip gelirken her şeyi öğrendiği için çok zorluyordu, çekiyordu anlatamam.Bir gün köpeğimi çalınırken gördüm, 3 kişi tarafından ve benden büyüklerdi, uzaktan izledim bir şey yapamadım, ama arkadaşımın köpeğini almışlar, ben köpeğime 3 tane emniyet kilidi taktığım için çözememişlerdi. Ama ben benimkini de aldı sandım, okula gittim ağladım. Hatta dersten kaçtım köpeğime koştum çalındı mı diye. Tam kapının önüne geldim, bakmaya korkuyordum, ya yoksa? Birden hav hav sesi duydum, baktım ordaydı. O zaman bir rahatladım ki, buraya bir bu kadar daha satır yazsam sığmaz. Aradan zaman geçti, Artık Havlamaya da başladı, tanımadığı insanların hepsine. Köpeklere falan. Hatta dayım bi ara denemek için karşısında beni itiyordu köpek tepki vericek mi diye. Köpeğim bir hırladı ki, anlatamam, şaşırdım ve sevindim, koruma duygusu gelişiyordu. Arkadaşlarım korkuyordu. Artık bağlı olmasına rağmen kattakiler de korkuyordu, çünkü DOST. 6 Tane zincir kırdı. Yapmamıza rağmen, mesela 1 zinciri kırmıştı ,babam 3 kere onardı 3ünde de kırdı. Yeni zincir, onu da kırdı, daha kalın zincir onuda.. bu böyle motor zincirine kadar gitti ve onuda kırdı. Motor zincirinden büyük zincir alamazdım, onunda canı vardı. Son aldığım zincir motor zincirinin 1 küçüğü ve kırmadı. Amcam köpeği ben yokken sevmeye kalkmış, amcam ukraynadan geldi, ve ilk defa köpeğimi görüyordu, ben okuldaydım. Annem anlattı, uzaktan sevimli durduğu için gitmiş sevmeye, köpek ısırınca, "BU KÖPEK ADAMI YER." demiş ve gitmemiş bir daha köpeğin yanına. Aşıya götürdüğümde seven kızlar, artık dışarı çıkardığımda yanına yaklaşamamıştı. Acayip havlıyordu, hatta arkadaşımı ağaca kadar çıkarıyordu. Artık baya bi büyüdü, ilk yıl başını geçiriyordu. Ona yıl başında sürpriz yapacaktım. Ve köpek barınağına götürdüm, orda park vardı köpek parkı, orda köpeklerle oynattım. Mahallede oynayacağı köpek yoktu. Artık hayat başlıyordu benim için. DOST İLE ERENİN HAYATINA HOŞGELDİNİZ Artık eşyalarımı onunla paylaşacak, param sadece ona harcanacaktı. Kuru mamalar mı dersin, kıyafetlerimi yırtmak mı, çekiştirmek mi yalamak mı? Kaldığı yerde pislikleri temizlemek mi? Erkenden kalkıp gezdirmek mi? Oynarken tüylerini dökmesi mi? Tüy dökme mevsiminde Dökülen tüylerini temizlemek mi ne dersin? Artık köpekler hakkında her şeyi araştırıyordum, her şeyi. Köpeğimin ırkına göre özelliklerini. Bunu biliyor muydunuz? Alman kurtları dünya zeki köpekler sıralamasında 3. sırada. Polis köpekleri olarak biliniyor. Ama benimkinde az bir kırmalık var. Köpeğim çok zekiymiş gerçekten. Belki inanmayacaksınız ama annem işten gelene kadar köpeğimle uğraşıyordum. Ve Bir akşamda Pati ver- diğer patiyi öğrettim. Kuru mamayla tabi işe yaradı ödül veriyordum yapınca 61514; Diğer pati veri çabuk öğrendi, ama pati veri 1 akşamda öğretemedim ve kafama koydum, yarın öğretirim dedim ve 1 saatte onuda tam öğrendi. Sonra internetten yine baktım, bir de Otur komutunu öğretmek istedim, onu 1 gün 2 saatte öğrettim. Zor oldu kalçasına baskı yapmak falan ama öğrendi. Artık dokunmadan otur pati ver, diğer pati. Deyince yapıyor, bazen yaramazlık ta yapıyor ama neyse. Günler birbirini götürdü. Geldi sıra 09/15/2013 e. Dost tam bir yaşına bastı. O gün onunla akşama kadar oynayacak, hep yemek verecek, hep kıyafetlerimle çekiştirme oynatacak ve gezdirecektim. Dışarı çıkardığımda kuzenimle karşılaştım, Çek şu köpeğini köpek lazımdı ya bizede iyi bok yedin dedi. Bende;Aylin abla bence beni sinir etme, ev sizin değil bir tek, bahçenin veliyatı bizde, istediğimi yaparım, istersem bu köpeği bahçeye salabilirim ama sizi düşünüyorum. Dedim. Senden ne oldu ki köpeğinden ne olcak deyince bende fişekler koptu. Saldım köpeği peşine. Hadi şimdi ne olduğunu görürsün dedim. Koştu koştu hala bana laf yetiştiriyor, annesine(halama); Girmem o köpek oldukça o bahçeye(Eve bahçeden gidecek ya!) Halam çıktı, bana neden diye sordu;Hala adam gibi geçmesini söyledim, köpeği tutuyodum, geçmedi laf söyledi, kızdım saldım beni bilirsin. Dedim. Haklı olduğumu anlamış olmalı kuzenime;Çocuk tutmuş sen geçmemişsin orspuluk yapma gir şu içeri tutsun eren. Dedi. Bütün komşular balkonda tabi. Herkes bana değil kuzenime kızıyor, çocuk tutuyo sen geçmiyosun diye. Onun ise cevabı yine gıcık gibi; O sala biliyorum ben onu. Ulan salmıycam diyorum geçsene diyorum anlamıyor, döndüm halama; Hala, salıyorum köpeği bekleyemem ben Aylin ablayı. Dedim. Saldım, geçemedi o akşam, anca köpeğimi bağlayınca. Bu sayede halamlarla da aram bozuldu. Mahallede herkes benden konuşuyordu; yaz geldi köpek pirelendi eren hala köpekle oynuyor. Falan diye. Gittim, pire ilacı aldım, köpeğimi hem yıkadım hem de ilacı sıktım. Bu günler böyle birbirini kovaladı. Şimdi köpeğim 1 yaşını geçik, büyük ve çok tatlı. Artık eskisi kadar ilgilenemesemde, annem ilgileniyor. Belki onu annemden babamdan daha çok seviyorumdur, değer gösteriyorumdur. Düşünsenize, her okuldan moraliniz bozuk geliyorsunuz, ama onun o tatlı dili dışarıda suratını görüyorsunuz, geldiğinize heycanlanıyor, mutlu olmanız için yeterli emin olun. Gidip seviyorsunuz auuv yapıyor sevinçten. DOSTUMU BENDEN HİÇ BİR ŞEY ALAMAZ.
Notlar:
*Köpeğimin mutluluğu: Tekirdağ en tatlı köpek yarışmasında:2.
*Mihav.com star pet'te 1. olmuştu.
Eklenmiş Resimler
Köpeğimin hayat hikayesi.(Uzun ama okumanızı tavsiye ederim.)-dost2jpg  Köpeğimin hayat hikayesi.(Uzun ama okumanızı tavsiye ederim.)-dostbenjpg  Köpeğimin hayat hikayesi.(Uzun ama okumanızı tavsiye ederim.)-cekistirirkenjpg  

Bu konu en son " 05-11-13 " tarihinde saat 20:36 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-11-13, 21:21   #2

canancan Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Köpeğimin hayat hikayesi.(Uzun ama okumanızı tavsiye ederim.)

çok güzel bir hikaye.neden köpeğinle eskisi kadar ilgilenemediğini merak ettim.bence zaman ayırmalısın.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-13, 22:33   #3

Tekirdağ

Okulum çok yoğun..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 06-11-13, 22:38   #4

canancan Çevrimdışı

anlıyorum ama cumartesi pazar en azından 45 dakika kadar gezdirip oyun oynarsan Dost çok mutlu olur.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 15:56   #5

Tekirdağ

Cumartesi pazar ilgileniyorum tabi.. Ben ilgilenmiyorum demedim, az ilgileniyorum dedim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 19:43   #6

çakıl38 üyesinin avatarı

Ankara
çakıl38 Çevrimdışı

Bayldımmm Sizin Uzuunn Ve Mikemmel Hıkayenize
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 07-11-13, 21:45   #7

Tekirdağ

çakıl38 tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bayldımmm Sizin Uzuunn Ve Mikemmel Hıkayenize
Teşekkür ederim uzun olduğu için bazı kısımları sildim daha çok vardı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 27-11-13, 17:49   #8

mihaow üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
mihaow Çevrimdışı

çok güzel bir hikaye
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 13-02-15, 23:58   #9

İstanbul (Avrupa Yakası)
köpekhastası_aziz Çevrimdışı

Süper bir şey olmuş günlük gibi
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 23-08-17, 01:29   #10

Silem113 Çevrimdışı

Benzerini yaşadım terrier. Pekinez kırması 3 aylık köpeğimi terk ettim le baskısı pnu evde istemediler vermeseydim ellerim kırılsaydı diye yiyip bitiriyorum kendimi benden 1 haft uzk olamayN köpeğim artık bir ömür benden uzak isteywne hikayesini anlatırım
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları

Saat 16:44.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198