Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Paylaşım - Sohbet

Cevap Yaz
Eski 05-05-14, 16:09   #1

Serenay Özer Çevrimdışı
Angry Kediye Köpeğe kafayı takan komşular...

Annem ve babam apartmanın kapısının önüne su kedi-köpek maması falan koyuyorlar ben onlarla yaşamıyorum ama anlattıklarına göre kapıcı mamaları çöpe atıyor su kaplarını da çiçeklere falan döküyormuş.Annem adamla konuşmuş neymiş efendim mahallenin kedi köpeği buraya toplanıyormuş annemlerin de evde kedileri ve köpekleri var böyle köpeğe kafayı takan insanlar var apartmanlarında apartman kokuyormuş ev bile kokmuyor ne apartmanından bahsediyorlar anlamıyorum.Bide ailemle dalga geçiyorlar oturdukları mahallede bi kere ziyarete gitim babam evde yoktu annem hüngür hüngür ağlıyor Ne oldu diye soruncada şu cevabı verdi:Bana kokona diyorlar köpeği gezdirirken insan değilmişim gibi bakıyorlar bıktım artık dedi.Haklı tabii bende annemin köpeği zeytini gezdiriyordum 2 tane kadın arkamdan benim duyacağım şekilde annem hakkında:Bizim kokonanın kızıda varmış dediler çok zoruma gitti doğrusu.Annem babam yaşlı insanlar hayvanlara yardım amaçlı olarakta evlerinde barınaktan aldıkları 2 kedi ve 1 köpek besliyorlar insanlar kediye-köpeğe nasıl yaklaşılması gerektiğini bilmiiyorlar doğru yaklaşan insanlarda yadırganıyor annem ve babam çocukları gibi yaklaşıyorlar diye çevre halkı neredeyse yüzlerine bakmıyor.Ben kadıköyde oturuyorum buranın insanlarını çoğunuz bilirsiniz modern insanlardır annemlerin oturduğu yer isim vermiyorum hayvan düşmanı belediye ve insanlar ile dolu buna benzer tecrübeleriniz varsa anlatın lütfen bilmek isterim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 17:16   #2

İstanbul (Avrupa Yakası)
kontaleyna Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Kediye Köpeğe kafayı takan komşular...

aynı şey bizim komşulardada var kaç kere beslediğim köpekleri belediyeye şikayet edip aldırdılar
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 17:45   #3

İstanbul (Avrupa Yakası)
AndroidNavy Çevrimdışı

Serenay Özer tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Annem ve babam apartmanın kapısının önüne su kedi-köpek maması falan koyuyorlar ben onlarla yaşamıyorum ama anlattıklarına göre kapıcı mamaları çöpe atıyor su kaplarını da çiçeklere falan döküyormuş.Annem adamla konuşmuş neymiş efendim mahallenin kedi köpeği buraya toplanıyormuş annemlerin de evde kedileri ve köpekleri var böyle köpeğe kafayı takan insanlar var apartmanlarında apartman kokuyormuş ev bile kokmuyor ne apartmanından bahsediyorlar anlamıyorum.Bide ailemle dalga geçiyorlar oturdukları mahallede bi kere ziyarete gitim babam evde yoktu annem hüngür hüngür ağlıyor Ne oldu diye soruncada şu cevabı verdi:Bana kokona diyorlar köpeği gezdirirken insan değilmişim gibi bakıyorlar bıktım artık dedi.Haklı tabii bende annemin köpeği zeytini gezdiriyordum 2 tane kadın arkamdan benim duyacağım şekilde annem hakkında:Bizim kokonanın kızıda varmış dediler çok zoruma gitti doğrusu.Annem babam yaşlı insanlar hayvanlara yardım amaçlı olarakta evlerinde barınaktan aldıkları 2 kedi ve 1 köpek besliyorlar insanlar kediye-köpeğe nasıl yaklaşılması gerektiğini bilmiiyorlar doğru yaklaşan insanlarda yadırganıyor annem ve babam çocukları gibi yaklaşıyorlar diye çevre halkı neredeyse yüzlerine bakmıyor.Ben kadıköyde oturuyorum buranın insanlarını çoğunuz bilirsiniz modern insanlardır annemlerin oturduğu yer isim vermiyorum hayvan düşmanı belediye ve insanlar ile dolu buna benzer tecrübeleriniz varsa anlatın lütfen bilmek isterim
Okurken o kadar sinirlerim bozuldu ki ozelden bana adres atsaniz yakinsa gider agizlarinin da paylarini veririm. Hayvan sevmeyen insan da sevmez. Bu nasi bi yorum ya kokana. Terbiyesiz bu insanlar ya. Evde yardima muhtac canlara baktigi icin tebrik edeceklerine akillarinca dinen gunah diye sayildigi icin belki kopege kafayi takmis durumdalar. Hakaret edip burda uyari almak istemiyorum ama icimden cook guzel hakeretlerimi aliyorlar. Aileniz doğru yolda etrafında ki geri kafalı insandan başka canli tanimayan zihniyetlere kulak dahi asmasinlwr. Keske annenize kokana derken duydugunuzda bi guzel agzinin payini verseydiniz. Benim de ananemin karsindaki binada kediler var bi 4 5 tane isanlar su kabi koyuyo mama veriyo falan hayvanlar alismis. Bi gun belediyeyi arayip demisler burasi kedi kayniyo alin bunlari. Belediye almaya geldiginde sitedeki bi abla girmis aracin icine tutulan tum hayvanlari serbest birakmis ve alinmalarina musade etmemis. Tabii bu yuzden mahkemelik olmus fakat HAYTAP mi ne yalan olmasin 2 avukat göndermiş ve sucsuz bulunmus abla tabii ki. Simdi hayvalar hala orda ama eski komsuluklar yok. Sirf bu yuzden insanlar birbirlerinin suratina bakmaz olmuşlar. Vicdansiz bu hayvanlari sevmeyenler ya.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 18:47   #4

Serenay Özer Çevrimdışı

Aslında ağızlarının payını verirdimde öyle insanlarla muhattab bille olmaya gerek yok
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 19:22   #5

Serenay Özer Çevrimdışı
Angry Cvp: Kediye Köpeğe kafayı takan komşular...

kontaleyna tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
aynı şey bizim komşulardada var kaç kere beslediğim köpekleri belediyeye şikayet edip aldırdılar
Hyavanın çevreyi rahatsız edip etmediğine nasıl şartlarda bakıldığını denetlemeden el koyuyorlar bu hukuki bir ayıptır bence
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 20:17   #6

Yozgat
sütlükahve Çevrimdışı

Terbiyesiz insanlar Hemen hemen her yerde var böyle tipler, ben de çok uğraştım. Benim köpeğim yok ama evdeki kedime çok laf söyleyen oldu, yaptığım yemekten tiksinen oldu, ben de beğenmeyen gelmesin diyorum, çok da fifi Dısarıdaki hayvanlara yiyecek döktüğüm için kızdılar, neymiş kedi-köpeği apartmana topluyormuşum, hiç aldırış etmedim insanın illa ki sinirleri bozuluyor ama yapacak bir şey yok, malesef insanları değiştiremiyoruz, kimseye aldırış etmeden doğru bildiğimiz yolda devam etmek gerek
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 20:41   #7

Serenay Özer Çevrimdışı

sütlükahve tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Terbiyesiz insanlar Hemen hemen her yerde var böyle tipler, ben de çok uğraştım. Benim köpeğim yok ama evdeki kedime çok laf söyleyen oldu, yaptığım yemekten tiksinen oldu, ben de beğenmeyen gelmesin diyorum, çok da fifi Dısarıdaki hayvanlara yiyecek döktüğüm için kızdılar, neymiş kedi-köpeği apartmana topluyormuşum, hiç aldırış etmedim insanın illa ki sinirleri bozuluyor ama yapacak bir şey yok, malesef insanları değiştiremiyoruz, kimseye aldırış etmeden doğru bildiğimiz yolda devam etmek gerek
Bende hatırlıyorum 13-14 yaşlarındayken apartmanın önüne mama koyduğum için çok azar işitmişimdir.Ama hiç aldırış etmemiştim dediğiniz gibi bazı insanlarıyemeğimi falan yemiyorlar sanki kediyle yapıyorum yemeği ya neyse pek takmıyorum onları
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 20:47   #8

İstanbul (Avrupa Yakası)
kontaleyna Çevrimdışı

çok Haklısın Serenay özer
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 20:50   #9

Serenay Özer Çevrimdışı

kontaleyna tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çok Haklısın Serenay özer
Benimde ailemle otururken beslediğim bir köpek vardı komşular şikayet edince aldılar halbuki çok sağlıklı ve uyumlu bir köpekti gerçekten berbat bir durum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 20:59   #10

İstanbul (Avrupa Yakası)
kontaleyna Çevrimdışı

evet biz 3 kere besledik gelen köpekleri hayvanlarda gitmeyip kaldılar komşularda havlamalarından rahatsız oluyorlarmıs onların kapısın onunde uyuyormus ki öyle birşey yoktu ve kadın ilk başta kendi beslemiş köpeği çünkü kapısının önünde 1 torba kuru mama poşeti vardı
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 21:03   #11

Pıtırsonic Çevrimdışı

hem öğrenciliğimde oturduğum ev hem de ailemle yaşadığım ev bakımından gerçekten şanslıyım. mama ve su kaplarının bolca bulunduğu semtlerdeydim neyse ki. ama aynı durumu her yaz biz de yaşıyoruz. ne mama vermeme söylenmedikleri, mama yiyen hayvanları kovmadıkları, mamaları atmadıkları kaldı ki hayvanlar açlıktan kırılıyor ne de evimize pis demedikleri kaldı.. evimize gelmiş insanlar da değil bunları söyleyen, zaten gelemezler de. ben bu konularda pek suskun kalan biri değilimdir. insanın hayvan beslememesini anlarım; mama ya da su vermemesine, hayvanları sevmemesine de zarar vermediği müddetçe anlamam ama ses çıkarmam. yemeğimi yemez, evime gelmez keyfi bilir derim. ama hangi hadle kalkıp da bir de en ufak samimiyetin olmayan insanlara saygısızlık yaparsın, buna tahammülüm yok. ben kimseye saygısızlık yapmıyorsam karşımdakinden de aynısını bekliyorum. sanki herkes kendisini eleştirenlere bayılıyor mu? bence kimse de altında kalmasın, lafını esirgemesin. çünkü bu eleştirmek ya da yorum yapmak değil, saygısızlık. kokona nedir ya!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 21:10   #12

Serenay Özer Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
hem öğrenciliğimde oturduğum ev hem de ailemle yaşadığım ev bakımından gerçekten şanslıyım. mama ve su kaplarının bolca bulunduğu semtlerdeydim neyse ki. ama aynı durumu her yaz biz de yaşıyoruz. ne mama vermeme söylenmedikleri, mama yiyen hayvanları kovmadıkları, mamaları atmadıkları kaldı ki hayvanlar açlıktan kırılıyor ne de evimize pis demedikleri kaldı.. evimize gelmiş insanlar da değil bunları söyleyen, zaten gelemezler de. ben bu konularda pek suskun kalan biri değilimdir. insanın hayvan beslememesini anlarım; mama ya da su vermemesine, hayvanları sevmemesine de zarar vermediği müddetçe anlamam ama ses çıkarmam. yemeğimi yemez, evime gelmez keyfi bilir derim. ama hangi hadle kalkıp da bir de en ufak samimiyetin olmayan insanlara saygısızlık yaparsın, buna tahammülüm yok. ben kimseye saygısızlık yapmıyorsam karşımdakinden de aynısını bekliyorum. sanki herkes kendisini eleştirenlere bayılıyor mu? bence kimse de altında kalmasın, lafını esirgemesin. çünkü bu eleştirmek ya da yorum yapmak değil, saygısızlık. kokona nedir ya!
Benimde şimdi otuduğum semt aynı hemen hemen her evin önünde mama su kabı var ama annemlerin oturduğu semt öyle değil ailemle yaşarken mama-su kabı koyduğumda dediğiniz gibi çöpe falan atıyorlardı.Ayrıca katılıyorum annemle hiç bir samimiyeti olmamasına rağmen arkasından laf ediyor tabiiki onlarla muhattab olacak seviyeye inmek istemedim yoksa ben onların ağızlarının payını verirdim çok sinirlerime dokundu
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 22:01   #13

Yozgat
sütlükahve Çevrimdışı

Pıtırsonic tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Aynen katılıyorum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 22:04   #14

Yozgat
sütlükahve Çevrimdışı

Bi de bu meselenin modernlikle alakalı olmadığını düşünüyorum. Çünkü köy yerinde yaşayıp nice hayvanseverler var, sırf kediler için ciğer alan amcalar tanıyorum ama şehirlerde yaşayıp üstüne doktor, öğretmen gibi tahsilli olup da hayvan besleyenlere bu tarz şeyler söyleyen insanlar da gördüm. Tamam beslemezsen besleme, ama besleyene de laf söyleme! Tamamen insanın karakteri ile alakalı bir durum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-05-14, 22:07   #15

Yozgat
sütlükahve Çevrimdışı

Şu görseli kapımıza asmak lazım
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları