Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Paylaşım - Sohbet

Cevap Yaz
Eski 14-01-09, 22:09   #31

3 hav 1 miyav Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 4
Varsayılan Cvp: Kadınlar kesinlikle okusun !

((:

artık kısmet raix ne yapalım yahu.....

((:

olmadı sen bir bakın o taraflara, yaşımıda küçük gösteriyorum bak vallahi......

((:

ay Allahı kendime çok güldüm ......

((:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-09, 22:28   #32

raix üyesinin avatarı

İstanbul (Anadolu Yakası)
raix Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 1

oldu bakarım

yaş takıntısı olamayan birilerine )

benide güldürdün

Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-09, 22:33   #33

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

tamam harika çok sevindim.....

(:

bak o doğum günü albümlerindeki halime aldanma kilo verdim ben çoookk ((((:
çirkin çıkmışım orada dur hemen bir profil resmi değişikliği falan yapıyım ben ((:

şaka bir yana,
ölenle olanın önüne geçilmiyor yaşam da kısmet, doğru zaman ve doğru yer. buna çok inanıyorum
ve Allah herkezin gönlüne göre versin.........
(:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-09, 22:42   #34

raix üyesinin avatarı

raix Çevrimdışı

kısmet hmm.
Herkes layığını bulur... eninde sonunda yazılmışa boyun eğeriz(çokmu kaderci oldum ne).

(:

Dediklerini değerlendirmeye aldım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-09, 22:49   #35

3 hav 1 miyav Çevrimdışı

Allah be!! tamam artık değerlendirmeye de aldın olacak bu iş hadi bakalım (((:

evet, ne ekersen onu biçiyorsun yaşam da....
ben zaten kaderciydim iyice coştum vallahi şimdi ((:
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-09, 23:15   #36

>Ferik ve Bulut< üyesinin avatarı

>Ferik ve Bulut< Çevrimdışı

Mertcim konuyu baştan sona okudum, Dr. Ahmet Altıner'i biraz araştırdım.
Kimdir nedir necidir bu adam bulamadım, biliyorsan sen söyle be arkadaşım

Bu adamı bulsam sorumu ona yöneltirdim, ama madem yok sana yöneltiyorum
-Size bu mavi patikleri kim giydirdİ? Ve kadınlara pembeleri....
-Kadın ve erkek rolü ne zaman kim tarafından niçin tanımlandı ve insanlara verildi?

Ben bu soruların cevabını şiddetle merak ediyorum

Eğer bu rol paylaşımını yapan kadınlarsa o zaman mavi patiklerden şikayet etmekte haklısınız.......
Pekiiiiii ya yine sizseniz bunu yapan? Eee ne yapacağız, o zaman kim ayıklayacak bu pirincin taşını

Kadın ve erkek diye iki farklı cinsiyet var buna ne şüphe de, neden iki cins üstünlük yarışında ben onu anlayamıyorum.....
Ki buradaki sanal ortama değil sözüm zira şakalaşıyoruz bunu kaldıramayacaksak zaten atalım gidip bir yerden kendimizi

Ben genel olarak hüküm süren bu yanlışı anlayamıyorum, bizler birbirimizin farklılığını anlayıp biribirimizi tamamlamak için bu dünyadayız.
Bence bu kadar basit lakin uygulamadaki aksaklıklar iki cinsi bu hale getirdi sanırsam ki

Kadın ve erkek ying ve yang gibidir bunda bir hoşluk ve mucize var BKNZ: Ying ve Yang

Yin ve Yang Kuramı
Asya Kıtası'nın geniş bir kesimini içine alan coğrafyada binlerce yıldır hüküm süren; doğayı ve evren'i gözlemleyip, bunların temelini oluşturan yasaları açıklayan bir kuramdır. Temelinde, doğa ve evrendeki her şeyin karşıtlık ilişkileri içinde yürüdüğünü tespit eder. Üreme, gelişme ve dönüşüm; karşıtların sürekli çekişip itişen devingenliği ile gerçekleşir. Hiç bir şey durağan, kalıcı ve mutlak olamaz. Yin ve Yang, herhangi bir nesnenin adı olmaktan çok, karşıtlık ilişkilerini açıklayan bir kavramdır.Yin ve Yang'ın, Gizemcilik`le (mistisizm), dini inançlarla hiçbir ilişkisi yoktur. Temeli uzak doğudaki bir çok kültürün ortak yaşam birikimine ve I ching (tr. hareketin kitabı) adı verilen ve bilinen yazılı en eski felsefi yazıya dayanır. Kitap, enerjilerin birbirine dönüşüm ilkelerinden, ayrıntılı biçimde söz eder. Akupunktur (iğneli uyarım), Feng Shui (rüzgar ve su), Karete, Yoga, Refleksoloji ve benzer nice uygulama alanı Yin ve Yang`a dayanır. Ayrıca, eski strateji kitabı Savaş Sanatı'nın (Sun Tzu) temelini Yin ve Yang ilkeleri olustuşrur. Her şey hiçlikle başlar ve önce birlik doğar. Birlik ikircilliği başka deyişle hareketi doğurur. Bu Yin ve Yang'dır. İkircillik her şeyi doğurur.

Ve ayrıyeten;

Her şey, iki kutupludur ve birbirine karşıttır
Her şeyin birbirinden ayrılamaz iki karşıt kutbu vardir. "Yin" kutbu ve "Yang" kutbu. Nerede ki yin ve yang kutuplaşması olur, orada hareket doğar ve süreklidir. "Bir" durumundan "İkircillik" durumu doğmuştur. Böylece; doğurma süreci tetiklenir ve sürer gider. Hücre bölünmeleri gibi gittikçe daha karmaşıklaşarak gelişir, dönüşür. Karşıt kutuplar, elektrikte akımı, miknatısta çekme ve itmeyi tetikler.

Mesela yani

Ve raix evladım sen şimdi allah bilir hangi kelimeleri burdan alıp onlarla dans edeceksin?
Olsun evladım sana yakışır, bekliyorum merakla ben de, çekirdek alıp okuyacağım
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 14-01-09, 23:50   #37

meneldur üyesinin avatarı

meneldur Çevrimdışı

çiğdem almana gerek yok memleket batıyor, gazzede insanlar ölüyor, masonlar dünyayı tekeline almış oynatıyor, insanlar sözde mafyalarca eziliyor, vatanseverler hainlikle şuçlanıyor ve biz hala kadın mı erkek mi diye yazışıp duruyoruz. ben vaz geçiyorum arkadaşlar kadın erkek tartışmasından zaten düşüncelerimi daha ilk te belli ettim gırgır olsun diye yazıyordum ama cidden sıkıldım. ben bu yaşıma kadar kadınların her zaman erkekler den bir adım önde olduğunu düşünmüşümdür. bunun aksi zaten kanıtlanmıyor. kadınlar hızlı ve pratik zekalıdır, uyanık bi yapıları vardır, estetik ve güzeldirler daha birçok özellik sayılabilir. erkeklerinde üstün olduğu kimi yerler ve özellikler muhakkakki var tabi. ama kadın erkeği erkek kadını tamamlar. tamamlamak zorundadır. çok değer verdiğim ve inandığım bu sözün anlamını hiç bir zaman beceremiyeceğim içinde evlenmeyi yada bunun gibi şeyleri düşünmüyorum.
Bir yastıkta Kocamak. eskiden yataklarda 2 yastık olmazdı. 1 yastık olurdu. kadın ve erkek kavga bile etseler gece aynı yastığa baş koyar yan yana yatarlardı. geri kafalı diyebilirsiniz belki ama anlamı gerçekten büyük. bunu insan başına kötü bişiy yada hiç tahmin etmediği bi olay gelince daha iyi anlıyor. kadın mış erkekmiş boşverin. siz sevdiğiniz erkekle bir ömür boyu aynı yastığa baş koyabilecek o yastıkta yaşlanabilecekmisiniz bunu düşünün bence. aynı yolda yürüyeceğiniz insan sizinle aynı yolda yürücek aynı yastıkta yatıcak aynı üzüntüye üzülecek aynı sevinci paylaşacak demektir. bu çağda hangimiz bunları yapabilecek. Aile kavramımızı yok etmeye çalışan dış güçler filmlerinde mükemmel aileyi oynamıyorlarmı. aile yapımız çöküyor, kültürümüz eritiliyor, dilimiz kirletiliyor ama biz hala kadınmı erkekmi üstün tartışıyoruz. erkekle kadın arasında ki biyolij fark bile aslında aynı sadece organların yönü değişik, şekli bile aynı. inanmazsanız açın biyoloji kitaplarınızı bi kontrol edin.
(bugün canım biraz sıkkın bu yüzden hiç espiri yapamadım üzgünüm. bu konuya yazacağım son mesaj budur arkadaşlar. kendimde bi daha butür bir konu açmayacağım.)
30 dk ya kadar tekrar siteye bağlanacağım. sevgilerle.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 00:24   #38

Olsun be Mert ille espri yapmak zorunda değilsin be dostum, seni her halinle kabul edemeyeceksek yazıklar olsun bize....

Gelelim yastık mevzusuna....
Benim gibi düşünen birini daha görmek beni -çok kaba olacak ama- dumur etti Mert kardeşim...Bu 1 yastık hikayesini ben de duymuştum ve duyduğum günden beri etkisindeyim.
Çok güzel bir power-point sunusu gelmişti bana bunla ilgili.
Ve geri kafalılık, estağfirullah diyen varsa 'halt etmiş'

Ben de senin gibi soruyorum ve hatta sürekli soruyorum 'Bu çağda bunları yapabilecek insan kaldı mı?' diye. Kendimce aldığım yanıt beni endişelendiriyor. Bencillik bulaşıcı bir hastalık gibi hepimizin ruhunu çürütüyor ve anti-benlik henüz bulunmadı ne yazık ki.

Ve aslında bazı bazı bana öyle geliyor ki kimse gerçekte ne istediğini bilmiyor gibi.
Ve bilmediğinden hem kendi hayatıyla hem karşısındakinin hayatıyla oynuyor. Herkeste sürekli bir memnun edilme ve onaylanma ihtiyacı var. Ama memnun etmek ve onaylamak çoğumuzun işine gelmiyor. Yapay özgüvenlerle salınıveriyoruz ortalıklarda.
Sonra da haklısın kadın-erkek zava zingosu

Ama güzel kardeşim, ben yine de soruyorum, Gazze'de insanlar neden ölüyor, memleket neden batıyor, masonlar dünyayı neden tekeline alıyor?
İnsana bunu yaptıran ne?

Ben politikadan siyasetten anlamam ama içimdeki his bu yukardakileri insana yaptıran neyse kadın- erkek zava zingosunu fiştekleyenin de; kadın ve erkeğe biribiriyle idrar(en terbiyeli kelime buydu) yarıştıranın da aynı şey olduğunu söylüyor.

Yanılıyor da olabilirim. Belki de olayları değil de olayların arkasındaki güdüleri araştırmak lazım. Yine de ne durdurur insanlığı bilemiyorum. Şaştım kaldım
Sana da sevgiler.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 00:49   #39

meneldur üyesinin avatarı

meneldur Çevrimdışı

insanları durduracak şey bir zamanlar mu kıtasının atlantisin başına gelmiş olanlar.
nedemiş einstain sormuşlar 3 cü dünya savaşı nasıl olucak diye, 3cüyü bilmem ama 4 cü taşla sopayla olucak demiş. ilkel kominal toplumlar olarak başladık ilkel kominal olarak son bulacağız.
kendi pisliğimizin içinde batıyoruz. neyse boş verin benim gene hey heylerim üstümde keçilerim gitmiyor
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 00:57   #40

Değil mi ya birden aynı şeylerle ilgilendiğimizi unutmuşum be kardeşim kusura bakma
Evet yauvv, gelsin başımıza bunlar hak ettik, oh olsun insanlığa

Atom bombasını bulan adam bombayla değil de 'taşla sopayla olacak' demişse bu savaş vardır bir bildiği

Benim de keçilerim var aramız çok iyidir hiç ayrılmayız
Lakin çok pis öfkemi bastırırım heeç çaktırmam

De haydin iyi geceler. Görüşürük yarına.
Erken kalkmak mecburennn işe gitmek mecburennn....
Mecburen mecburen mecburiyetten....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 01:04   #41

raix üyesinin avatarı

raix Çevrimdışı

ferik öldürücü darbeyi vurmuşsun lakin mertde başka boyuta geçmiş
toluca cevaplayacağım az işim var,döncem konuya döncem
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 02:39   #42

raix üyesinin avatarı

raix Çevrimdışı

Konu farklı mecraya girmiş bulunmakta.Boyut değiştirmesi normal,her şey insana dair ne de olsa..
Sorunlar var ve küre döndükçe de olacaktır.Bunlar şiddet,önem sırasına göre değerlendirilir sonuca vardırılır,en azından sorunların "soruları" sorulur.. Bir yerden başlamak adına.

Kadın erkek ilişkilerini eşitlik kıvamında tartışmamız zaten mizahi ve eğlence boyutunda..
Kim ciddiye aldı? Tamam gerçeklerle oynadık,fikrimizi öyle ya da böyle ifade ettik ama bunun sadece tabessümden öteye geçmeyecek dugular yaratması gerekmiyormuydu?
Evet.. öyle olduğuna eminim.

Elbette fizyolojik farklardan başka düşünsel ayrılıklların olmadığını biliyoruz.
Hayatın müşterek olduğunu,her duygunun ve düşüncenin iki farklı vucutta da var olacağını bilmiyormuyduk-? -da tartışma yaptık...

Ve
ferikcim,inan kelimelerinle dans etmeyi isterdim heleki tango yapmayı lakin frenleme yapıldı kafamı çarptım cama
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 13:03   #43

beyaz_peri üyesinin avatarı

beyaz_peri Çevrimdışı

meneldur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
işte bu cümleyi bir kadın sölüyorsa toplumun ortak fikrine kanalize olmuş demektir. siz kendinizi değerli olduğunuza inandıracaksınızki diğerleride inansın. seni kınamaya çalışıyorum. kadın zevk içindir denirmi?? ozaman ben hayattan hiç zevk almıyo konumundamıyım. raix ciğim nerdesin canım : kadınlar değerlidir hemde çok. bir yolda yanyana yürüyeceksin biri önde diğeri arkada değil. kapı yeterince geniş. erkekte kadında aynı fikir kapısından aynı anda yanyana geçebilir. umuyorum anlatabilmişimdir. raixxxxxxxxxx nerdesinnnnnnnnnnnnnnn
e yuh diyorum sana mert,yenilince bir söylenen bu kadar saptırılır yahu!
birde utanmadan seyirciye oynuyor sen kime ne hakkından ve eşitliğinden bahsediyorsun benim hep anlatmaya ve savunmaya çalıştığım şey zaten o haklar ve eşitlikler,yani söylediğim şeyi düşündüğümün tersine bu kadar saptıran adamı adalete bırakmadan ben asarım alimallah!
ben orda zevk için derken çocuk üzerindeki haktan bahsetmek istedim1yani bu cümleden kadın zevk içindir cümlesini kurabilme cesaretini ve mantığını nasıl bulabildin pes!
bunu söyleyen adamı ben parçalarım
valla zevkli olan şey sizin galiba bu kadar çelişki olmanız...erkeklere yönelik espirili açılan her konuya misilleme,kadını ezmeye yönelik açtığın konularla,nasıl kadın haklarını savunacaksın anlamadım!bu ne yaman bir çelişki!ben namı diyar bir feminist olarak sana ortada ikili oynama fırsatı vermem canım ee sonuçta ne erkek düşmanıyım ne de kadın1ama sen misilleme genel başkanısın bi kez,buna karşı birde bu konuları biz açmışızda sen yorum yapıyormuş havasına girme istersen!
kadınla erkek aynı kapıdan geçebiliyorsa,sen önce kafanı geçirmeye çalış o kapıdan mertciğim,sonra yürümeyi öğren kadınla beraber,oturduğun yerden kadına yol verip,arkadan tekme atmaya benzemez bu olay
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 13:26   #44

beyaz_peri Çevrimdışı

şimdi lafım herkese!hani tartışıp tartışıpta sonunda bu kavga niye derizya,kestirip atarız...
bu arada önce raix e cevabım,canım kardeşim söylemesi kolay şeyleri değil,yaşanması zor olan şeyleri dile getirdim(espiri altında şakaya vurarak elbette) yani ben çoğu kez bu konuda kinaye yaptım...
sonra istanbul olayına ve erkek kalmayışına gelince,o konuda farklı o muhabbeti buraya taşıma saptı çünkü orda senelerdir yalnızım dedi de kız ben sana dokundurma yaptım canım.
istanbuldan erkek mi alınır,dostlar belki yolda kalınır,gel gör aklım onda güzelim(dersen) boşver belki hepsi yanılır bu parçayı sana uyarladım!şaka maka bu işte mekan şehir mühim değildir,adam gibi adamın nerden çıkacağı artık belli olmaz...
ferikim balım benim sen eleştirmişsin bu çekişmeyi ya,senin dediğini en başta ben diyerek başladım bu işe.
ama toplumsal bilim okuyan biri olarak dünyanın oluşumundan buyana insanların sosyalleşmesiyle ne kadar engellenmeye çalışılsada ikilemlerin ve çekişmelerin olduğu kesindir!bu bir ihtiyaç ya da getiri bilinmez!lakin fenerin yanında hep ezli rakibi cimbom olmuştur,siyahın yanında hep beyaz ırk çatışması olmuştur,zenginin yanında fakir çatışması ve sağ görüşün yanında ideoller bazen hep aynı olsada sol görüş çatışması olmuştur ve tıpkı kadının yanında erkek,erkeğin yanında kadın haklarının çatışması gibi.
yani ne kadarda biz neden desek bu karşıtlara, bunlar hep oldu ve olacak sanırım.insanın doğasında var çekişmek!ama doğruyu bilmek ne güzel
savunsak da aynı çatıda birleşiyoruz ve hiç birimiz diğeri olmadan yapamıyoruz,işte değiştiremeyeceğimiz şey bu.

Bu konu en son " 15-01-09 " tarihinde saat 13:29 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 13:37   #45

beyaz_peri Çevrimdışı

meneldur tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
çiğdem almana gerek yok memleket batıyor, gazzede insanlar ölüyor, masonlar dünyayı tekeline almış oynatıyor, insanlar sözde mafyalarca eziliyor, vatanseverler hainlikle şuçlanıyor ve biz hala kadın mı erkek mi diye yazışıp duruyoruz. ben vaz geçiyorum arkadaşlar kadın erkek tartışmasından zaten düşüncelerimi daha ilk te belli ettim gırgır olsun diye yazıyordum ama cidden sıkıldım. ben bu yaşıma kadar kadınların her zaman erkekler den bir adım önde olduğunu düşünmüşümdür. bunun aksi zaten kanıtlanmıyor. kadınlar hızlı ve pratik zekalıdır, uyanık bi yapıları vardır, estetik ve güzeldirler daha birçok özellik sayılabilir. erkeklerinde üstün olduğu kimi yerler ve özellikler muhakkakki var tabi. ama kadın erkeği erkek kadını tamamlar. tamamlamak zorundadır. çok değer verdiğim ve inandığım bu sözün anlamını hiç bir zaman beceremiyeceğim içinde evlenmeyi yada bunun gibi şeyleri düşünmüyorum.
Bir yastıkta Kocamak. eskiden yataklarda 2 yastık olmazdı. 1 yastık olurdu. kadın ve erkek kavga bile etseler gece aynı yastığa baş koyar yan yana yatarlardı. geri kafalı diyebilirsiniz belki ama anlamı gerçekten büyük. bunu insan başına kötü bişiy yada hiç tahmin etmediği bi olay gelince daha iyi anlıyor. kadın mış erkekmiş boşverin. siz sevdiğiniz erkekle bir ömür boyu aynı yastığa baş koyabilecek o yastıkta yaşlanabilecekmisiniz bunu düşünün bence. aynı yolda yürüyeceğiniz insan sizinle aynı yolda yürücek aynı yastıkta yatıcak aynı üzüntüye üzülecek aynı sevinci paylaşacak demektir. bu çağda hangimiz bunları yapabilecek. Aile kavramımızı yok etmeye çalışan dış güçler filmlerinde mükemmel aileyi oynamıyorlarmı. aile yapımız çöküyor, kültürümüz eritiliyor, dilimiz kirletiliyor ama biz hala kadınmı erkekmi üstün tartışıyoruz. erkekle kadın arasında ki biyolij fark bile aslında aynı sadece organların yönü değişik, şekli bile aynı. inanmazsanız açın biyoloji kitaplarınızı bi kontrol edin.
(bugün canım biraz sıkkın bu yüzden hiç espiri yapamadım üzgünüm. bu konuya yazacağım son mesaj budur arkadaşlar. kendimde bi daha butür bir konu açmayacağım.)
30 dk ya kadar tekrar siteye bağlanacağım. sevgilerle.
e be kardeşim başta konuyu açıp sonra kendini misilleyerek misilleme konusunda çığır açtın mert
hep bunu demek istiyoruz biz,tabi her konu kendi çerçevesinde!bu konu farklı,zaten orda olan kaliyama karşı herkes duyarlıdır lakin bir israiloğlu ya da mason değilse!hatta bir amerikalı ne yazıkki!kadın erkek bu konuda hemfikiriz değil mi!sayısız moson kitabı okuyan biri olarak burda onları tartışmak veyaptıkları katliyamı anlatmak sebepleriyle bitmez gerçekten,bu konu çok derin..
ama kısaca insanlık ayıbı ve insanlık dışı bir yaşam felsefesi ve hayat politikası olarak eleştirip tepki verebiliriz ancak!lakin şu an ellerinde dünyanın en değerli elmas çıktılarını bulunduran ve bunları senelerdir işleyen bir ırk olan israilin,el altından amerikayıda yürüttüğü gerçeğini ve ilerde kanımızı donduracak şeylere hazırlandığı gerçeğini değiştiremeyeceğiz!bizi koruduğunu düşündüğümüz ve kendimizi vatanımızı emanet ettiğimiz bir çok baş-kanları da bu bünyede barındırdığını ve kendine ait bir mason kimlikle gizliden yönettiğini düşünürsek kimse güvende olduğunu düşünemeyecek!müslüman olarak bugün onlara yarın bize politikasını kabul edip bir an önce harekete geçme fikrini benimsetmekten başka ne çare var..bu tıpkı eskiden olduğu gibi bir haçlı seferidir!
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları