Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Paylaşım - Sohbet

Cevap Yaz
Eski 04-08-13, 23:58   #1
Yönetici

Ankara
GÜNEŞ Çevrimdışı
Varsayılan Hayvanların Doğa Üstü Güçlerinin Hikayeleri

Parapsikoloji sadece insanların değil, hayvanlarında parapskilojik yetilerini araştırmaktadır. Bazı hayvanların doğa içerisinde tuhaf yetileri vardır.

Mesela kedi ve kedigillerin auraları gördükleri bilinmektedir. Aynı zamanda kediler birçok alemde yolculuk edebilen hayvanlardır. Bunlar dışında köpeklerin olacakları hissetmesi yada sahiplerine gelecek bir musibeti kendi üstlerine çekebilme yetileri vardır. Öte yandan yunusların aşırı güçlü iletişim şekli ve terapi özelliği taşıyan sesleri, yapıları hala incelenmektedir. Bazı yapılan deneylerde yılanların bulunduğu kafeslere astral seyahatle geziler yapılmış ve yılanların aşırı derecede huysuzlaşarak astral seyahat yapanları hissettiği tespit edilmiştir. Bunların dışında düşünce okuyabildiği söylenen bazı hayvanların yetileri de inceleme alanı içerisinde ki bazı özelliklere örnektir.

Bu konuyla ilgili Hürriyet gazetesinin 29.07.2000 tarihli gazetesinden bir haberi aktarmak istiyorum;

“Kedi ve köpeklerde psikolojik güç var!”

Kasım CİNDEMİR /WASHINGTON

Harvard Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Rupert Sheldrake, kedi ve köpeklerin inanılmaz derecede, olağanüstü psikolojik güçlere sahip olduğunu ileri sürdü. Prof. Sheldrake, bu güçlerin ‘‘sevginin ötesinde bir gü璒 olduğunu belirtti.

Kedi ve köpeklerin sahiplerine ve yuvalarına olan bağlılığı, çok uzun zamandır bilinen bir gerçek... Kedi ve köpek sahipleri, bu sevgiyi, can yoldaşlarıyla aralarında kurulan ilişkiyi anlata anlata bitiremezler.

Harvard Üniversitesi öğretim üyelerinden Prof. Rupert Sheldrake'ye göre ise bu bağ, iki canlı arasındaki son derece gizemli bir ilişkiden kaynaklanıyor. Prof. Sheldrake, kaleme aldığı ‘‘Dogs That Know When Their Owners Ave Comming Home’’ adlı kitapta, kedi ve köpekler ile sahipleri arasında sevginin de ötesinde bir güç, bir tür telepati bulunuyor. Prof. Sheldrake, sahibi ile hayvan arasında ‘‘morfik frekanslar’’ bulunduğunu belirtiyor. Prof. Sheldrake'e göre, tamamen psikolojik bir bağ olan bu durum, sonsuz uzaklıkları da kapsıyor. Rupert Sheldrake, kitabında tam 200 ayrı örnekle tezini kanıtlamaya çalışıyor. Bu örneklerden bazıları şunlar:

Altı Ay sonra Bulundu

Güney Carolina'dan Arizona'ya taşınmakta olan Matt Dixon, Teksas'ta mola için durduğunda köpeği Harry'yi kaybetti. Dixon ve ailesi, Arizona'ya yerleştikten 6 ay sonra, bir Alman çoban köpeği olan Harry'yi yeni evlerinin kapısında beklerken buldular.

Geleceği Gören Kedi

Nashville'de yaşayan Melinda Willis, kedisi Ruthie'nin bir sabah işe gitmesini engellemek için elinden gelen her şeyi denediğini anlattı. Melinda, her sabah işine otobüsle gidiyordu. Melinda Willis, o gün kedisi Ruthie'nin engellemesi nedeniyle otobüsü kaçırdı. Bayan Willis, kısa süre sonra kaçırdığı otobüsün korkunç bir kaza yaptığını dehşetle öğrendi. Bayan Willis, otobüsü kaçırmasa ya ölecek ya da ağır yaralanacaktı.

Yangını Haber Verdi

Pittsburgh'da yaşayan Mary Watson, bir sabah saat 03.00'te kedisi Limbo tarafından uyandırıldı. Limbo, Bayan Watson'ın uyumasına izin vermiyordu. Bayan Watson, kedisine kızıp azarlarken bitişikteki apartman dairesinde yangın çıktığını fark etti. Limbo, sayesinde bir facia önlendi.

Huzursuz Kedi Walter

Tulsa yakınlarında yaşayan Jennifer Barton, kedisi Walter'ın kapalı olan televizyon setinin önünde sinirli bir şekilde dönüp durduğunu gördü. Walter, garip sesler de çıkarıyordu. Jennifer Barton, meraklanarak televizyonu açtı. Televizyondan hortum alarmı veriliyordu. Barton, kedisi Walter'ı kucağına alarak hemen evin bodrumuna indi. 20 dakika sonra çok büyük bir hortum, evi yerle bir etti. Jennifer Barton ve kedisi Walter'a hiçbir şey olmadı.”
arsiv.indigodergisi.com
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-13, 00:28   #2

Nokta-i Süveyda üyesinin avatarı

Limburg,Houthalen oost
Nokta-i Süveyda Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlarda Duyular Dışı Algılama (ESP)

Ilginç bir paylasim olmus..Ben de birinci agizdan duydugum gerçek bir olayi anlatmak istiyorum konuyla alakali..Belçika'da yasayan bir aile,kapilarina ansizin gelen bir kediye bahçelerinde sürekli yemek verirler.Kedi her gün belli araliklarla gelir ve evin hanimi her geldiginde kedicigin karnini doyurur.Bu böyle devam ederken aile arabayla Türkiye'ye yolculuga çikar.Yola çikmadan kedinin karnini tekrar doyururlar ve biraz da fazladan yemek koyarlar.Komsularina da her gün ayni yere yemek koymasi konusunda rica ederler.Yolculuk gece seyrederken,evin hanimi ansizin kedinin arabada etegini çekistirdigini ve miyavladigini hisseder."Sen arabaya mi bindin biz görmeden"diye aceleyle egilip ayaginin altina bakar ama kedicik arabada falan degildir..O esnada kadin kendisi ve arabayi kullanan eside dahil,tüm ailenin uyuyup kaldigini ve arabanin karsi seride dogru seyrettigini görür.Aceleyle esini uyandirir,arabayi hemen yol kenarina çeken aile büyük bir panik yasar ve panigi atlatabilmek için su ile yüzlerini ve baslarini yikarlar..
Kadin kedinin tüm ailesinin hayatini kurtardigini ve bunu nasil yaptigini hâlâ anlayamadigini söyleyip durmustu bana..Kedicik kilometrelerce uzaktan resmen onlari uyarmis ve olabilecek faciayi hissetmisti.Ben de bu olaydan etkilendim ama hiç sasirmadim
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-13, 00:29   #3

Limburg,Houthalen oost

Ayrica kadin bunun bir rüya olmadigini,gerçekten kedinin etegini çekistirdigini hissettigini ve sesini duydugunu israrla belirtmisti..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-13, 06:51   #4

Benelif üyesinin avatarı

Benelif Çevrimdışı

Muhtesem hikayeler cok begendim...
Okurken tüylerim diken diken oldu.

Nokta-i Süveyda sizin anlatiginiz hikayedende cok etkilendim.

Benim nadiren basim agrir ama oda cok siddetli oluyor, ilaclar fayda etmiyor.
senede 3-4 sefer falan oluyor.

Mavisim 2 sefer denk geldi buna, (belki cogu insan buna inanmayacak ama) yatakda uzanmis agri yüzünden agladigim bir anda mavis yataga yanima geldi, tam kafamin hizasinda durdu gözlerini gözlerime dikip kipirdamadan öylece 5-6 dakika durdu.
Sonra gelip gözyaslarimi yaladi, (belki pikolojik bilemiyorum ama) kafa agrimda inanilmaz bir azalma oldu.
Sonra rahat uyudum, bu 2 sefer oldu.

Sunuda söylemeliyim, bu agrilarda genelde hastanede sona ererdi, hastaneye gitmedim hic.

Ondan sonra bir daha kafam agrimadi, belkide hic agrimayacak ümidi var icimde bilemiyorum.
insallah diyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-13, 10:32   #5

NazSilver üyesinin avatarı

İstanbul (Avrupa Yakası)
NazSilver Çevrimdışı

Bu kadar kesin örnekler olmasada , Naz da buna benzer bi durum var. ince bi ses çıkardığımda sarkı sölediğimde veya biraz yüksek bi ses tonuyla konuşunca hemen koşarak yanıma gelir , üstme çıkıp miyavlamalar eşliğinde yalar ve yoğurur. sanki bana yardım etmek istiyormuş gibi hissediyorum o an
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-13, 10:57   #6

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

kedilerin güçleri gerçekten inanılmaz! ben 3,5 sene istanbulda yaşadım.bankacıydım. sufleyi de zaten orda aldık. gerçekten çok yoğun çalışıyorduk. geceleri çok dalgın uyumama rağmen yorgun olduğum zamanlarda huzursuzlanırdım. eğer çok yorgunsam ya da hastaysam karabasan çökerdi üzerime. bir gece yine aynı şey oldu. üzerimdeki karanlığı görebiliyordum ama ne nefes alabiliyordum ne de kımıldayabiliyordum. gözlerim açıktı. ev arkadaşımın uyanması için ne yapabilirim diye düşünürken gözüm kapıya ilişti. sufle ağır adımlarla odaya girdi. gözlerini üzerime dikti bir kaç saniye baktı. üzerimdeki ağırlık bir anda kalkmıştı. sonra yatağa geldi ve yanıma kıvrılıp uyumaya devam etti. o geceden sonra çok nadir yine olmaya devam ediyor bu sıkıntılar. ama yine aynı şekilde yanımda değilse eğer ağır adımlarla yanıma geliyor ve karabasandan kurtuluyorum. zaten sufleyle uyurken böyle birşey hiçbir zaman olmuyor. istanbuldan karabüke ailemin yanına dönmeden önce de babam bir kaç ay geceleri hiç uyuyamamıştı. bir anda irkiliyorum birşey dürtüyor diyordu. sufleyle karabüke döndük ve ailemin evinde yaşamaya başladıktan sonra babama öyle birşey hiç olmadı kedilerin gerçekten çok özel güçleri var. ağrılara çare olması açısından bir küçük şey daha anlatmak istiyorum. yine istanbuldayken 20 yaş dişimden çok çektim. izin alıp öğleden sonra arkadaşımın polikliniğine gidip çektirdim. ama biraz sorunlu bir çekim oldu. ağrım olmaması için morfin yaptı 2 tane. ama fındıklıdan kadıköye gelene kadar etkisi geçti ve eve girdiğim anda felaket bir ağrı başladı. hemen uzandım sırt üstü. ağrı o kadar şiddetliydi ki ağlamaya başladım. sonra yine ağır adımlarla paşa oğlum geldi. göğsümün üzerine çıktı ve dişimin çekildiği taraftaki yanağımı yalamaya başladı. 2-3 dakika devam etti. sonra da ayaklarımın üzerine yattı. belki inanmazsınız ama o yattığında benim ağrım geçmişti! gerçekten özel bir kedim olduğunu düşünüyorum. damağındaki lekesinden ilk aldığımız gün bunu anlamıştım ve kesinlikle şaşırtmadı beni oğlum
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-13, 12:50   #7

Bursa
matmazeelll Çevrimdışı

Benim kediminde damağında leke var benim kızımda ne zaman ben ağlasam gelir diker gözlerini üstüme sanki 'ben yanındayım, biz beraber her şeyi başarırız' dercesine bakar bana, sonra başlar göz yaşlarımı yalamaya. Biliyor musunuz bilmem. Kedilerin 'negatif enerjiyi çekme' güçleri vardır. Kedi olan ev büyü tutmaz derler. Kediler bütün olağandışı canlıları görürler. Hatta 2 gece önceki olayı anlatayım. Kedim kucağımda yatmaya başladı birden irkildi ve sanki bir şey izler gibi hareketlerine dikkat ede ede bana baktı bir sağ omzuma bir sol omzuma, başımın üstüne. Sonra pati attı ve zıpladı benden koşarak uzaklaştı. Her ne varsa bende bayağı irkilmiştim. Donup kaldım ve sonunda geldi yaladı, uyumaya devam etti.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-13, 14:20   #8

Ankara
morkivi Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanların Doğa Üstü Güçlerinin Hikayeleri

Benim canım oğlum, Biber'im bir siyam kırması. Başkalarıyla paylaşmaktan çekindiğim olaylar yaşatıyor bana
O yüzden, bencilce olacak ama, şimdilik sadece sizlere bi soru sormak istiyorum, bunu gerçekten merak ediyorum;
Kediniz hiç, hasta olduğunuzda veya moraliniz bozuk olduğunda, gelip kulağınızın arkasında bi' yeri kokluyor mu? merak ediyorum sadece benimki mi yapıyor bunu. Acaba orada onların algılayabildiği bi şey mi var.. ?
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-13, 20:17   #9

Limburg,Houthalen oost

Sevgili benelif,umarim bir daha o siddetli basagrilarini yasamazsin..Mavisin hissettigini ve senin için birseyler yapmak istedigine cani gönülden inaniyorum..
Ben de bagisiklik sistemimin zayif olmasindan dolayi çok kisa araliklarla hastalanan biriyim ve en son ki hastaligim da bir hafta agir ates içinde yattim.Bu süre içerisinde esim,Karamelin benim yanimdan hiç kalkmadigini,fazla yemek yemedigini anlatti.Eve gelen doktor(ki Karamel o zaman eve gelen her yabancidan hemen kaçar,baska odaya gider ve çikmazdi) esime kediyi yatagin üzerinden alip disari çikarmasini istemis muayene için..Cok sasirmistim kizimin doktordan bile çekinmeyip benim yanimda kalmaya devam etmesine...

Morkivi,kedilerin çok seyi algiladigina inaniyorum ve hissediyorum..Benim de paylasmaktan çekindigim birseyler var Karamel ile aramda Yukarida anlattigim gibi,benimki sadece hasta oldugumda benimle beraber yatiyor ve hiç ayrilmiyor yanimdan ama kulagimi koklayip koklamadigindan haberim olmuyor.Normal hastaliklarimda yapmadi böyle birsey...

Bu konu en son " 05-08-13 " tarihinde saat 20:21 itibariyle moderatör veya konu sahibi tarafından düzenlenmiştir....
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 05-08-13, 23:03   #10

Sufle üyesinin avatarı

Karabük
Sufle Çevrimdışı

NazSilver tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Bu kadar kesin örnekler olmasada , Naz da buna benzer bi durum var. ince bi ses çıkardığımda sarkı sölediğimde veya biraz yüksek bi ses tonuyla konuşunca hemen koşarak yanıma gelir , üstme çıkıp miyavlamalar eşliğinde yalar ve yoğurur. sanki bana yardım etmek istiyormuş gibi hissediyorum o an
Sevgılı nazsılver, agladıgımda ya da yuksek sesle konustugumda sufle de hemen kosarak yanıma gelır ve agzımı yuzumu yalamaya baslar hep. Bu hareketı evdekılerın cok hosuna gıdıyor ve arada bılerek bagırmamı ıstıyolar. Bakalım gelecek mı dıye bıraz yuksek sesle konustugumda gelmıyor esek sıpası Sanırım ıcgudusel olarak ters gıden bırseyler oldugunu anlıyorlar ya da yuksek sesten hoslanmadıklarından oyle yapıyorlar. Ama hastalandıgımızda yaptıklarını acıklayamıyorum ben acıkcası onlar cok ozel hayvanlar!
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 21-08-13, 12:37   #11

Hailey üyesinin avatarı

Hailey Çevrimdışı

matmazeelll tafarından gönderildi Mesajı Görüntüle
Benim kediminde damağında leke var benim kızımda ne zaman ben ağlasam gelir diker gözlerini üstüme sanki 'ben yanındayım, biz beraber her şeyi başarırız' dercesine bakar bana, sonra başlar göz yaşlarımı yalamaya. Biliyor musunuz bilmem. Kedilerin 'negatif enerjiyi çekme' güçleri vardır. Kedi olan ev büyü tutmaz derler. Kediler bütün olağandışı canlıları görürler. Hatta 2 gece önceki olayı anlatayım. Kedim kucağımda yatmaya başladı birden irkildi ve sanki bir şey izler gibi hareketlerine dikkat ede ede bana baktı bir sağ omzuma bir sol omzuma, başımın üstüne. Sonra pati attı ve zıpladı benden koşarak uzaklaştı. Her ne varsa bende bayağı irkilmiştim. Donup kaldım ve sonunda geldi yaladı, uyumaya devam etti.
Negatif enerji konusunu ben de duymuştum ve başıma da geldi. Günün birinde, eve, stresli, yorgun ve ekstra olarak da üzgün geldim. Normalde sokulmayan, bir iki sürtünüp giden kızım, geldi, yanıma durdu, başını elime yasladı ve mırıldadı. Biraz rahatladım ama sinirliydim, geldi sokuldu. Sakin sakin patileriyle yatağı yoğurdu. Eni sonunda ben rahatladım, sinirim, iş stresim boşladı ve ben rahatlayınca "bu kadar yeter" der gibi pati attı ve ben de onu rahatsız etmeyi kestim.
  Alıntı Yaparak Cevapla

Cevap Yaz

Konu Araçları