Markamama.com
Geri Git   Mihav.com > Serbest Kürsü > Paylaşım - Sohbet


Cevap Yaz
Eski 15-01-09, 17:11   #1
 
meneldur üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Oca 2009
Yaş: 35
Mesajlar: 885
meneldur Çevrimdışı
Arrow Hayvanlar ve Ötenazi

Elizabeth Severino, B.A., M.B.A., D.D., Reiki Master

Ben bir hayvan iletişimcisiyim. Dana O'Donnell bunu yayınlamak için yazmamı istediği zaman, sizin, okuyucuların, hayvanlar ve onların iyi 65533; olmaları için derinden ilgili olduğunuza beni temin etti. Yazabileceğim çok şey olduğunu biliyordum. Hayvanlara 65533;Hangi konu?65533; diye sordum. Bana 65533;Ötenazi65533; diye yanıt verdiler.

Böyle tartışmalı bir konu üzerine yazmak için hazır olmadığıma emindim. Ancak, hayvanlar inanılmaz güçlü, olağanüstü ve benim için özgeci (bencil olmayan) öğretmenler ve tüm yaşamım oldular. Dana onun için yazmamı istediği ve hayvanlar konuyu seçtiği için, hemen bana ölüm, ve ötenazi ile ilgili öğretmeye başladılar. Anlamamı ve sonra paylaşmamı istedikleri önemli bir mesajları olduğu açıktı.

Çoğumuz için doğru olduğu gibi, yaşamım ölümle güçlü şekilde pekiştirildi. 18 aylık bir periyotta babam, büyükbabam, iki amcam ve sevgili hayvanlarımın hepsi öldü veya öldürüldü. Kendim (kısaca) ölüydüm. Geçen birkaç ayın dersleri yaşamın bu aşamasının anlayışına ölçülemez şekilde eklendi.

Sonsuz minnettarlığımı ve sevgimi form dışındaki ve form içindeki olağanüstü hayvanlara sunuyorum, her birinin olağanüstü bir hikayesi var, bana ölüm, ölmek ve ötenazi ile ilgili öğretmeye geldiler, şu isimleri kapsıyor, ama onlarla sınırlı değil : Freda; Pepper; Tara; Max; Bear; Bea; Lucky; Tanuka; and Mario.

Ötenazi. Çoğu insanda duygusal bir karşılık uyandıran sözcük. Anlamı 65533; ahlakilik 65533;. Yasallık 65533; dini ve ruhsal anlamlar 65533; sorular 65533; karar 65533; kötü sonuç.

Ötenazi. Yunanistan65533;da yıllarca çalıştım, ötenazi acısız, mutlu ölüm anlamına gelir. Eu iyi anlamına gelir ; ve thanatos ölüm anlamına gelir. Kolay ve acısız bir ölüm ; ölmenin acısız yöntemi.

Çoğu zaman, fiil olarak ötenazi sözcüğü, ötenazi yapmak, acısız ölüme neden olmak anlamına gelir. Sevdiğimiz acı çeken ve/veya tedavi edilemez şekilde hasta olan bir hayvana ötenazi yapmak seçimini yaptığımız zaman, çok kesin olarak bu niyetimizdir.

Bazı kültürlerde, bizim kültürümüzde, yani ABD65533;de bazı durumlarda kabul edilen ve hatta umulan, ötenazinin tartışmalı olduğudur. ABD65533;de insanlar üzerinde uygulanması, olağanüstü derecede tartışmalıdır ve çoğu zaman yasadışıdır. ABD 65533;de hayvanlar üzerinde uygulanması, zaman zaman tartışmalıdır ve refakatçi hayvanlar için, hemen hemen daima insanların karar vermeleri için hayli kişiseldir. Çoğu zaman, refakatçi hayvanları için böyle kararlar veren insanlar duygusal acı ve ıstırap ve keder deneyimler.

Sağlık uzmanları arasında, ötenazi iyileştirilemez hastalıkların kurbanları ile ilgilenme yolu olarak bazıları tarafından savunulmaktadır. Ingiliz Hekim Arbuthnot (1675-1735) şöyle diyor : 65533;Arkadaşlarımın en sevecen dileği ötenazidir.65533; Dr. Jack Kevorkian65533;ın çalışması düşünceyi 65533; tahrik edici ve tartışmalıdır.

Dini topluluklar arasında, hayvanlar ile ilgili sorunlarda 65533;Hayvanların ruhu var mı ? Bunun önemi var mı?65533; ,65533; Ötenazi cinayetin diğer ismi değil mi?65533; gibi sorulara değinilir.

Yasal sorunlar mal olarak hayvanları ve sahibinin o malı elden çıkarma hakkını kapsar.

Spiritüel konular tüm yaşamın Birliğini, birbirine benzerliğini ve ruhun kalıtsal gereksinimini tanır, onun formuna bakmaksızın.

Insanlar, sevdikleri bir yoldaştan ayrılmanın kederini bekledikleri derin sevgi ve acı zamanlarında sıkça kendilerine sordukları ıstırap çektiren sorular vardır, 65533;Ötenazi gerçekten doğru mu ? Ötenazi cinayet değil mi? Bunu ne zaman yapmalıyım ? Bunu nasıl bileceğim ?65533;

Derin kayıp hissine ilave olarak, kötü sonuç çoğu zaman suçluluğu kapsar, özellikle eğer bazı faktörler insanın karar denklemine girerse ; çok hasta olduğunda bakım zorluğu, arkadaşların baskısı vs. Ve o zaman şüphe olur. Ancak bunların hepsi insan perspektifindendir. Desert Dan bir zamanlar şöyle demiş, 65533;Hayvanlar ile ilgili fikirler vardır ve hayvanlar ile ilgili gerçekler vardır. Eğer fikirler istiyorsanız, insanlara sorun. Eğer gerçekleri istiyorsanız, hayvanlara sorun.65533;

Hayvanlardan ne haber ? Onlar bununla ilgili ne düşünüyorlar ? Onlar ötenaziyi istiyor mu, istemiyor mu ? Eğer istiyorlarsa, onlar için daha iyi olan bir zaman var mı ? Eğer böyle ise, hangi durumlar altında ?

9 ülkede 4000 den fazla hayvan ile iletişim kurdum. Kişisel olarak. Hepsi birer birer. Çoklu hayvan barınaklarında, tek olarak ve kollektif olarak. Gruplarda, seminerlerde, workshoplarda, sunuşlarda, ve hayvan iletişimi toplantılarında. Telefon ile. Internet ile. Hayvanların çoğu ıstırap çekiyordu. Çoğu oldukça yaşlıydı ve halsizdi. Çoğunun sağlığı aşırı derecede tehlikede idi, ölmekte olmanın değişen aşamalarında.

Onların çoğu ile birlikte kaldım, şifa enerjisi verdim, bazen geçişlerine yardım ettim ve daha sık olarak, sağlıklarına geri dönmeleri için neye gereksinimleri olduğunu okudum, veterinerleri ile çalıştım ve çeşitli aracılıklara reaksiyonları ile ilgili iletişim kurdum. Hayvanların çoğu yaşadı. Bazıları öldü. Bazılarına ötenazi yapıldı. Bazıları 65533;doğal şekilde65533; öldü. Ilginç şekilde, geçiş yapan hayvanların hepsi, sahiplerinden geçişlerini onurlandıran bir çeşit ritüel yapmalarını istediler.

Ayrıca ruhlar/canlar ile konuştum. Insan ve hayvan, yaşayan bedenlerdeki ruh/canları okudum ; ve ayrıca onlar formu bıraktıklarında veya cisimsiz olduklarında onları okudum. Çok fazla sayıda insan geçiş yapan hayvanları ile temas kurmamı istediğinden ve artan sayıda insan ve veterinerler oldukça hasta olan hayvanlara yardım etmem için benimle temas kurduğundan, yaşamımda bazı çok güçlü 65533;noktalar65533;a bağlanmanın çok eşsiz pozisyonuna yerleştim.

Bir, reenkarnasyona inanmıyordum. Başkalarının yaptığı benim için mükemmel şekilde iyi idi. Sadece kendim inanmıyordum. Hayvanlar kesin olarak bana öğretene kadar. Hayvanların ölüm ile ilgili çoğu insanın fikrinden Çok farklı bir 65533;fikri65533; vardır. Hayvanlar reenkarne olacaklarını biliyorlar. Onlar, insanların onu bildiği şekliyle, ölümün sadece fiziksel formun ölümü olduğunu kesin olarak biliyorlar.

Iki, Bilgisayar Bilimi ve Iş Yönetiminde Master derecesi olan, oldukça yüksek eğitimli bir bilgisayar mimarisi dizayncısı olarak, bir şifacı, spiritüel bir danışman ve enerji terapisti olacağım asla aklıma gelmemişti. Ilk kitabım Uluslar arası Bilgisayar Sistemleri Mimarisi Rehberi idi ! Doğuştan sahip olduğum, kendi evimde bir hayvan iletişimcisi olma armağanımı kullanacağımı hiç düşünmemiştim. Ve sonra 7 kişinin hayatımı kurtardığı mucizeye tanık olunan bir Yortu deneyimledim ve melekler başka türlüsünü bana öğrettiler.

Üç, mümkün olduğunda, bir hayvanın veya insanın lütuf ve onurla, denge ve düzen içinde yaşayıp ölmesi gerektiğine inanırdım, çeşitli olası sağlık yaklaşımlarına saygı ile, ve bio 65533; ruhlarına münkün olan en az saldırı ile. Bu inanç, hayvanlar ile deneyimlerim doğrulandı.

Bir65533;e giden tüm inançlara saygı duyan biriyim. Ilahi olana, Birliğe, tüm yaşamın birliğine kesinlikle inanırım. Özel olarak, babam Roma Katoliği idi ve annem Presbiteryan idi. Onlar evlendiklerinde, inançlarını harmanladılar ve Episcopalian oldular. Kardeşlerim ve ben her ikisini de onayladık. St Francis65533;in öğretileri tüm yaşamımda bana rehberlik etti. Amcam bir hayvan iletişimcisi idi ve elle şifa verirdi. Ben ayrıca bir enerji terapisti ve şifacıyım. Resmi ünvanım Rev. Doctor Elizabeth Severino65533;dur.

Bazı ruhların, ben onlarla etkili şekilde iletişim kurabilmeden önce, formdan ayrıldıkları zaman çok hızla berrak/temiz olduklarını ve bazılarının zihinlerinin oldukça karışık olduğunu yıllardır biliyordum. Okuma yaptığım bazı ruhların (çoğunlukla intihar eden insanlar) hala zihinleri karışıktı, yıllar sonra, şu anda bile. Neden olduğunu bilmiyordum, ve son birkaç ayda hayvanlar bu soruya yanıt verdiler.

Hayvanlar bana ölümün üç aşaması olduğunu anlattılar. Bunları basitçe, Aşama 1, Aşama 2 ve Aşama 3 olarak adlandırırlar. Bir hayvanı öldürmek, bir hayvanın hayatına son vermek veya ötenazi yapmak, fiziksel bedenin ölümü sırasında ve ölümünden sonra hayvanın içinde bulunduğu ölümün aşamasına ve ölümün etrafındaki niyet enerjisine bağlı olarak çok farklı anlamlara sahiptir. Temel olarak, farklılıkların fiziksel ıstırabın miktarı ve zamanının uzunluğunu kapsayan iyileştirilecek fiziksel bedenin yeteneğinden veya yoksunluğundan geldiği görülüyor.

Eğer bir hayvanı çok çabuk, çok hızlı 65533;öldürürseniz65533;, hayvan ve/veya ruh/beden henüz hazır olmadığında, aşamaların herhangi birinde olmadığında, ve spiritüel izin olmadığında, o zaman ruh/canda aşırı derecede zihin karışıklığı olur ve zihniniz berraklaşması çok uzun zaman alabilir, insan zamanı ile 2 yıla kadar. Ölümün 1 nci aşaması başlamadan önce bir hayvanı öldürmek bu uzayan karışıklığa neden olur. Bu, sağlıklı olan bir hayvanın kaza ile veya kasden öldürülmesi anlamına gelir.

Ölmenin 1 nci aşamasında, hayvanlar bunu 65533;ölmenin 1 nci aşaması65533; olarak adlandırmasına rağmen, hayvan hala iyileşme yeteneğine sahiptir, hayvan gerçekte bedeninin iyileşme yeteneğini bilir ve çoğu zaman kendisini iyileştirebilir, ancak yakın çevresinden hala işbirliğine ihtiyaç duyar. Bu işbirliği doğru yiyecek, dinlenme, yaraların ve sıyrıkların temizlenmesi ve belki de veteriner müdahalesini içerir. 1 nci aşamada ötenazi yapılan bir hayvan insan zamanı ile 6 65533; 12 ay şaşkınlık içinde olacaktır.

Ölmenin 2 nci aşamasında, hayvanın fiziksel bedeni iyileşebilir veya iyileşmeyebilir. Bu aşamadaki bir hayvan fiziksel bedeninin iyileşmesi için bir tür müdahaleye gereksinim duyduğunu bilir. Artık kendi kendisini tamamen iyileştiremez. 2 nci aşamada ötenazi yapılan bir hayvan insan zamanı ile 6 hafta 65533; 6 ay karışıklık içinde olacaktır.

Ölmenin 3 ncü aşamasında, hayvan artık fiziksel bedeninin Ilahi bir müdahale olmadan iyileştirilemeyeceğini bilir. Formdan can/ruhun ayrılması başlar. 3 ncü aşamada ötenazi yapılan bir hayvanın canı/ruhu 24 saat içinde temas kurulacak kadar yeteri kadar berrak olabilir ve genellikle insan zamanı ile 4 65533; 6 haftada tamamen berrak olur. Aynı şeyin insan bilinçliliği için doğru olduğunu buldum. En iyi arkadaşımın annesi yıllardır Alzheimer hastalığını çekiyordu. Fiziksel bedeninin ölümünden sonraki bir saatte o berraktı. 3 ncü aşamada ötenazi yapılan hayvanlar doğal olarak ölen hayvanlara çok benzer şekilde reaksiyon verirler. Onlar için hemen hemen doğal olarak ölmek gibidir ve onlar bununla iyidir.

Insan sözleri 3 ncü aşamada ötenazi yapılan bir hayvanın berraklık ve mükemmel huzurunu, 1 nci aşamadan bile önce formu terk eden bir hayvanın acı verici, şiddetli şaşkınlığını ve bunların arasındaki olağanüstü alanı, farkı, ayırt etmeleri, anlatamaz. Insan sözleri, bunun ne kadar olağanüstü olduğunu ve 3 ncü aşamanın kendi spiritüel etkisinde, doğal ölüme ne kadar benzer olduğunu bilmenin ne kadar önemli olduğunu vurgulayamaz.

Bu dersi sonunda aldığımda, hayvanların bize verdiği ipuçlarını ve anahtarları anlamam zorunlu oldu, böylece onların 3 ncü aşamada olduklarını bilebiliriz, ve onlara çok kısa sürede ötenazi yapmayız. Ve bu bilgiyi paylaşmak benim için zorunlu oldu.

Bu keşif benim için dramatik idi. Dersleri öğrendiğim onların benim için mesajını gerçekten anladığım o haftayı anımsadığım zaman hala gözlerim yaşarır, o hayvanların bazıları, aşamalarını ve aşamaların farklarını anlayabilmem için kendi yaşamlarını verdiler, ve bu anlayışı paylaşmam için benden ricada bulundular.

Ve o inanılmaz haftada, haftanın sonuna doğru, şaşırtıcı şekilde, hemen hemen birlikte çalıştığım her veterinerin, her nasılsa, aniden benimle temas kurmak için bir nedeni vardı. Şimdi size yazdıklarımı onlara söyleyebildim ; ve onların her biri tam olarak söylemekte olduğum şeyi tıbbi olarak anladı.

Istırap çeken refakatçi bir hayvanın 3 ncü aşamaya girişi davranışında çok ani bir değişim ile göze çarpar, yeterince dramatik bir değişim ve sahibinin fark edeceği kadar yeterince farklı. Lütfen ıstırap çeken, hasta, veya yaşlı ve halsiz hayvanlardan söz etmekte olduğumuzu not edin. Asla ısırmamış olan bir hayvan ısırır. Daha önce hiç nöbet (felç) geçirmeyen bir hayvan nöbet geçirir. Aşırı derecede ses çıkarmamış olan (havlamamış vs) bir hayvan aşırı derecede ses çıkarır. Her zaman samimi olmuş olan hayvan, uzak olur.

3 ncü aşamaya giren veya 3 ncü aşamada olan bir hayvan aniden, insan gözü için orada olmayan figürlerle ilgilenerek veya onlara yanıt vererek sanki (insan deyimiyle) yanılsamadaymış gibi, davranmaya başlar. Bu noktada gerçekleşen şey, hayvanın bilinçliliğinin formdan ayrılmaya başlamasıdır ve enerjileri daha berrak görmeye başlar, bazen bedensiz hayvanları veya insanları ve çoğu zaman melekleri görmeye başlar.

Eğer ıstırap çeken bir hayvanın bakıcısı iseniz, hayvanınızın fiziksel bedeninin iyileşemeyeceğinden şüphe ediyorsanız, hayvanın 3 ncü aşamada olup olmadığından emin değilseniz, ona sorun. Derin nefes alın ve yapabildiğiniz kadar kendinizi merkezleyin ; zihninizi temizleyin ; hayvanınız için sevginizi hatırlayın ; enerjinizi hayvanınıza çevirin ve sorun Şimdi formdan ayrılmaya hazır mısın ? Tekrar derin nefes alın. Hayvanınız o nefeste yanıt verecektir.

Eğer yanıttan emin değilseniz, prosedürü tekrarlayın ve bu kez, Lütfen bana hazır olup olmadığını gösteren bir işaret, bir davranış değişikliği verir misin ? 3 ncü aşamaya ne zaman gireceğine dair? Hayvanlar her zaman bu soruya Evet yanıtı verir.

Sonra bekleyin ve gözleyin. Ve hala emin değilseniz, prosedürü tekrarlayın ve ekleyin 3 ncü aşamada olup olmadığını veya 3 ncü aşamaya girdiğini çok aşikar yapar mısın lütfen?

Bu zamanda yardım ettiğim hemen hemen her hayvan, ruhunun formdan ayrılmasına yardım için onurlandırıcı bir ritüel istedi.

Hayvan ne kadar berrak olursa, kendi öz enerjisini kendi reenkarnasyonuna o kadar çabuk götürebilir. Geçmiş birkaç yılda, formdan ayrıldıktan sonra çok berrak olan hayvanlar gördüm, onlar sahiplerine bu yaşamda bir kez daha birlikte olma şansı olup olmadığını söyleyebilirler ve söylediler ; eğer böyle ise, reenkarne olacakları yaklaşık coğrafik konumu, yaklaşık zamanı ve formu insanlara söylediler. Bir çoğu gerçekten şimdi tekrar bir arada. Böylece, eğer sizin yaşamınız ile, baktığınız hayvanlar ile ilgili ise, lütfen hayvanların kendilerine ötenazi yapılmasının OK olduğunu bilin. Ayrıca lütfen bilin ki, siz ne yaparsanız yapın ve neye karar verirseniz verin onlar sizi severler. Ancak ötenazi doğru zamanda yapılırsa onlar için daha kolay olur. 3 ncü aşamada olma işaretlerini arayın. Bu önemlidir. Hepimiz için.

Elizabeth Severino, B.A., M.B.A., D.D., Reiki Master, bir hayvan iletişimcisi, spiritüel rehber ve enerji terapistidir. 9 ülkede 4,000 den fazla hayvan ile iletişim kurmuştur. 4 kitaba ilave olarak, radyo ve TVde konuşmacı ve workshop yöneticisidir. Onun tutkulu hobisi dans etmektir.

(Çeviri ; Saffet Güler)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 17:30   #2
 
Üyelik Tarihi: Haz 2008
Mesajlar: 1.303
Mihav Çevrimdışı
Blog Başlıkları: 10
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

Mert çok özel bir konu bu,paylaşım için teşekkürler..
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 17:41   #3
 
meneldur üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Oca 2009
Yaş: 35
Mesajlar: 885
meneldur Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

bu konu dediğin gibi biraz özel bi konu. alışılmamış bir insan
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 18:27   #4
 
beyaz_peri üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Kas 2008
Mesajlar: 610
beyaz_peri Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

off konuya bak!mert tuttum bunu
lakin henüz insanlara yapılan ötenazi tartışılırken dünyada hayvanlara yapılması ne kadar doğru sorusunu duymamıştım!bana göre bütün canlılar aynı..
ben kendimde hala cevabı bulamadım doğrusu,ne kadar doğru,bi düşünüyorum olmaz,olamaz,bu bir sınav allahın emri diyorum,o canı biz vermedik ki alalım diyorum!sonra acı çekebilecekleri geliyor aklıma ve orada ölece kalakalıyorum
ben sevdiğime dayanamam sanrım,bencilce mi bu bilemem ama o şekilde öldürülmesi beni diri diri gömer gibi...
atın ayağı sakatlanınca vururlarya,küçükken bunada anlam veremezdim ve çok kızardım...
çok yakın zamanda aileden biri gibi olan artık ve çocukları gibi baktıkları köpeklerinin ötenazi yöntemiyle öldürülmesine şahit oldum!yakın arkadaşımdı kendisi..kahroldu ama can çekişmesine razı gelemedi o noktada!
kader beni karşılaştırmasın inşallah,naparım bilemiyorum...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 18:37   #5
 
beyaz_peri üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Kas 2008
Mesajlar: 610
beyaz_peri Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

bu arada bir aydır ingilteredeki bir bilim adamının yaşamı veriliyordu sanrım tvlerde!gün içinde geçirdiği 24 saat!ne yaptıysa,ne haldeyse...
resmen ekranlar karşısında sona geldi adam...ve en son ötenazi istedi,aileside buna izin verdi!oysa aklı çalışıyordu,herşeyi tamdı felç dışında bir sorunu yoktu!o ölümü doğru bulmadım ben gerçeği söyleyim.
sebebi ise ailesine yük olmamak,onları artık yormamak...aileside buna izin verdi,ağladılar!bu nasıl sevgi anlamadım,nasıl bir fedakarlık...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 18:59   #6
 
meneldur üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Oca 2009
Yaş: 35
Mesajlar: 885
meneldur Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

pericim sen konuyu tam olarak okudunmu ??? merakettim sana gerip gelen ötenazimi yoksa bir şahsın hayvanların telepatik olarak konuşabildiğini kanıtlamasımı ?? sadecebaşlığa bakıp yorum yaptın sanki (kaytan bıyık bilmiş gülüşü)
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 15-01-09, 21:30   #7
 
>Ferik ve Bulut< üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Eki 2008
Yaş: 37
Mesajlar: 1.532
>Ferik ve Bulut< Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

Mertcim yine yakalamışsın konunun hasını
Okumadım henüz bilahare okuyacağım, şimdi süzme saçma bir şey yazmayayım.
Ellerine sağlık dostum.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-09, 11:48   #8
 
meneldur üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Oca 2009
Yaş: 35
Mesajlar: 885
meneldur Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

katılm yok konuya ama umarım okuyanlar vardır
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-09, 13:47   #9
 
beyaz_peri üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Kas 2008
Mesajlar: 610
beyaz_peri Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

ya tabiki okudum,yuh mertciğim ben ötenmazi bölümüne takıldım ve hissettiklerimi,son zamanlarda kafama takıldığı için beyan ettim canım.
o tarafını görmez olur muyum,katılım olsun konuşalım diye bekliyordum canım.
hayvanlarınkonuşabildiğini düşünemiyorum,çünkü konuştuklarından eminim!böyle bir sürü anım ve yaşadığım gerçekler var.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-09, 14:07   #10
 
meneldur üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Oca 2009
Yaş: 35
Mesajlar: 885
meneldur Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

insanlar 0 ila 300 arasındaki ses titreşimlerini duyabiliyorlar. bence hayvanlar dah yüksek ses titreşimlerini kullandıkları için onları duyamıyoruz. yada anlıyamıyorz. ama çok büyük gelişmeler var şu anda yunusların kendi aralarında konuştuğu dilde 50 kelimenin ne olduğu çözüldü bunun dışında vahşi kurtlarında arralarındaki dilde bir kaç kelime ş anda bilinyor. her zaman diyorum insan nekadar donanımsız bir yaratık. ama hayvanlar ne kadar mükemmeller. ötenazi konusuna gelnce insanlarda ötenazi seçime bağlı olmalı bence istiyorsa tüm yollar kapandıysa kişinin isteği üzerine yapılmalı. ama hayvanlarda bu söz konusu olamaz onun ne istediğini henüz algılayamıyoruz.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-09, 14:18   #11
 
beyaz_peri üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Kas 2008
Mesajlar: 610
beyaz_peri Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

algılayamıyoruz ama hissediyoruz,ya da doktor-veteriner bunu anlayabiliyor!nefes düzenindeki değişmeler,kalp basıncı,inlemeler vs.
yani çıkardıkları frenkansa takılma mert!onlar çok daha ötesini duyuyor bu bir gerçek!ama bizim anlayabileceğimiz çok işaret veriyorlar her durumda.ve böyle bir durumda bile bizim duyabileceğimiz sesler çıkarıyorlar,onlar çok daha zeki bu hususta.
hayvan acı çekiyorsa asıl ötenazi ona bırakılamaz!ben kuşumun ellerimde erimesi bekledim resmen ve hala öyle pişmanımki o kadar acı çekmesini sağladığım için..ama kıyamadım be işte!kimine göre ise asıl kıymak buna seyirci olmak!tartışma burda başlıyor!
ben şimdiye kadar bütün köpek,kedi ve kuşlarımla konuşma dili kurdum,zaten bu nedenle bazı insanlar bana normal değil gözüyle bakıyor!peki neden o zaman özgürlüğüne en düşkünhayvanlardan biri olan kedim bile ne dersem yapıyor veya ben onun dediklerini anlıyorum!bu bir imkansızlık ya da bilim değil!insan isteyince ve sevginin ötesine gidince herşeyi aşıyor inan.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-09, 14:23   #12
 
meneldur üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Oca 2009
Yaş: 35
Mesajlar: 885
meneldur Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

bize düşem görev bir canlıyı tüm çareler tükenene kadar iyileştirmeye çalışmaktır. mesela bi kurt köpeği vardı sitede bi haber bütün tüyleri dökülmüş resmen kemiğe dönmüş. resmi gördüğümde Allah ım dedim ne olmuş bu hayvana. bizim burda o hale gelmeden öldürürlerdi. ama bir çift uğraşmış didinmiş hayata döndürmüşler. o köpek te acı çekiyor belkide inanılmaz acılar ama bak genede hayatta kalmak istiyor. iyileşmiş. iyileşmenin en önemli şartı istemektir.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-09, 14:31   #13
 
beyaz_peri üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Kas 2008
Mesajlar: 610
beyaz_peri Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

ya mertciğim sana çöaresi olmayan ve artık ölüm eşiğine gelmiş bir canlıdan bahsediyoruz!
o dediğin köpek hasta değildi!onun gibi bizimde bir kaç olayımız var,ve şuıan gayet sağlıklılar ve eski görüntüsüne kavuştular!onun olayı farklı,açlık ve bakımsızlık1ama direncini kaybetmemiş,o eşiğe girmemiş bir canlı!
konudada belirtildiği gibi 3.boyuta girmemiş her canlı kurtulabilir.bütün canlılar yaşamak ister ama acı çekmek değil!yapılan müdehalelere cevap veren,yemek ve ihtiyaçlarına sürekli tepki veren bir canlıdan bahsetmiyoruz.anlatabildim mi?
öldürülmek zorunda kalınan bir terier cinsi köpeğin durumu gözlemledim!14 yaşındaydı,karnı davul gibi olmuş,artık resmen sızıntı veriyordu her yerden,inliyor ağlıyor ve resmen tedaviyi reddediyordu,ona rağmen her şey denendi son haddine kadar!
doktor,sahibine köpek yalnız kalmak istiyor dedi,yani bu bana hiç yabancı gelmedi!aynısını bende kuşumda yaşamıştım1benden bi saniye ayrılmayan kuşum son nefeslerinde beni reddetti!görmemi istemiyormuş gibi sürüklenerek karanlık köşeye attı kendini!anlamıştım o an sonun geldiğini gerçekten1çok ağladım,onun bu davranışı beni çok etkilemişti ama çaresizdim...
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-09, 14:34   #14
 
meneldur üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Oca 2009
Yaş: 35
Mesajlar: 885
meneldur Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

moralimi bozdun yaa. iç parazit denilen şeymi varmış terrierde.
  Alıntı Yaparak Cevapla
Eski 16-01-09, 14:42   #15
 
beyaz_peri üyesinin avatarı
 
Üyelik Tarihi: Kas 2008
Mesajlar: 610
beyaz_peri Çevrimdışı
Varsayılan Cvp: Hayvanlar ve Ötenazi

valla birde bana sor...
canım,içparazit değil başka bir hastalıkmış,neden olduğunu onlarda anlamadı ama karın sürekli sıvı topluyordu ve hayvan ne dışkısını yapabiliyordu nebir yudum su içebiliyomuş uzun zamandır hemde!değişik bir isim söyledi veteriner ama şu an aklımda değil,defalarca karnından sıvı çekildi,göbekten dışkı alındı ne yöntemler denendi anlayacağın ama devam etti olay ve ilk önce bunlara izin veren tepki veren köpek sonra reddetti tedaviyi!çok ilginç ama gerçek ne yazık ki..
  Alıntı Yaparak Cevapla


Cevap Yaz

Konu Araçları

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevap Son Mesaj
DNA si ile oynanmış Biyonik Yeni nesil hayvanlar meneldur Paylaşım - Sohbet 19 05-11-11 12:36
Şeytana pabucunu ters giydiren hayvanlar..! ASRIN Güncel 0 15-01-11 21:30
EUTHANASIA (Ötenazi) >Ferik ve Bulut< Güncel 0 09-12-08 06:20
Hayvanlar Ne Konuşuyor >Ferik ve Bulut< Güncel 0 21-11-08 04:18
Zihinsel Engelli Bireylerdeki Hiperaktif Davranışların Azaltılmasında Evcil Hayvanlar >Ferik ve Bulut< Güncel 2 19-11-08 03:43Saat 01:04.

Reklam
© Copyright 2008 Mihav.com
Creative Commons Lisansı
x


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204